Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Animovaný

Recenze (536)

plakát

Mrtví neumírají (2019) 

Zpočátku jsem se dobře bavil, ale když se začal Jarmusch odkopávat, tak ten film začal být v podstatě velice hloupý, byť se to snažil vcelku dovedně skrývat za výborné herce.

plakát

Samaritán (2022) 

Omšelé a vyčpělé, bez nápadu, bez invence. Druhá hvězdička jen za Slye.

plakát

The Last of Us - Hledej světlo (2023) (epizoda) 

Velmi dobře napsaný seriál, který tnul do živého a zaryl se mi pod kůži. Líbí se mi, jak pečlivě je vybudovaný vztah dvou hlavních protagonistů i celý ten svět, v němž se příběh odehrává. Odbočky dokreslující živost a opravdovost tohoto světa, které se seriálem prolínají, nejsou nudné křoví a často patří k vrcholům celého díla, viz např. celá třetí epizoda. To, že chování nakažených snad poprvé v historii zombie filmů dává smysl, je jen třešničkou na dortu. Hru neznám, ale naivní představy o tom, že se filmové adaptace musejí držet předlohy jako hovno košile, mě už dávno opustily.

plakát

Datel Woody jede na tábor (2024) 

Klasické klišé, které je nevalně zpracováno a to jak po stránce herecké (ty děti prostě neumějí hrát), scénaristické (motivace a chování postav nedávají příliš smysl, je to plné psích velemostů) nebo třeba castingu (představa, že malý obrýlený tlouštík či rachitik s účesem na prdel jsou chytří dobráci, zatímco zdravá pěkná holka je vymatlaná blbka). Hodně nepovedený film.

plakát

65 (2023) 

Podobné Shyamalanovu Po zániku Země, ale tady to táhl Adam Driver a dokázal to celé utáhnout na vařené nudli. Takže mě to celé prostě bavilo sledovat a prostě jsem těm dvěma ze srdce fandil.

plakát

To se vysvětlí, soudruzi! (2024) (seriál) 

Mám rád vkusný trapnohumor – Růžového pantera či Velkého blondýna miluju – a zde se to v tomto ohledu podařilo vybalancovat velmi dobře, včetně několika vyložených perel (třeba country výslech v šesté epizodě). Dramatická linka otec a dcera tak zapadla docela dobře. Jsem spokojený.

plakát

Úsměv (2022) 

Přestože jednání postav občas zcela postrádalo jakoukoli logiku, je to celé natočené natolik zručně, že to udrží pozornost a baví až do konce.

plakát

Jurský svět: Nadvláda (2022) 

Nechal jsem se zlákat trailerem a nadějí, že to tentokrát přece jenom nebude taková katastrofa jako posledně. Není. Ale i když i oceňuji návrat staré gardy, narážky a vtípky s ní související moc nefungují. A to ostatní je zase jenom hloupý balast. PS: Při prvním pohledu na verbalova Laurosaura Dernbotoxe jsem se skutečně upřímně vyděsil.

plakát

Bod obnovy (2023) 

Ve světové konkurenci se Bod obnovy víc než na tři hvězdičky nezmůže. Chování postav, jejich motivace jsou často velice klišovité, dialogy jsou leckdy slaboduché a herecké výkony rozkolísané. Na druhou stranu považuju za úctyhodný výkon pokusit se o něco takového v našem rybníčku a narazit to celé na relativně obehrané přímočaré kopyto bylo asi rozumné rozhodnutí. Rozhodně doufám, že Bodem obnovy byl nastaven směr, kterým se část naší kinematografie bude ubírat.