Smrtonosná past (1988)

Kdo by neznal Johna McClaina. Není snad člověk na světě (samozřejmě mám namysli lidi co mají doma televizi :), který neviděl a hned si neoblíbil sérii Smrtonostných pastí s Brucem Willisem. Bruce Willis v hlavní roli prvního dílu úspěšné série Smrtonostných pastí. Bruce Willis jako tvrdý a neústupný new yorský policista se přijíždí za svou ženou do Los Angeles na oslavu do budovy Nakatomi, kterou však přepadne banda ozbrojených zlodějů s vynikajícím plánem jak se dostat k penězům. Když budovu uzavřou je John McClain jedinou šancí na záchranu rukojmí. Tento film nám nabízí spoustu nazpomenutelných scén a zážitků. Ten kdo neviděl, nezná filmový svět.

Lepší už to nebude (1997)

Jack Nicholson v hlavní roli je zárukou kvality. V každém okamžiku si můžeme užít neskutečné charisma tohoto vynikajícího herce, který patří mezi mé oblíbené. V tomto snímku hraje úspěšného spisovatele Melvina Udalla, který svojí neurotickou a pesimistickou povahou znepříjemňuje svému okolí život. Na první pohled mě v tomto filmu docela odpuzoval svým chováním k okolí, ale postupem času musí všem přirůst k srdci. V průběhu děje se odkrývají jeho hezké stránky povahy. Pomáhá číšnic Carol Connellyové (Helen Hunt) a jejímu nemocnému synovi, spřátelí se s dříve nenáviděným homosexuálním sousedem Simonem (Greg Kinnear) a oblíbí si jeho psa, o kterého se musí v době Simonovi rekonvalescence starat. Celý film je nabit legračními, dramatickými i romantickými momenty. Vedlejší roli si zde vystřihne Cuba Gooding Jr., který se taky zapíše několika pěknými scénami do vaší paměti. Výborný scénář a herecké ztvárnění postav dělá z filmu nepřehlédnutelný snímek, který všem vřele doporučuji.