• Krátkometrážní

Až přijde kocour (1963)

Film se občas vleče (Brodský s Vašáryovou spolu pobýhají) a občas je na můj vkus až moc abstraktní. Řemeslně opravdu brilantní (jak je u Jasného zvykem), ovšem ne vždy až tak poutavé. Nicméně 3* si Jasný nezaslouží, jelikož tohle je opravdové umění. Tohle je klenot.

Kapitál (2012)

Nejsou to plné 4*, ale přikloním se k vyššímu hodnocení, jelikož Costa-Gavras výborně glosuje dnešní zaslepenost penězi. Bohužel ale svým extrémním postojem a snahou tento svůj názor vecpat úplně do všeho, co jde, vytvořil ve filmu pár hluchých míst, kterých by se střízlivější režisér vyvaroval.

Vojáček (1963)

Nemohu si pomoct, ale děj je poměrně zmatečný. Snímek má velice zajímavé zpracování a jakési kouzlo - tvořené dlouhými dialogy a speciální špionážní atmosférou, ale mohl by být mnohem více působivý. Například scény mučení zde působí banálním až skoro směšným dojmem. I když se mi to líbilo, tak mi přijde, že být to trochu celistvější, bylo by to o mnoho lepší.

Doktoři z Počátků (2013) (seriál) odpad!

Nova mě dokáže neuvěřitelně fascinovat. Vždy, když už si myslím, že dosáhla úplného dna a není možné vymyslet větší sračku, mě vyvede z omylu a utvrdí v tom, že vždy se dá ještě klesnout.

Pianista (2002)

Pianistu činí výjimečným mimo jiné jedna věc - poměrně specifická znázorňování násilí a vraždění. Záběry lidí zastřelených v běhu a podobné popravy s minimem krve a jiných efektů - postaveny na čisté kompozici pohybu, zvuku a okolí - jsou nesmírně působivé a syrové. S Brodyho projevem jeho (jak kdyby na tělo psané) role a úžasnými klavírními opusy je toto masterpiece bez chyby.

Ucho (1970)

Brilantně těžká ukázka toho, že za bolševika to neměl jistý ani sebevětší pohlavár.

Vítr v kapse (1982)

Nemohu si pomoct, ale ty narážky a dobové skeče jsou výborné a ve výsledku je to tedy poměrně dobrý film. Samozřejmě je tam několik hluchých míst, ale nic tragického.

Cesta (2012) (studentský film)

Grafika ve stylu Valčíka z Bašíru je dobrá, ale to je vše, co v tomto snímku je.

tWINs (2011) (studentský film)

Zpracování zajímavé, ale téma šlo mimo mě...