• Pohádka
  • Rodinný

Slavné historky zbojnické (1985) (seriál)

Konkrétní důkaz o tom, že i za minulého režimu díky dobrému námětu, hereckému obsazení a skvělé režii pana Hynka Bočana vznikaly skvosty České kinematografie. Ve srovnání s dnešními trapnými produkcemi tento šestidílný seriál působí jako diamant mezi skleněnými napodobeninami. A to se psal rok 1985.

Slavnosti sněženek (1983)

Naprosto geniálně natočený film Jiřího Menzela podle předlohy Bohumila Hrabala, který se ve filmu i na okamžik oběví. Kdyby nebylo takovýchto filmů a jejich tvůrců, na co by se dnes divák díval ??? Na stupidní nekonečné seriály ? Velmi pochybuji ! Nesmím zapomenout na fantastickou hudbu Jiřího Šusta, která úžasným způsobem podbarvuje celý snímek, až mě místy naskakuje husí kůže! Smekám klobouk velmi nízko !!! " Zahrádkáři KERSKU " - naprosto geniální myšlenka !!!

Slepice a kostelník (1950) odpad!

Ubohá komunistická agitka.Ani se mi nechce věřit, že tenhle film režíroval Oldřich Lipský - mistr komedie a parodie. Vlasta Burian vzbuzuje spíš soucit než uznání a celý film prostupuje bolševická propaganda společného hospodaření v JZD. Absolutním vrcholem je nadšení družstevníků z rozorávání mezí.

Smích se lepí na paty (1986)

Jedna z absolutních špiček tehdejší Československé kinematografie ! Tento film se opravdu povedl !

Smrt mouchy (1976)

Velmi zvláštní pojetí. Prostě Karel Kachyňa !!!

Smrt na černo (1976)

Bohužel zcela souhlasím s oficiálním textem distributora !!!

Smrt stopařek (1979)

Tento film natočil v roce 1979 režisér Jindřich Polák podle skutečné události. Málo kdo ví, že obsazením Jany Nagyové do role jedné ze stopařek Jindřichem Polákem později rozhodlo o tom, že pan Václav Vorlíček obsadil Janu Nagyovou (i s Dagmar Patrasovou) do rolí princezen v pohádkovém seriálu ARABELA. Jana Nagyová je nadabována Naďou Konvalinkovou.

Sokolovo (1974)

Co se týče filmařiny, tak to je naprosto profesionálně odvedená práce se vším všudy. Troufám si tvrdit, že do dnešního dne nikdo nenatočil tankové bitvy tak, jak je ztvárnil Otakar Vávra. Bohužel film trpí dosti podstatnou komunistickou propagandou. Nejvíc mi vadí, že bezesporu jasné a prokazatelné historické události jsou zabaleny do obalu bolševické propagandy.

Spadla s měsíce (1961)

Tři hvězdy dávám jen za herecké výkony Vlastimila Brodského a hlavně Jiřího Sováka a jeho vtípkům "mezi řádky". V malinkaté roličce se zde objevila Iva Janžurová.

Strach má velké oči (1980) (TV film)

Iva Janžurová exceluje po boku Rudolfa Hrušínského ! Čáry Magi !