Válka barev (1995)

Na tenhle typ filmů (český, devadesátkový se zajímavou atmosférou) většinou narazim lehce navátej pozdě v noci na čt2 a vždy mě děsně baví.

REC (2007)

Díky bohu, že ta kráva chcípla!

Deadpool (2016)

Tady v top 30? Přišlo mi to na stejný úrovni jako pořad "Au moje koule" z Absurdistánu.

LEGO® příběh (2014)

Obvykle se na animované filmy moc nedívám, ale jelikož lego byla moje oblíbená hračka, udělal jsem výjimku. A výsledek? Totální nadšení, bavil jsem od začátku do konce. Ať už jde o dokonale vybudovaný svět z kostiček všech tvarů a barev (připouštím nostalgii), šmrnc, návykovou písničku Everything is awesome nebo nespočet aluzí, při kterých si film dělá srandu až sám ze sebe. To všechno by mi samo o sobě nestačilo (viz filmy od Marvelu), kdyby to nemělo i smysluplný příběh! A ten lego příběh má. Poselství filmu na mě působí protisystémově: Nebuď otrok systému (lidé, kteří se řídí dle pokynů, bez fantazie, kreativity) buď výjimečný, ale ne zas moc (Wyldestyle, která si výjimečnost tak trochu nalhává se nakonec změní v "obyčejnou" Lucy), buď svůj a věř, že to jde. Film, který si užijí jak děti, tak dospělí. Rest in pieces.

MIDI LIDI (2014) (koncert)

Už tohle bylo sexy!

Kafe a cigára (2003)

Odteď už si budu s kafem přiťukávat....a taky ho pít před spaním, aby se mi sny zdály rychlejc.

Brazil (1985)

Brazil mě zaujal hned od začátku, protože tolik nápadů naráz jsem už dlouho neviděl. Vyobrazení ponuré byrokratické budoucnosti, kde všude vedou trubky a lítá spousta papírů, je sice děsivé, avšak zároveň velmi propracované. Film v mnohém připomíná Orwellův román 1984, ale navíc přináší spoustu černého humoru. Při prvním shlédnutí mi určitě spousta věcí utekla a ne všechno jsem pochopil (Proč se to sakra jmenuje zrovna Brazil?), takže se na na to ještě nejmíň jednou podívám. Jediné malé mínus za délku, ale jako celek se mi to moc líbilo, takže *****. - Evidence obyvatel ho vede jako "nečinného", počítač jako "vymazaného", získávání informací jako "neúčinného", bezpečnost jako "odstraněného", administrativa jako "uzavřeného". - Je mrtvý.