Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Animovaný

Biografie (4)

Stephan Talty (spisovatel / herec)

03.06.2020

Stephan Talty je americký novinář a autor s irskými kořeny. Narodil se ve státu New York rodičům z hrabství Clare. Proslavil se díky jeho vymyšlené postavě Abbie Kearney, fiktivní detektivky, která pronásleduje sériové vrahy v Buffalu. Stephan žije v New Yorku se svou manželkou a dvěma dětmi.Talty studoval Bishop Timon High… (více)

David Grann (spisovatel / účinkující)

21.05.2020

David Grann je spisovatelem a oceňovaným novinářem časopisu The New Yorker. Jeho kniha „The White Darkness“, která vyšla v říjnu 2020,  je skutečným příběhem o dobrodružství a posedlosti v Antarktidě. Jeho předchozí kniha, „Killers of the Flower Moon: The Osage Murders and the Birth of the FBI“, zobrazovala jeden z nejhorších… (více)

George Nolfi (scenárista / režisér / producent)

04.02.2011

George Nolfi se narodil v Bostonu a navštěvoval střední a vysokou školu na předměstí Chicaga. Vystudoval univerzitu Princeton, kde se stal bakalářem a stipendium získal na Marshallské Oxfordské univerzitě. Později přešel do doktorského studijního programu politologie na UCLA. Má tři nevlastní sestry - Virginii Lindahl, která je… (více)

William Monahan (scenárista / režisér / producent)

04.02.2011

William Monahan se narodil 3. listopadu v roce 1960. Chodil na Masačudskou univerzitu v Amherstu, kde studoval Alžbětinské a Jakobínské drama. Později se přestěhoval do New Yorku, kde přispíval do novin New York Press a magazinů Talk, Maxim a Spy. V roce 1997 vyhrál cenu Pushcart Prize za povídku "A Relation of Various… (více)

Reklama

Reklama

Reklama