• Pohádka
  • Rodinný

Aféry mé ženy (1972)

Povídkový film v hlavní roli s Libuší Švormovou, které sekunduje Jiří Vala. Film nevystupuje z průměru, nicméně za pozornost stojí herecké výkony některých herců jako je Josef Langmiler, Vladimír Menšík, Zdeněk Kryzánek nebo Josef Hlinomaz.

Post Bellum (2009) (TV film)

Drsné, syrové zpracování novely Vladimíra Körnera s výborným hereckým obsazením. Předposlední projekt Vladimíra Dlouhého, který ve filmu ztvárnil posádkového lékaře. Zajímavé je, že postava Vladimíra Dlouhého celý film pije a kouří, což se herci stalo osudné v civilním životě. Z dalších herců bych vypíchl Jiřího Lábuse a Igora Bareše.Exteriéry hospody se natáčely v Trojanově mlýně v Praze 6 Suchdole.

Alibi na vodě (1965)

Průměrná česká detektivka obsazená vynikajícími herci. V paměti mi utkvěl Jaroslav Vojta jako hluchoněmí děda, který umí odezírat z úst a Václav Lohniský jako číšník v kostýmu pozorující okolí triedrem. Výborné hlášky Hőgera a Beka !!!

Sůl nad zlato (1982)

Ve Slovenském znění nadabovala Libuši Šafránkovou Jana Nagyová. Je to schoda okolností, protože právě Jana Nagyová si jako jedinná Slovenská herečka zahrála hlavní roli ve veleúspěšném seriálu Arabela, kde nahradila právě Libuši Šafránkovou, která ji posléze alespoň namluvila do češtiny.

Freonový duch (1990)

Nejlepší byl František Řehák jako ředitel a jeho Kostelníček a krásné písničky Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra.

Hurá za ním (1988)

Uděluji pouze dvě hvězdy. Jednu za Vladimíra Menšíka, ikdyž je velmi znát, že už mu muselo být hodně zle, nehledě na to, že role kapitána kriminálky mu vůbec "nesedí" a druhou z nostalgie k Československému dětskému filmu. Jinak, jak říkal Petr Nárožný "globálně vzato", velká scénaristická bída, podpořená velkou dávkou dobové agitace v podobě oslovování příslušníků VB "soudruhu" i mezi dětmi na malém městě.

Indiáni z Větrova (1979)

Asi nejsilnější složkou filmu je hudba ! Jinak velká bída.

Strašná žena (1965)

Asi nejhorší film Jindřicha Poláka. Dávám pouze dvě hvězdy a to za herecké výkony Jiřího Sováka a Vladimíra Menšíka. Nejsilnější složkou celého filmu je dle mého názoru hudba a architekt Jan Zázvorka.

Sokolovo (1974)

Co se týče filmařiny, tak to je naprosto profesionálně odvedená práce se vším všudy. Troufám si tvrdit, že do dnešního dne nikdo nenatočil tankové bitvy tak, jak je ztvárnil Otakar Vávra. Bohužel film trpí dosti podstatnou komunistickou propagandou. Nejvíc mi vadí, že bezesporu jasné a prokazatelné historické události jsou zabaleny do obalu bolševické propagandy.