jecmen2

2 body

<< předchozí 1 2
    • 10.8.2018  14:03
    Miss Hanoi (2018)

Překvapilo mě, jak je tenhle film nezajímavý. Ač je to kriminálka, tak zcela postrádá napětí. Herecký výkon p. Špetlíkové je na úrovni pokleslých a nekonečných telenovel TV Nova, a to je mi jinak velice sympatická. Dělala tam něco jiného než běhala a brečela? Polovina toho, co řekli vietnamci (a teď nemyslím jejich rodnou řeč), nebyla vůbec srozumitelná. Trailer byl zajímavější než celý film, ten už neukázal nic nového. Ovšem těší mě, že se česká filmová nabídka začíná víc otevírat a nejsou to už jen tragické komedie. * za Davida Novotného, * za nápad s vietnamskou policitkou.

• 20.4.2018  09:15
    Hastrman (2018)

Nádherný lyricko-fantastický český filmový počin o lásce, touze, smrti, pokušení, nenávisti, respektu, humoru, kouzel, přírodě, hudbě, dávno zapomenutých zvyklostech, ekologii... a tak bych mohla pokračovat dál a dál, protože v tom bylo všechno. Tempo filmu není zbrklé, líbilo se mi to pohádkové nechvátání. Celou dobu jsem cítila takové vnitřní napětí, jako by každá scéna měla být hlubší, hlasitější, akčnější, víc srdcervoucí - ale nebyla a to napětí mi zůstalo nejen po skonční kapitoly, ale i po skončení filmu, kdy se změnilo ve vír myšlenek. Pokud se vám bude líbit, tak na tenhle film jen tak nezapomenete. Navíc musím ocenit jazyk, tu krásnou starou a melodickou češtinu. Karel Dobrý je neuvěřitelně charismatický, Simona Zmrzlá je nádherná a divoká, Jiří Lábus mohl dostat víc prostoru. Po dlouhém váhání, zda 4* nebo 5* se přikláním k nižšímu, mimo jiné za občas neostrou kameru.

• 6.10.2017  00:48

Tenhle styl se mi fakt nezamlouva. Zkratit, prostrihat a byla by to super akcni devadesatiminutovka.

• 4.11.2016  13:40
    Ptáčátko (2016)

• 22.9.2016  10:44

Je báječné a osvěžující vidět tak sprostý a lascivní film o potravinách! Vůbec to neni blbý, naopak. Bála jsem se, že to sklouzne k nějakému patosu, bála jsem se, že to bude mít hloupý závěr, když celý film je tak pěkně nadupaný. Ne, naopak. Takže až bude možnost, stáhnu, zahulim a kouknu na to znova! Díky, Sethe Rogene!

• 22.8.2016  15:51
    Odvaha (2016)

Róna je fakt borec! Měla jsem to štěstí, že po promítání na Letním filmovém a hudebním festivalu ve Slavonicích byl pan sochař osobně přítomný a odpovídal zvědavcům na otázky, kde jsme se mimo jiné dozvěděli, že kdyby do toho dokumentu dali opravdu všechno, trval by dvě a půl hodiny :-) Osobně nemám zkušenosti se sochařstvím, proto pro mě bylo velice překvapující, jak se vlastně všechno dělá, kolik je to piplání, kolik potřebujete těžké techniky, že je občas nutné rozebrat střechu, že sochař dnem a nocí nespí, aby stihl termín, že se všechno v každym okamžiku může po*rat, že Váš vývor, kde jste nechal duši a mozoly, může kdokoli odsoudit... Velmi doporučuji toto krásné svědectví o porodu Odvahy.

• 22.8.2016  15:45
    Tohle je náš svět (2016)

Tak tenhle film jsem asi nepochopila. Jako komedie by to bylo ovšem skvostné! Stopáž - moc dlouhé. Herecké výkony - plytké. Děj - fakt divný. Hudba - ušla. Jediné, co se filmu nedá upřít, je zajímavá myšlenka, průnik do magorské rodiny žijící zcela izolovaní od světa. Začátek filmu byl zajímavý, ale už když se frajer zvedal od srny, co předtim zabil, jsem věděla, že to bude film plný klišé. Klišé sem a klišé tam, asi se tu udělam.

• 16.5.2016  21:20

Typicka francouzska nuda. Nechci hodnotit jen jednou vetou, proto jeste pridavam dodatek - kdo bude tento komentar cist, necht mi do zpravy napise nazev francouzskeho filmu, ktery opravdu stoji za to videt. Dekuji.

• 24.3.2016  17:16
    Anna a král (1999)

Nebudeme se pouštět do žádnejch větších akcí - řekl Andy a vznikl rozvláčný a nudný film plný barev. Howk.

