Predátor 2 (1990)

Jedničce se to může rovnat velmi dobře. Nejsem schopen se rozhodnout, který díl je lepší. Každopádně dvojka krásně využívá prostředí velkoměsta, má nápaditý scénář a nepostrádá napětí a velmi slušnou akci. Jděte do toho a dobrý lov!

Kult hákového kříže (1998)

Když jsem vycházel z kina, nevnímal jsem okolí a ještě několik hodin jsem mlčel ponořen v myšlenkách. Kult hákového kříže mě zasáhl tvrdou pěstí reality, což se v taková míře podaří jen málokterému filmu.

Čínský syndrom (1979)

Opravdu výborný napínavý thriller. Divák po celou dobu pořádně neví, jak to vlastně je, takže je bravurně donucen pečlivě veškeré dění sledovat. Škoda, že závěr tak nějak divně vyšumí do ztracena.

Bounty (1984)

Co toto dělalo v kině, nechápu. Je to špatné i na televizní film. To, co mělo být výpravným velkofilmem, je nudnou hříčkou bez napětí a téměř bez akce, kterou drží nad vodou, pouze herecké obsazení. Velké zklamání.

40 dnů a 40 nocí (2002)

Není to zas tak špatné. Ale je opravdu škoda, že takový námět nebyl využit jinak. Nicméně jsem se celkem dobře bavil a zajímalo mě, jak to dopadne (i když to je místy předvídatelné, jako vétšina teenagerovských filmů). Ta třetí hvězdička je za výbornou květinovou scénu.

Matrix: Nová návštěva (2001)

Opravdu povedený více než dvouhodinový dokument o zákulisí Matrixu. Uvidíte, jak se točily akční scény, osobní souboje, co všechno si herci polámali nebo pohmoždili. Dále se podívate, jak vznikaly triky, kostýmy, hudba, no prostě všechno. A vězte, že vznik Matrixu nebyl žádný med...

Koule (1998)

Já jsem knihu nečetl, ale přesto nebo právě proto se mi film hodně líbí. Možná jsem ovlivněn tím, že mám rád filmy tohoto typu, tzn. malá izolovaná skupina lidí ma co dočinění s něčím neznámým. Ale přesto považuji Kouli za netradiční sci-fi, kterému nechybí několik překvapivých zvratů, atmosféra ani slušná zápletka. Co se týká závěru, tak ten mě naštval, protože jsem si přál, aby to skončilo jinak. Ale pak jsem si uvědomil, že ono je to tak vlastně lepší...

Anastázie (1997)

Jediná opravdu silná scéna nedokáže vyprostit tenhle animovaný film z šedivého průměru. Celkově to působí příliš prázdně a řekl bych, že se to dalo sestříhat do dvacetiminutového večerníčku.

Příběh Alvina Straighta (1999)

Po celých 112 minut mé oči nezůstaly suché. Asi proto, že jsem se alespoň částečně ztotožnil s Alvinem Straightem, a díky tomu jsem si vzpoměl na zapomenuté křivdy, kterých jsem se dopustil na jiných nebo kterých se dopustili oni na mně. Alvin se pokusil staré křivdy napravit, přestože k tomu měl malé prostředky. Ovšem podpořil je svou silnou vůli a odhodláním. Možná bychom se o to také mohli pokusit...

Hvězdná brána (1994)

Zdá se mi, že námět je zdaleka nevyužitý. Totéž se v podstatě mohlo natočit bez Hvězdné brány. Ale ať už je tento film špatný nebo dobrý, dal vzniknout jednomu z nejúžasnějších seriálů, kde si s námětem dokonale vyhráli.