Trabantem až na konec světa (2014)

Tohle jsem musela vzhledem ke skvělému hodnocení vidět v kině. Příjemný cestopis a nádherná exotická krajina, ale 40. nejlepší film? Tak to ani náhodou! Cestování trabantem a banda kluků, co se ráda hrabe v motoru, pro mě jako pro zapřísáhlou backpackerku s knížkou stále při sobě asi nemá to správné kouzlo. 3 hvězdy a šmitec.

Otravný chlap (2006)

Film není nekvalitní, ale pro mě byl nudný k neukoukání. Musela jsem se dívat na etapy a povedlo se mi vyžehlit spoustu prádla. Katarze se nedostavila a lepší hodnocení filmu nevykoupí ani originální námět.

Philomena (2013)

Uchichtávala jsem se při střetu cynického přechytralého Martina s Lee, která navzdory svému věku vnímá svět dětsky rozzářenýma očima. Příběh, který je trochu o tom, že hlubokou vírou lze maskovat prachsprosté opovržení. Nesouhlasím s hodnocením, že Philomena je "doják". Lee není žádná ufňukaná chudinka a kromě silné katolické víry je vybavena pokrokovými názory.

Velká ryba (2003)

Originální, ale pro mě osobně - podotýkám, že vzhledem k tématu - protivně americké. Hledání vztahu syna k umírajícímu otci mi v takto stylizované a odosobněné formě nesedlo. Hrozně mě rozčilovala scéna, ve které se otec naposledy koupe ve vaně a povídá si se svou ženou. Proč? Protože se koupal plně oblečen.

Nevinnost (2011)

Myslela jsem, že vím přesně, jak jsou karty tohohle příběhu rozdané. Nečekané rozuzlení vykouzlilo 4 hvězdičky. Propracovaná psychologie postav. Nadprůměrný film v českém rybníčku.

Lovci hlav (2011)

Ve svém žánru spíš nadprůměrný film. Vtipný nepředvídatelným způsobem. Tři hvězdičky, protože jsem se na konci ztratila v tom, kdo, koho a čím měl vlastně zabít.

Rozhovory s mým zahradníkem (2007)

Skvělá úvodní scéna s petardou na dortu, která vtáhne do děje. Pak to jde trochu z kopce, nejen s hlavním hrdinou, ale také s pozorností diváka. Typický francouzský film: sociálno&intelektuálno.

Báječný hotel Marigold (2011)

Příjemná, dobře udělaná oddychovka bez velkých uměleckých ambicí. O vyrovnávání se se stářím optimisticky. Skvělé herecké obsazení a exotické prostředí.

Druhá šance (2012)

Nejlepší film, který jsem o tématu vyhaslého vztahu viděla.

Julie a Julia (2009)

Zdánlivě se toho moc neděje, ale nakonec jsem se nemohla odtrhnout. Film jsem viděla dvakrát, přečetla si Juliin životopis a vařím podle jejího DVD. Je krásné pozorovat Julii Child v podání Meryl Streep, jak postupně propadá kuchařské vášni. Nakrájí vagón cibulí a nedá se odratit ani protivnou ředitelkou Cordon Bleu. Příběh člověka, který se našel a který po sobě poctivou prací vykonávanou s láskou zanechal nesmazatelnou stopu.