• 21.3.2016  16:31

Knihu jsem nečetla a do kina jsem šla na komedii. Odcházela jsem se smíšenými pocity, s hlavou jako pátrací balón. Stejně jako film Die Welle se mi tento vryl do paměti z hlediska toho, jak plíživé a snadné je podlehnutí, ať už je to sympatickému Adolfovi, který přesně říká, co se chce slyšet, nebo sociálním nátlakům. Bylo to vtipné, bylo to překvapující a bylo to k zamyšlení. A tenhle zůsob točení mám ráda, takový dokument o dokumentu. A hlavně, když se něco děje v Berlině, hned jde hodnocení o * vejš :-) Doporučuji všem lidem všech věkových kategorií a ras.

• 29.1.2016  19:01

Takovy vykon se jen tak nevidi, skoda, ze ten nejlepsi herec (ci herecka) byl v polovine filmu zajet debilem na motorce. Na me byl snimek prilis jizansky, nezajimavy, pritazeny za vlasy. Vykony hodne soft porna.

• 26.1.2016  10:57

Líbilo se mi, ale chyběly tomu koule. Jedeš ve vlaku, kde má místo každej člověk. Buď jsi na chvostu jako nejposlednější z posledních, nebo ho řídíš. Ten vlak je život. Ten vlak je to jediný, co je jistý a třebaže se ti to, kde jsi nelíbí, nemáš na výběr. Můžeš se pokusit o změnu, ale dojedeš na to. Líbilo se mi, že je to pěkne rozkastovaný, každá souprava, jinej styl. Akorát mi to přišlo trochu nelogický, kdyby třeba chtěl nekdo někam jít. Ono těch nelogických věcí je tam trochu víc, možná proto to pro mě nebylo tak dechberoucí a mimo děj se soustředim i na to, co tam je za chyby a nelogičnosti. Víc než Chris se mi líbila Tilda, víc než děj se mi líbilo výtvarný ztvárnění, víc než postavy si mi líbily malé detaily (pohyb rukou, zamrzající kapky krve na oknech, masky zabijáků s otvorem jen na puse... Ale rozhodně je to pro mě scifi, co je zase trochu inovativní.

• 2.1.2016  14:05

Super reziser, paradni hudba, neotrele kostymy, pekne obsazeni... tak proc to ku*va dohromady nefunguje? Tohle bylo hodne slaby... Sorry, Gaji.

• 27.10.2015  11:01
    Marťan (2015)

Dost mě překvapilo, že si nikdo z filmového štábu nestěžoval na to, že jim ten marsovský písek během natáčení lezl všude a že cesta tam a zpátky je pěknej voser :-) a teď vážněji... Po skončení snímku opravdu čekáte "This movie was dedicated to Mark Watney, he spent XXX days on Mars all alone". Je to natočeno čistě, srozumitelně a příjemně. Čekáte drasťárnu (třeba jako Gravitace), ale dostanete pěknou červenou nálož s překvapivou kopou humoru. Líbilo se mi, že se film přímo vrhnul do akce a nepitval se zbytečně v začátku. Celou dobu filmu Markovi fandíte, aby se vše dařilo, do posledního okamžiku. Prostřihy Mars x Země byly skvělé, máte představu, co přesně se v jakou dobu komu honí hlavou, co se děje, jaký je pokrok. A nemohu pominout takový báječný soundtrack! Mé devadesátkové (a starší) srdce zaplesalo! A pokud tomu někdo bude vyčítat amerikanismus, srdíčko a národní zapálení, což s oblibou také dělám, tak mu připomenu, že ten film vznikl s pomocí NASA, a to je přeci jedna velká americká hrdost. Tady to musí stranou. Pro mě jeden z nejlepších filmů 2015.

• 26.10.2015  10:14

Celou dobu filmu to vypadalo na 4*. Ale ten závěr to dost pokazil. Takové uspěchané, rychle vysvětlující, k tempu celého snímku se mi to nehodilo. Líbilo se mi to mrazení na zádech, do druhé třetiny snímku si to člověk opravdu užívá. Pěkné a logické dialogy. Divně roztřesená kamera.

• 1.9.2015  10:23
    Sněžný drak (TV film) (2013)

Váhám, jestli dát 2 hvězdy nebo 3, ale nakonec vítězí vyšší skóre, jelikož druhá půlka filmů byla fakt povedená. Ze začátku mi vadili herci (nejvíc ten snaživý rádce, hlavní postavy byly sympatické), ale celkově vzato je to velice milá pohádka. Ano, je trochu emancipovaná, ale není úplně prvoplánová, hlavně není přecpaná triky jako třeba v pohádce Kouzla králů (podívejte, umim to, nacpeme to všude), a taky se mi moc líbil ten závěrečný souboj. Ve vánočním čase fakt ideální a pohodová pohádka. Uznávám, že trochu ubírám na kritice. Ale i "ty nové" pohádky jsou jsou přece fajn :-)

• 9.8.2015  13:53

Za cely muj filmovy zivot me takhle rozplakaly jen dva filmy. Pribeh Marie je jeden z nich.

