• Krátkometrážní

Terra Nullius (2011) (studentský film)

Animovaná alegorie o chamtivém člověku a "naivní" matce přírodě. Animace zajímavá, téma poutavé, příjemný kraťas.

Pandy (2013) (studentský film)

Dokonalá parodie na všechno, co může mít něco společného s pandami. Exkluzivní podívaná.

Zombi 2 (1979)

To je taková sračka, až jsem se u toho v kině bavil jak nikdy. Nemůžu si pomoct, ale je to zábavnější jak leckterá komedie, co naplat, že normálně by se mi to vůbec nelíbilo.

Obchod pro sebevrahy (2012)

Muzikální část šla mimo mě, ale jinak se mi to velice líbilo. Animace je kouzelná (k danému tématu...) a ta černohumorná směs narážek, parodií a metafor se mi opravdu zamlouvala. Originální a zábavné.

Speed Racer (2008)

Jsem nadšen. Wachowští vzali ten nejotřepanější a nejkýčovitější možný příběh, co snad vůbec jde, plný těch nejprofláklejších zápletek, situací, postav, zvratů a já nevím čeho všeho ještě, a u dělali z toho film, který mě prostě bavil. Nechápu jak to, ale i když jsem věděl stokrát, co se stane, tak jsem na to koukal se zaujetím a dobře jsem se bavil. A i kdybych to byl nikdy neřekl, tak se mi to digitální divadlo líbilo. Fakt pecka.

DK (2013)

Kopeckého divoký život je sám o sobě námět, který nemůže nudit. Spolu s perfektní koláži "domácích" záběrů a zajímavým zpracováním vzniká velice poutavý dokument o člověku, kterého většina lidí ani neznala - ale to vůbec nevadí.

Frankensteinova armáda (2013)

Paradoxně se mi více líbila první část, to napětí. Prakticky 1st person střílečka bez konzole - což by mi tolik nevadilo, horší je, že i beze zbraně. To mě neskutečně žralo celý film. Zdrhání a bojování s těmi kreacemi byla celkem nuda, nicméně kreativitě tvůrce musím zatleskat. Obzvlášť za skvělého Hanse. Samo o sobě by se mi to to moc nelíbilo, ale při půlnoční projekci ve Varech to mělo své kouzlo. S ten mozekrvoucí zvuk je fakt otřesnej...

Místo v nebi (2013)

Místo v nebi je výborný film, když to tak vezmu. Celé citlivé téma, spousta narážek, režisérova práce nebo herci. Ale nějak mě to minulo a tolik nezaujalo a mrzí mě to, protože tomu nemám co vytknout. Snad se na to někdy podívám znova.

Oliver Stone: Neznámé dějiny Spojených států (2012) (seriál)

Nejvíc mě těší to, že to vypadá jako první, pořádný a opravdu kvalitní dokument (to zpracování je opravdu obdivuhodné) kritizující a nahlížející na rub americké historie, který není klasickou konspirační teorií!

Fruitvale (2013)

To je úžasné dílo - většinu filmu trávíme s jedním borcem a procházíme s ním jeden jeho den - člověk by řekl "vesměs o ničem" - ale je to tak parádně natočené, že se člověk nenudí ani chvilku. Kus opravdu dobré filmařiny.