Avalon (1990)

Na první pohled vlastně nic víc než příběh jedné rodiny. Na druhý pohled ale zjistíte, že se Barrymu Levinsonovi podařilo zachytit tuhle rozsáhlou rodinu se všemi jejími aspekty. Jako kdybyste nesledovali herce, ale scény ze života reálných osob. Herci jsou neskutečně přesvědčiví a jsou zde tak drobné nuance, u kterých prostě budete věřit, že takhle rodiny fungují i nefungují.

Norman Wisdom: His Story (2010) (TV film)

Ten dokument není dokonalý, ale dá vám nahlédnout do života muže, kterého můžete znát jen z jeho komedií. A zjistíte jednu krásnou věc. To, jak se prezentoval ve svých komediích v 50. a 60. letech, takový byl vlastně celý svůj život. Tohle je krásná ukázka toho, že celý svůj život je možné žít tak, aby jeden člověk bavil jiné.

Azumi 2 (2005)

Ani tohle není skvělý film, ale musím říct, že se mi to líbilo víc než první díl. Snad i proto, že tohle je celé takové více béčkové, není to bráno moc vážně a díky tomu to funguje jako odpočinkové pokoukání, což beru, protože bych od podobného filmu ani nic jiného nečekal. Navíc to má i nějaký ten příběh.

Jako bych tam nebyla (2010)

Silný příběh, o tom žádná. Mladá žena jede do problematické země, aby zde učila. Není to země vzdálená, ale je to Bosna a Hercegovina. Žena zde strádá a její utrpení je podáno s neskutečným lidem kamery, což rozhodně má na diváky ten správný, nepříjemný efekt. Přesto si ale nemohu pomoct, ten film na mě neudělal až takový dojem.

She Wolf Rising (2016)

Snímek „She Wolf Rising“ si dle mého názoru zaslouží mírně vyšší hodnocení, alespoň ten průměr, protože je to po delší době nějaký opravdu nízkorozpočtový snímek, který se tváří celkem špatně, ale snaží se diváka pobavit a nabídnout mu to, co od béčkových filmů čeká. A to se sem tam povedlo. V tomhle případě mi to stačilo a já jsem si snímek docela užil. Nic velkého, ale fajn.

V zajetí rytmu (1978)

V podstatě je skoro jedno, o čem ten film je, protože je to o rokenrolu. To skoro samo o sobě stačí, protože ty písně, které zde zazní, jsou naprosto skvělé. Jenže pak je zde ještě příběh muže, který odnesl to, že dal rokenrolu přednost před vším ostatním. Jojo, to byly doby, kdy ještě rokenrol dovedl rozpálit matky do ruda, a to různými způsoby.

Press for Time (1966)

Norman Wisdom v dalším barevném provedení a tentokrát rovnou v trojroli, aby ho nebylo málo. Hraje Normana Shieldse, jeho matku a jeho dědečka. A všechny role mu jdou skvěle, pitvoří se ještě více než jindy a vy se s ním budete smát, protože on vás prostě dovede strhnout, Málo takových komiků.

Mimina (2010)

Hezký dokument, který primárně ukazuje na to, jaké jsou rozdíly v tom, jak vychováváme svoje děti. Jedno mongolské, jedno japonské, jedno namibijské a jedno americké. Každé je vychováváno jinak a různé způsoby vám přijdou podivné, ale překvapivě to nejsou jen ty z kultur, které jsou nám celkem vzdálené.

Sbohem jazyku (2014) odpad!

Tak nic. Ale opravdu vůbec nic. Díval jsem se na to, na různé scény, na různé kamery, kterými to bylo natočeny, což se projevilo na obraze, na nesmyslnosti, se kterou se to snažilo něco sdělit. A mě snímek "Sbohem jazyku" nesdělil vůbec nic. Bylo to trochu jako Lynch posledních let, je se snahou mít alespoň základní příběh.

Blast-Off Girls (1967)

„Blast-Off Girls“ se pak v podstatě nesnaží říct nic jiného než to, že šoubyznys je špatný a zlý. Dobří lidé na něj doplatí, pokud se do něj pokusí proniknout, protože jsou zde šelmy, které je sežerou. Pochybují, že i ve své době to bylo nějaké objevné zjištění, ale stejně se mi líbí, že se Herschell vždy svými filmy snažil něco říct, alespoň tedy v případě, pokud se jednalo o dramata.