• 7.8.2015  13:54

Velmi osvezujici, nove, zajimave, vlhke, odporne, intimni, smesne, drazdive, k popukani, smutne a hlavne neuveritelne uveritelne!!! Fakt me to bavilo a chci to videt znovu!

• 1.8.2015  12:01

Zaplat Buh za komiks, kde Tintin byl Tenten a Filuta byl Milous. Nevtipne, nudne. Pekna a zajimava animace. Tot vse, tadydadyda.

• 15.7.2015  15:37

Proč? Proč? Proč tam musí hrát Wilson!!! A proč to musí režírovat Allen? A to to mohl být takový pěkný film.... :-(

• 30.6.2015  12:09
    Gympl (2007)

Jestli to mělo být smutné, dala bych za 3. Jestli to měla být komedie, dávám za 1, protože to vůbec nebylo vtipný.

• 2.6.2015  11:20

Tohle je jedno z nejlepších filmových zpracování literární předlohy. Už samotná kniha mě velmi oslovila. A slza mi ukápla jak u knihy, tak u filmu. Každý z představitelů se na roli hodí na 100% a se stejným nasazením ji hrají. Jsem dojat.

• 29.4.2015  13:36

Takže si pojďme shrnout, za co že jsme utratili 250 Kč za 1 lístek. Dobrá podkresová hudba, nevtíravá, příjemná. A teď pojedeme z kopce. Byl to velký nicneříkající nafouknutý příběh o ničem, bez začátku, prostředku i konce. Chápu, že některé věci nejsou zjistitelné, dohledatelné či průkazné. 1. Ale snad každý, kdo se o Vincenta trochu zajímal, ví, že nakreslil portrét sebe sama s ovázanou hlavou, poté, co si uřízl ucho. V dokumentu ani zmínka. 2. Podle výzkumů (už v roce 2011) bylo zveřejněno, že Vincenta mohli neúmyslně zabít dva kluci (Info: http://kultura.idnes.cz/van-gogh-se-nezabil-sam-ke-smrti-mu-dopomohl-teenager-v-kovbojskem-p9t-/vytvarne-umeni.aspx?c=A111017_123953_vytvarneum_tt). V dokumentu ani zmínka. 3. Vincent měl během své umělecké kariéry několik "barevných období", např. modré nebo žluté. V dokumentu ani zmínka. 4. Otec Tanguy podporoval umělce na Montmartru tím, že jim za jejich malby dával barvy a plátna. (Info: http://pariz-pro-pokrocile.blog.cz/1304/u-otce-tanguy-chez-le-p-re-tanguy). V dokumentu ani zmínka. 5. "Odborníci" vyskytující se v dokumentu absolutně neovládají správnou výslovnost jmen, ať už se jedná o samotného Vincenta Van Gogha (jednou je to FanGof, jednou FanGou...), Jean-François Millet (dvě L se ve francouzštině čtou jak J), Victor Hugo (tohle bylo nejvtipněji vysloveno - Jůgou). Ten dokument má potenciál a prostor, aby o Vincentovi řekl vše známé, domnělé, zajímavé, zapomenuté či fantastické, ale místo toho raději pustí záběr na slunečnice. A pak znovu na obraz Slunečnice. A pak opět pro změnu velký detail slunečnice na poli. Moc slunečnic, Phile. Ale když už takhle člověk sedí v kině a každou minutou je nasranější a nasranější, ty chyby v překladu a neexistence korektora titulků už jsou jen třešnička na dortu. Vlastně ani nevím, proč to hodnotím hvězdou.

• 25.3.2015  13:21
    John Wick (2014)

Opravdu nerozumím, jak může být tenhle neuvěřitelně klišoidní pokus o akční drama tak vysoko hodnocen. Co vás na tom uchvátilo? Stárnoucí Neo? No jo, chudák, už má artritidu, tak mu to odpusťme... Roztomiloučký pejsek? Ale no tak, nebuďme sentimentální… Greyjoy? Jo, ten kluk má něco do sebe, pokud zrovna se sebe zase nedělá Greyjoje a nemluví rusky (pažalastva - aspoň tu výslovnost se mohl líp naučit)… Drsnej hudební podklad? Jo, to je fakt mazec, je to teď o moc drsnější a vůbec tý hudby není hodně… Střílečky? No, každé druhé maturitní video má lepší efekty, je vidět, že Keanu drží jen plastový pistolky, granátky a samopálky, o krvi ani nemluvim, ta je dokreslená komplet… Pomalé pseudoumělecké záběry se skvěle napsanými dialogy? Haha, to mě rozesmálo… Ne, už vim! Každý uživatel ČSFD je totiž extrémně romantická duše, takže vlastně vyhrává příběh o mrtvé ženě! Je to tak? Trefila jsem se? Ho hou! Vyhrávám bludišťáka? Tenhle film jsem dokoukala jen z přesvědčení, že hodnotím až po shlédnutí, během něhož jsem si mnohokráte pomyslela: ‚Keanu, vzdej to, na tohle už vážně nemáš‘ a ‚Kolik času zbývá do konce?‘.

