3:10 Vlak do Yumy (2007)

Vlak do Yumy mě nějak zvlášt nenatchl. Od Christiana Bale a Russell Croweho jsem čekal hodně ale moc mi toho nenabídli. James Mangold něco málo se mu podařilo ale celkově se mi takové zpracování westernu moc nelíbilo. Příběh měl něco do sebe jenže na mě moc nezapůsobil. Pro mě to není film, na který se znova budu chtít podívat a je to jen taková nedělní oddechovka zpátky časem nic víc. ** 4/10

Past (2010)

Naprostý propadák. Napínaví soundtrack v místech, kde je se totálně nic neděje mě dost znechutil. Milla Jovovich a její role pro ní dost trapná připadá mi tam jako pornoherečka než herečka a Robert De Niro už má svá léta za sebou a tohle nebyl správný výběr filmu, jediný Edward Norton, který na začátku filmu má naprosto hrozný účes ale jeho postava je na zamyšlení a docela zajimavá, což ovšem nemůžu říct o ději nebo o střihu, či scénaři. Celý film nám dáva nudnou atmosféru, což vás prostě nutí ten film přepnout, vypnout nebo přetočit. Podle mě hodně nepovedený snímek. Nemůžu dát víc než *. 2/10

Tahle země není pro starý (2007)

Bratři Coenovi mi ukázali, že si toho oscara zaslouží a že jsou skutečnými mistry ve svém oboru. Film je totálně bez jakékoliv náznaku soundtracku a to upoutává pozornost vás na film. Jednoduše dokonalý film, místy připomínající historky z podsvětí hlavně tím, že se na záčatku filmu věnujeme pozornost jediné postavě zhruba 30 minut. Javier Bardem naprosto suprově na mě udělal dojem bezcitného vraha, který má snad i v 80 letech všechny moderní hračičky, není divu, že za to dostal oskara. ***** 10/10

Chceš mě, chci tě (2009)

O romantické filmy se moc nezajímám a zvlášť ne ty pro holky ale tenhle mě bavil po celou dobu filmu. Gerard Butler naprosto slušně mě pobavil a Katherine Heigl jako vždy krásná křehká dívka. Robert Luketic mi tímto filmem dokázal, že dokáže udržet pozornost i v takovéhle žánru. Prostě bezva film. **** 8/10

Sociální síť (2010)

Nesmírně chytrý film, který i bez akce a stříleček vás natolik zaujme, že ho prostě vypnout nedokážete. David Fincher mi dokázal, že je člověk na pravém místě a dobrě zahrané v podání Jesse Eisenberga a Andrewa Garfielda. Střih a hudba bezchybná, i když konec filmu jsem si představoval trochu jinak. Se spokojením můžu říct, že David Fincher a jeho úchvatné filmy se vrací a jen čekám, co nám nabídne příště. ***** 9/10

127 hodin (2010)

Tomuhle se nedá říct nic něž WOW! Danny Boyle příjde pokaždé s nějakou peckou a tímto filmem udělal z jiných filmů velké nic. Srdcervoucí příběh, detailní záběry, Franco vás zavede do naprosté bezmoci jako v jeho případě, strhující konec a jedinečný film, podle mě s jistotou na oskara za režii a nejlepšího herce v hlavní roli. Zkrátka jednoduše jeden z nejuznávanějších a nejlepších filmů vůbec. Skvělá práce všech. Stoprocentních ***** 10/10

Fighter (2010)

The fighter - osobně nominace na oskara, senzační film, který vás do sebe vtáhne a nepustí. Mark Wahlberg a Christian Bale se fantasticky hodí do tohohle filmu. David O. Russell zvládl perfektní práci a jenom žasnu jak skvěle dokázal udělat takovýhle film, na který budu dlouho vzpomínat a okamžitě patří k mým oblíbeným filmům. Zaslouženě ***** 9/10

Crossing the Line (2008)

Je jasné, že příběh tady nenajdem ale jen testování nové kamery, které vyšlo dokonale. Efekty a jakkýkoliv detail zachyceny v každém snímku. Pokochejte se obrazem a moc u toho nepřemýšlejte. 7/10

Veřejný nepřítel č. 1: Epilog (2008)

Po filmové stránce uplně stejné jako jednička. Pár akcí ale pořád jsem se nedokázal vžít do děje.*** 5/10

Ráže .45 (2006)

Jeden z mála filmu, který mě na chvíli dokáže držet v napětí a stavu, kdy bych nejradži jedné z postav rozbil hubu.