Jódžú toši (1987)

Pěkná oldschool animace, hudba a i příběh nebyl špatný. Trochu mi to ale kazily ty "nahotinky", které v anime fakt nepotřebuju sledovat. 3,5*

Otec (2020)

Bál jsem se, protože tento typ filmů bývá hodně skličující, ale nakonec z toho byla inovativně napsaná a natočená jednohubka s geniálním Anthony Hopkinsem. Podobný herecký Hollywoodský příběh jako měl nedávno Brendan Fraser s Velrybou nebo Mickey Rourke s Wrestlerem. Fantastický film plný emocí, který vypráví tvrdé pravdy, ale my - mladíci - si díky němu můžeme víc vážit svůj čas. Krásná hudba!

The Last of Us (2023) (seriál)

Části s nakaženými byly fakt skvělé, ale většina "rodinných" scén mezi Pedrem a Bellou mi přišly takové nemastné neslané, respektive už hodněkrát viděné. Což je problém, když tvoří velkou část stopáže. Nemůžu porovnávat s hrou, ale čekal jsem prostě lepší příběh a co se týče atmosféry, tak ani ta v seriálu nebyla nic speciálního. Třeba téma kanibalismu bylo lépe zpracované v TWD, které jinak moc nemusím. Určitě ale nejde o špatný seriál, hodnotím mezi 3-4*, ale přikláním se k nižšímu kvůli nenaplněnému potenciálu.

Monstrum (2022) (seriál)

Zneklidňující atmosféra, skvělí herci a originální sonda do života psychouše. Filmařsky bez námitek. Problém mám ale s tím, kolika lidem to může vnuknout tyto myšlenky. Už teď se ví, že sérioví nebo masoví vrazi často než sami začnou, tak uctívají jiné vrahy a číst si o vraždění je pro ně jako koníček. A u tohohle seriálu mám takový nepříjemný pocit, že by tyto myšlenky a pudy mohl některým lidem přiblížit.

Avatar: The Way of Water (2022)

Ta délka je šílená a výsledný dojem z filmu můžou hodně ovlivnit podmínky, ve kterých ho zkouknete. Na dřevěných sedačkách s tenkým potahem jsem po půlce filmu začal trpět, až jsem si začal myslet, že se snad budu muset posadit na hlavu. Celkově je Avatar 2 podle mě dobrý film, na konci dost emotivní, krásně natočený a zpracovaný. Svým způsobem (až na jednodušší příběh a délku) téměř dokonalý. Nemůžu si však pomoct - nějakých 30 let práce na Avatarovi mi přijde na revolucionáře a borce jako James Cameron trochu nevyužitý potenciál. Radši bych viděl další epický velkofilm o nějaké události/katastrofě nebo fakt temné sci-fi.

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Vtipný film na Vánoční dopoledne s rodinou. Lepší hodnocení tomu dávat moc nechci, ale Ruml s Ebenem dokázali dobře pobavit a i ten Prachař působil dost vtipně, i když WTF způsobem. :)

Správná posádka (1983)

Příklad filmu, který moc neustál neúprosný zub času. Když pominu otravnou americkou propagandu, tak filmu opravdu neprospívají ty tři hodiny pomalu plynoucího ničím překvapivého příběhu. Na druhou stranu, posádka je opravdu plná "správňáků" a díky nim se aspoň dalo zasmát.

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Najednou se restart/pokračování Shreka nezdá jako úplně špatný nápad. V Posledním přání není o dobré nápady a vtipy nouze a to tu chybí většina známých postav, které by dalším dílům určitě mohly prospět. K tomu naprosto nádherná animace, která potěší oko snad každého diváka. Doufám, že se dočkáme dalšího dílu, kde se v nějaké scéně bez varování objeví Shrek s oslem!

BANGER. (2022)

Je to spíš na 3,5*, ale českému filmu, který mě potěší, vždycky rád přidám. Nejde sice o nic speciálního, ale z Bangeru cítím určitou naději do budoucna. Bendig asi dost těžil z toho, že je neokoukaný, ale svou bezprostředností mě dostkrát dokázal pobavit. Mišík mi připomněl Roberta Pattinsona tím, že se podobně jako on snaží vymanit z té škatulky otravného šamponka a lamače dívčích srdcí. Takže i když ten výkon asi nebyl Oscarový, tak si podle mě zaslouží uznání. A hlavním strůjcem úspěchu je režisér Adam Sedlák, který už poněkolikáté ukázal, že prostě ví co dělá a věřím, že se v budoucnu máme na co těšit. Samotný nápad natáčet na iPhone, aby celý film vypadal víc "z ulice", mi přijde geniální.. ještě, když se na tom ušetří a celý film to nejspíš i zjednoduší. Příště by si mohl vybrat nějaké stravitelnější téma pro širší publikum, aby své kvality dokázal i lidem, kteří se nedokáží povznést nad "otravné profetované dečka co poslouchají otřesnou hudbu". Rád bych od něj viděl film jako 8MM nebo Sedm. Velice temně stylizovanou kriminálku.

11. září: Ten den v Americe (2021) (seriál)

Šílené záběry. V prvních dílech sledujeme teroristický útok a následné zřícení budov takřka v přímém přenosu. Neuvěřitelné osudy přeživších, hrdinství a odhodlanost. K tomu emotivní HD záběry s perfektní hudbou a celkovým zpracováním. Z některých příběhů tuhla krev v žilách, z některých se draly do očí slzy. Autenticitě dokumentu jednoznačně napomohlo to, když se podařilo přeživší, kteří se v dokumentu zpovídali, najít přímo na archivních záběrech z místa události. Dokument, který snad každého při sledování donutí začít si víc vážit svého života.