Futurama (1999) (seriál)

Seriál, jehož jednotlivé díly můžu sledovat neustále dokola. Pořád mě baví. Je vtipný, napínavý i dojemný. Prostě geniální. PS: Velikánským obloukem se vyhněte dabované verzi. Velmi špatný dabing z toho dělá upatlanou slátaninu. Veškerý náboj je pryč.

Requiem za sen (2000)

Povinnost pro každého, kdo chce mít něco s tvrdými drogami. Nádherná ukázka toho, že zdánlivé klady drog vedou ke stejnému konci jako jejich zápory. Kromě ponaučení nabízí tento realistický polodokument taky bravurní a nápaditou režii podpořenou skvělými hereckými výkony.

Ničitel Conan (1984)

Pokračování Conana je docela roztomilá fantasy s komediálními prvky. Opravdu jsem se několikrát od srdce zasmál a mám dojem, že to byl záměr tvůrců. Srovnání s Barbarem je zbytečné, Ničitel má hloupý scénář, horší herecké výkony i horší hudbu. Ale přesto zůstává filmem mého dětství, kdy jsem ho sledoval docela často.

Železný Schwarzenegger (1977)

Dokument o Arnoldově cestě za sportovními uspěchy, který ukazuje Arnolda jako chytrého a vtipného sympaťáka. Skvělé hlášky samozřejmě nechybí.

Barbar Conan (1982)

Barbarovi Conanovi jsem přicházel na chuť dlouho. Stal se mým nejoblíbenějším fantasy filmem (dokud nepřišel Pán prstenů). Je to jeden úžasný obrazově-hudební monument o pomstě a lásce, ve kterém jsou dialogy potlačeny jen na nejnutnější posunutí děje. A taky je to film, kterému navždy zůstanu vděčný za to, že mě přivedl k filmové hudbě.

Špinavá dohoda (1986)

Špinavá dohoda je opravdu špinavá. Tento film se Arnoldovi nepovedl. Namísto strhující akce sledujeme Arnieho s ulízanými vlasy v nudných scénách. Pokud jste tento kousek ještě neviděli, nemusíte si zoufat.

Komando (1985)

Nesmrtelná akční klasika s vynikajícími hláškami a neporazitelným Arnoldem alias Johnem Matrixem. To vše ve svižném tempu zřejmě nejlepší akční komedie všech dob.

Andělská tvář (2001)

Je fakt, ze to mohlo mit lepsi scenar, ale kamera a hudba jsou vynikajici a vubec to neni tak spatne, jak jsem cekal. Za vyborneho Krampola jsem se rozhodl pridat treti hvezdicku.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Má to zvláštní feeling, pocit smíření a respektu se nese celým filmem. Líbí se mi, že Joe jako smrt nezapomíná, co je zač, i když je zmítaný city. Žádný dialog mi nepřipadá dlouhý ani krátký. Je přesně takový, jaký má být. Škoda, že nevím, co ukázal Joe té stařeně. Asi se to dozvím, až se s ním seznámím...

Byli jednou dva písaři (1972) (seriál)

Brilantní herectví Miroslava Horníčka a Jiřího Sováka v kombinaci s absurdními nápady jejich postav tvoří jeden z největších skvostů světové seriálové tvorby.