Žralok útočí (2004) (TV film) odpad!

Odpad! Ale takový ten milý odpad! Člověk se na to kouká a neustále se usmívá a hřeje ho příjemný pocit, že stále existují filmaři, kteří dokáží natočit správnou zábavnou sračku.

Anděl Páně (2005)

Po mnoha letech konečně dobrá česká pohádka! Dobro a zlo, nikdo nešišlá a vkusného humoru taky dost. Více takových!

Království potoků (2005) (TV film)

Co to, proboha, bylo? Neuvěřitelně nudný scénář (i když musím přiznat, že jsem se třikrát zasmál) je na cestě ke zkáze podpořen mrtvolně bledým a uspávajícím obrazem. Prostě hrůza, která je, troufám si říct, ještě horší než Malvína s Luckou Vondráčkovou. Snad jen hudba za něco stála. Ale to nestačí.

King Kong (2005)

Aby to bylo na pět hvězdiček, vidím dvě řešení. Buď King Konga zkrátit nebo protáhnout. Největší slabinou je nedořečení vyřčeného, takže kdyby se vyhodily zápletky, které pak nejsou ukončeny, pomohlo by to. Takhle film působí příliš roztěkaně. Osobně bych se klonil spíše k prodloužení, protože mě většina nedořešených věcí zaujala a umím si představit, že např. při čtyřech a půl hodinách by to mohlo působit mnohem celistvěji. Neškodilo by např. více propracovat milostnou linii mezi Driscollem a Darrowovou. Co se týká vizuálních kouzel, určitá pohádkovost mi nevadí. Ano, místy nebyly triky tak nějak úplně to pravé ořechové, ale pokud mě dokáže film zaujmout jinak, neřeším to. A to King Kong dokázal.

Yojimbo (1961)

Mám rád dlouhé filmy, ale nemám rád zdlouhavé filmy. Začátek dobrý, svižný a vtipný (podle mě to byla komedie) a pak stále zdlouhavější a rozbředlejší. Jsem zvědavý, jak na mě zapůsobí Kurosawa příště.

Gattaca (1997)

Film zabývající se selekcí lidí na základě jejich genomu. Tento problém, který není zdaleka tak nereálný, jak by se mohl zdát, je předkládán k zamyšlení v poutavém příběhu genového plebejce a patricia. Gattaca je vlastně takové sociální drama.

Horem pádem (2004)

Ano, Horem pádem je přímočarý, hysterický, kýčovitý a samoúčelný film s přehrávajícími herci. Ale mně to nevadilo. Prostě jsem na tu hru přistoupil už od začátku a bavil jsem se velmi dobře.

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Až příliš šílené a ujeté. Místy skutečně sranda, jindy zase nuda a plácání se v samoúčelnosti. Ovšem rozhodně nevšední!

Ruróni Kenšin: Meidži kenkaku romantan – Seisó hen (2001)

Já si na toto skvělé romantické drama nemůžu stěžovat Souboje jsou tady skutečně podružné a je jich málo. Kenshinovy osudy se velice uvěřitelně a uspokojivě uzavřely. Navíc ma toto OVA asi nejlepší hudbu ze všech filmů o Kenshinovi.

Sexbomba od vedle (2004)

Nápaditá komedie, která se naštěstí nedrží zaběhaných kolejí a jde svou vlastní cestou. Spoustu klišé obrací naruby a i když je odlišná cesta často předvídatelná, velice potěší.

Časové pásmo bylo změněno