• Krátkometrážní

Soul Kitchen (2009)

Ja, man! Soul Kitchen! A nevěřím, že Bousdoukos není dvojčetem Erica Bany...

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Looper je velice originální film. A strašně zvláštní. Je hrozně chaotický, necelistvý, člověk se to všechno pořád snaží pochopit, skáče se tam ze strany na stranu a některé věci jsou hodně nedotáhlé (ať z hlediska logiky nebo nevyužitého potenciálu). Ovšem zároveň je strašně působivý a hrozně dobře se na něj dívá. Looper přitahuje výrazně dobrým hereckým projevem a také vizuální uhlazeností (např. Josephovi outfity - scény z jeho "všedního" života, jako jsou párty apod.,jsou strašně specificky poutavé). Ve výsledku je to opravdu dobrá podívaná. A scény s malým Rainmakerem jsou maximálně děsivé - ty jeho proměny jsou brutální. Jinak nemůžu si pomoct, ale stejně by mě asi zajímalo, jak by si s takovým námětem poradil Nolan.

Yes Man (2008)

Ten film je celkově o vlastně dost o ničem - nic zajímavýho, nic originálního, spousta momentů, který by byly normálně výsostně trapné - ale prostě celou dobu je to dost dobrá a pohodová podívaná. Carrey má hold neskutečnou auru a zbytek tam sedí úplně stejně.

Český žurnál - Život a smrt v Tanvaldu (2013) (epizoda)

V celkovém kontextu možná pointless, zaujatost by mi tolik nevadila, ale odpad dát nemůžu, jelikož je to problematika, která se nijak konstruktivně neřeší. Tohle je aspoň snaha (byť chabá) poukázat taky na druhou stránku. A taky na jeden další problém, a to je zkaženost české společnosti. Romové jsou velký problém, člověk nemusí být rasista, aby na ně nadával nebo mu vadili (to je bohužel většinou pochopitelné), ale kecy o vystřílení, vyvražďování a podobně může říci jenom omezenec (nemyslím jen výroky v dokumentu). To, že jsou otázky pokládány účelově je sice selhání Klusáka a Remundy, ovšem nic to nemění na tom, že to tak i opravdu je.

Kravaťáci (2011) (seriál)

Aj, to jsem se zas jednou dostal do situace, kdy po dokoukání série má člověk chuť si to pustit hned znova. Toto skloubení právničiny, dobrého humoru, fajnového oblečení a luxusu spolu se vším možným dalším je naprosto bezchybný! Navíc Suits výborně pracuje s postavami, taková Donna a Louis jsou třešničkou.

Dr. House (2004) (seriál)

Jeden z nejlepších a nejsvéráznějších seriálů, co jsem kdy viděl. Toto mě nikdy neomrzí.

127 hodin (2010)

Neuvěřitelné, co se dá z takové trochy vymáčknout. Naprosto jednoduchý příběh, ale stejně, díky mnoha faktorům, ať už je to Franco, osobitá kamera, režie, různé efekty - cokoliv, je to tak krásně poutavý snímek, který člověk cítí do morků kostí a ani chvíli se nenudí.

Až na krev (2007)

Dokonalé dílo. Výkon Lewise je nepopsatelný, opravdu jeho projev je tak neuvěřitelně fascinující - na to ani slova nestačí. Psychologický rozbor jeho postavy, režie a syrovost efektů a doby - tam se nedá nic vytknout. Ale přesto ze mě ta nadšenost z první půle časem začala vyprchávat, možná to bylo stopáží, možná taky částečně moji únavou. Nicméně trošku mi chybí větší emocionální pouto, které člověku ten dlouhý a těžký zážitek stmelí.

Ronin (1998)

Úžasná kriminálka, plná napětí, výborných postav a spousty dalšího v oldschoolovým stylu. Herecky skvělé a poutavé, ale hlavně jedinečná "evropská" atmosféra Francie. O scénáři by se dalo polemizovat, ale je to zbytečné - Ronin je i přes tyto detaily jedním z nejlepších filmů svého druhu a nemůžu dát jinak, než nejvyšší hodnocení.