Řezník (2007)

Co se snímku „Řezník“ musí nechat, to je skutečnost, že na diváka prostě má efekt. Tohle je jeden z těch filmů, který vás nenechá chladnými. Jenže je to film prostě jenom o tom, jak je možné dělat hnusné věci druhým lidem. Jsem proti nesmyslnému násilí, což je asi hlavní důvod, proč se mi podobné filmy hnusí. Ale jak říkám, nemůže se jim vzít, že prostě efekt mají.

Hooligan Legacy (2016)

Moc nechápu, proč se podobné filmy pořád točí. Británie chce snad vytvořit jednou velkou "Hooligan" sérii, která bude nekvalitní, ale bude zde prostě neustálá snaha v ní pokračovat. Příběh kolem vás propluje a vám bude naprosto jedno, co se s postavami stane, protože vás ani příběh nebude zajímat. Rychle na něj zapomenete.

200 Motels (1971)

Tohle je film, který šel naprosto mimo mě. Nevím, jestli jsem ho nepochopil, spíš jsem ani nechtěl, anebo na něm ani nebylo co chápat, ale vizuálně mi přišel příšerný, to, co zobrazoval, bylo nudné, a co mě nejvíce překvapilo, to byla skutečnost, že ani hudební čísla nepředstavovala něco, co by mě skutečně zaujalo. Celkově se mi to prostě nelíbilo a protivilo.

Buldočí plémě (1960)

Takový celkem standardní Norman Wisdom, který nepřináší nic až tak zásadně nového, i když se musí uznat, že oproti předchozím filmům je zde více trikově náročnějších scén, které musely vypadat směšně už v době natáčení, ale dnes v sobě mají takové zvláštní, nostalgické a groteskní kouzlo, které na mě dolehlo.

My Guardian Angel (2016)

Ten snímek má celkem dobré východisko, protože násilí na dětech je vždycky velmi náročné na sledování a má na diváka efekt, ale propojení s paranormálními prvky a hororem mi tu přijde skoro samoúčelné. Hlavně proto, že to nefunguje a v závěru už je to jen film o pomstě, která je provedena díky podivným okolnostem.

Toxin (2015)

Snímek „Toxin“ je prostě klasickým špatným béčkem, které není zábavné a které vás bude nudit. Naštěstí má celkem krátkou stopáž, což bude to jediné, co film zachraňuje. Koukat na „Toxin“ kvůli hercům nemá v zásadě smysl, stejně jako na film koukat kvůli příběhu. V konečné důsledku je to pak ztráta času, která nemá ani hororové prvky, ač je snímek do hororového žánru řazen.

Podfukáři 2 (2016)

Jasně, ten scénář je trochu moc překombinovaný a vlastně není zápletka až tak strašně propracovaná, možná je místy až trochu moc zmatečná, ale stejně je tohle přesně to, co jsem od filmu očekával. Je to pořádně nadupané, je to skvělá jízda a jsou zde výborné triky, ať už kouzelnické, nebo digitální, které mi seděli. Skvěle jsem se bavil.

Electra Woman and Dyna Girl (2016) (seriál)

Čekal jsem a doufal jsem, že tenhle snímek bude ještě o něco vtipnější, než jaký nakonec byl, ale ukázalo se, že mu přece jen něco chybí. Platí to i o scénáři, který je takový relativně přímočarý, což je škoda. Tyhle dvě postavy jsou ale stejně natolik zajímavé, že bych se nebránil nějakému pokračování. Asi ze mě mluví fanoušek komiksu...

Lovci divoké zvěře (1930)

Groucho Marx mi v některých scénách připomíná - hlavně svou pohotovostí - Vlastu Buriana, kterého mám ale rozhodně raději. Přesto se bratrům nemůže vzít, že jsou prostě vtipní a navíc celkově umělecky nadaní, což dokazují i hudebními čísly. Zábavné mi přišlo, že až u tohoto filmu jsem si uvědomil, že je Grouchův knírek - a vlastně i jeho obočí - nakreslený.

A Night to Dismember (1983)

„A Night to Dismember“ není úplně špatný film, naopak si myslím, že svým zvláštním pojetím a celkovým stylem, s jakým byl natočen, je docela zajímavý, ale přece jen se v něm ztrácí schopnost kohokoli vyděsit, a prostě se hraje jen na to, jestli na lehce krvavou hru skočíme, nebo ne. Mně se úplně skočit nepodařilo a snímek je pro mě spíše zajímavůstkou, než opravdu dobrým filmem.