• 23.3.2015  10:37
    Popelka (2015)

Děti pláčou, protože tam pořád někdo umírá. Srandy tam moc neni, maximálně se občas ponasnaží myši a kačer, přičemž všichnni jsou asi nesmrtelní nebo co, protože Popelucha je zná už od dětství a nikdo ty myši ještě nezašlápl a kačer vůbec nestárne, není vypelichaný, ani ho ještě nikdo nepodřízl. Myslela jsem, že tam budou písničky, však stopáž je dost dlouhá. Taky nic. V záběrech se po střihu dost často pozná rozdíl - třeba kmotřička je pokaždý nalíčená jinak (hodně nebo málo výrazně). Nelogické parametry - než bych vyšla ty schody, tak by ty modrý šaty byly durch. Začne odbíjet půlnoc a ona se za 2 vteřiny dostane ke kočáru, aby se jí následně proměnila v dýni kousek před barákem, který je ovšem, jak je vidět z dalšího záběru, ku*evsky daleko od zámku. Prostě nic moc. Kdyby před Popeluchou nepustili Frozen Fever, má návštěva kina by byla zbytečná. Ale uznávám, že ty její šaty byly vážně něco extra, i to ostatní oblečení bylo krásně výtvarně zpracované podle starýho Disneyho. A svatební šaty byly peckovní. To je jedna hvězda. Druhá je pro Cate Blanchet, protože ona byla úžasně úlisně odporná!

• 19.3.2015  15:40

Pozor, SPOILER! Už jste viděli tu komedii, jak tam zneužívaj malý kluky a ta matka pak vystřílí všechny představitele církve široko daleko? Takhle jsem se už fakt dlouho nezasmála! A že to zní šíleně? Souhlasim! :-)

• 10.3.2015  10:53
    Zahrada slov (2013)

cítíte tu vůni deště? já ano... cítíte, jak vám kapky padají na tvář? já ano...

• 26.2.2015  13:48

Ach jo, to bylo zklamání :-( Mam chuť se rozbrečet. Celou tu dobu jsem doufala, že ten dárek od matky bude discman!

• 24.2.2015  13:57
    Kód Enigmy (2014)

Alan Turing je neobyčejný kluk, který po smrti svého kamaráda a po studiu matematiky odejde do Bletchley Parku, kde tu pracuje na německých tajných kódech. Po Pánubohu zdědil Alan vynalézavost a robota s mnoha kolečky, který možná ožije, pokud se do něj vloží ten správný klíč, a předá Alanovi ten správný vzkaz. Alespoň v to doufá. Neutišitelná zvědavost přivede Alana k nerudnému zaměstnavateli u mechanických hraček a od něj i k jeho chráněnce Joan, která, ač je to neuvěřitelné, drží v rukou klíč k rozluštění Alanovy životní záhady. Jak k němu přišla? Jaké tajemství skrývá? Je to opravdu vzkaz od němců? A dokáže Alan na všechny tyhle otázky odpovědět dřív, než ho dostihne ruka zákona a pošle ho do vězení? Aneb trochu jiná pohádka než byl Hugo a jeho velký objev.

• 2.2.2015  09:39

Groove je hudební základ, který hraje rytmická složka hudební skupiny (bicí, basová linka, případně rytmická kytara nebo klávesy). Groove je typický pro populární hudbu a nezbytný v hudebních žánrech jako swing, bebop, funk, rock nebo soul. Označení „mít groove” nebo „mít drajv” se také používá ve smyslu „mít švih”, „mít svěží rytmus”, „mít odpich“. Groove je ta hudební složka, která některé posluchače nutí tančit nebo si podupávat do rytmu. A tohle je presne to, co ten film nemel. Nemel drajv, tah na branku, chytlavost. Nijak nesnizuji vyznam Jamese Browna pro hudebni scenu, jen ten film. Bylo to velmi prumerne. Ale moc se mi libily proslovy k divakum, kdy obecenstvo funguje jako nekdo, komu se sveruje, koho uci a take je zpevakovym svedomim. A vykon Bosemana byl velmi presvedcivy - a hlavne je JB fakt podobny! Bohuzel ani tyhle dve slozky z toho pro me nedokazaly vytriskat vic nez za 3.

<< předchozí 1 2