Olověná vesta (1987)

Nudný film bez příběhu a atmosféry. Poměrně velké zklamání.

Život je krásný (1997)

Jen poznámka ke zdánlivě nelogickému spojení komedie a koncentračního tábora: Jednou jsem jel stopem s dědkem, kterej si prožil koncentrák, a ten mi vyprávěl, že nikdy v životě nezažil tolik srandy. Každý den nějaké fórky, docela drsné kanadské žertíky - proč se trápit, když stejně nemáte co ztratit...

Barbar Conan (1982)

Hudba krásná, ale něco mi připomínala. Není to náhodou vykradená Carmina Burana?

Návrat idiota (1999)

Jestli je tohle nejlepší porevoluční počin české kinematografie, tak je to s námi opravdu špatné. Pár zajímavých režisérských nápadů Saši Gedeona, ale jinak pusto a prázdno.

Divoké včely (2001)

Až mi bylo chvílemi trapně za autory téhle hromady jalových obrazů. Směšně stylizované prostředí, děj nestojí za řeč, Liškovo obvyklé šaškování... Nevěřil jsem svým očím.

Zvětšenina (1966)

Život módního fotografa je v podání Michelangela Antonioniho plný klišé a nevěrohodných póz, ale s odstupem skoro čtyřiceti let je to i zábavné. A hodně dělá krásně nepochopitelný závěr!

Blaník (1997) (divadelní záznam)

Výměna mečů!

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Originální animace hraček, příjemně ironické navážení do hollywoodských klišé a navíc velmi dobrý český dabing. I těch pár nezbytných písniček se dá přežít - protože je jich opravdu jen pár.

Fimfárum Jana Wericha (2002)

Hodnocení bude trochu nespravedlivé, protože Lakomá Barka a Až opadá listí z dubu jsou úžasné, ohromně vtipné pohádky a zaslouží si pět hvězd. Novější díly pentalogie jsou trochu slabší, ale výsledek i tak skvěle pobaví všechny bez rozdílu věku.

Až opadá listí z dubu (1991)

Naprosto killerská záležitost o antialkoholní léčbě. Svéráznou animovanou pohádku podle Jana Wericha jsem viděl odpoledne na ČT2 a tak mě zbourala, že jsem ji musel hned večer převyprávět všem spolustolovníkům - samozřejmě v hospodě.