A co když je to pravda? (2005)

Veľmi príjemná komédia, obaja herci majú charizmu a podľa mňa zapadli narozdiel od názoru iných. Čo sa týka príbehu je jednoduchý a asi trochu slabší, ale tá myšlienka je pekná a celková atmosféra super. Reese Witherspoon nádherná ako stále a vďaka nej to u mňa získalo nadpriemer :)

Aein (2005)

Na mňa to zapôsobilo a vôbec mi to nepripadalo lacné alebo nudné ako tvrdia iní uživatelia.. Trochu viac ako priemerný romantický film o vášni a príťažlivosti so smutným koncom.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Božee, moja najobľúbenejšia postava ,,spajdy"...a tak zleeeee .... nepasuje mi ten herec vôbec ako peter parker... ale to nebol ten problém, srať na to aká tvár tam je..ale nefungovali tam žiadne emócie, všetko bolo akési umelé. Miestami romanticko-dramatická uspávanka. Jednoducho Marvel robí filmy na hop-alebo-trop, tohtoroční X-meni, boli úplne vydarení, ale toto naopak roztiahnuté a bez zmyslu. Sorry, chcel by som aby to Marvel robil v štýle Warner Bros - Dark Knight, nech sú tí superhrdinovia spracovaní v žánri akčného thrilleru, namiesto rozprávky pre 12 ročné deti, ale chápem, aj títo diváci to pozerajú a v ich veku by som to poňal asi úplne inak :)

Barbar Conan (2011)

Noo tak čo s týmto filmom? Veľkáá kritika, ale zaslúžená. Najprv k príbehu: klasická rozprávková zápletka: malému chlapcovi vypália dedinu zabijú rodičov a on sa chce za to všetko zlo pomstiť, pričom samozrejme stretne krásnu dievčinu, do ktorej sa zamiluje..... dievčinu unesie jeho úhlavný nepriateľ a ako by sa to asi mohlo skončiť? samozrejme happyendom... ale nejde o dej, vedel som že je to akčňák, k tomu ešte remake..takže bolo jasne čo sa dá od toho očakávať, neviem aké to bolo v 3D, ale aj tak sa mi zdali efekty a súboje obstojné. Pozitívum bola pre mňa Conanova priateľka, ktorá sa mi páčila + nejaké tie nahotinky... s nadhľadom za 3 hviezdy :-)

Beyond the Lights (2014)

Soundtrack je bohovský! Príjemná romantika ako stvorená na večer s priateľkou :)

Control (2007)

,,Existencia. Čo to znamená? Žijem ako najlepšie viem. Minulosť je teraz súčasť mojej budúcnosti. Prítomnosť je dobrá bez uvažovania."

Divergence (2014)

Áno, hrozba zneužitia moci je pekná téma. V tomto filme mi chýbala zápletka, divák pozerá,... hlavné postavy tam trénujú ale dokopy sa nič nedeje. Nemôžem si pomôcť, ale to vyberanie do frakcií pri stole mi strašne pripomínalo čarovný klobúk z Harryho Pottera, a myšlienka zbavenia emócií kvôli udržaniu poriadku sme už videli dávnejšie v snímku Equilibrium. Technicky to bolo urobené celkom fajn, chápem že je to točené podľa predlohy, ale viac originality by sa neuškodilo. Vcelku ma to ani neprekvapilo, dostal som presne to, čo som očakával. No vedomie, že sa bude točiť pokračovanie tohto nezmyslu nechápem... Americký trh má ale dosť priblbllých blbečkov, ktorí sa vyzbierajú na zisky každého odpadu.

Drive (2011)

Celý film je sprevádzaný tajomnou atmosférou. Vodič, ktorého meno som nepostrehol je vždy obozretný, trošku chladnokrvný, ale zároveň romantik, jeho nevyspytateľnosť zaručuje u diváka napätie počas celého filmu. Výborný soundtrack zohral tiež podstatnú rolu na dotvorenie atmosféry.

Ducháček to zařídí (1938)

Vtip za vtipom, problém za problémom....ale neexistuje situácia, ktorú by energický pán Ducháček nevyriešil :) Výborné!

Dunkerk (2017)

Veľké očakávania, veľký potenciál. Prestrihovanie scien ma vyrušovalo. Monológy dosť slabučké, povedal by som, že pocitový film o chaose a strachu. Nikto nemôže odoprieť Nolanovi perfektnú kameru a celkové realisticky spracované prostredie..rovnako pocity vojakov na mori či na súši..ale k filmu patrí aj nejaký scénar, nejaký dej..čo tento film bohužiaľ nemal. Len tak tak som to dopozeral, žiadna gradácia..len čakanie kým to skončí. Znovu by som si to nepozrel. Preto bohužiaľ za 2*.