Žraločí tornádo 6 (2018) (TV film)

„The Last Sharknado: It's About Time“ je za mě trochu slabší díl v rámci celé série. Sem tam mě zamrzelo, že některé digitální triky jsou opravdu odfláknuté. Ale jsou zde kamea herců, kteří mě bavili, jsou zde dobré, cool scény a je zde humor, který vám musí sednout. Ale pokud se vám líbily předchozí díly, sedne vám i tenhle. Ian Ziering vytvořil jednu z nejikoničtějších béčkových postav posledních let. Kdo by to byl do něj řekl. I ta Tara vás tu bude bavit.

Draculův syn (1943)

Americký snímek „Drakulův syn“ se prostě jen vezl na vlně pokračování, která se natáčela ve 40. letech celkem ve velkém. Jejich kvalita byla oproti 30. létům upadající, což je patrné na chabém scénáři i na podivném názvu. Lon Chaey Jr. je legenda, ale do tohohle filmu nemohl ani on přinést nic navíc, protože nebylo moc co. Tady už by mohlo překvapit jedině to, že by to bylo krvavé nebo odvážené. Ani jedno se nestalo.

The Love Witch (2016)

Americký snímek „The Love Witch“ je rozhodně kouskem, který dovede zaujmout, ale nikoli hororové fanoušky. Jeho řazení na některých databázích do žánru hororu, je jednoduše zcestné. I tak je to ale film, na nějž stojí za to kouknout. Jasně, je trochu divný, stopáž má přepálenou, ale na druhou stranu je to zážitek, který se vám u filmu hned tak opakovat nebude. I to je dobrá zkušenost.

Run! Bitch Run! (2009)

Americký snímek „Run! Bitch Run!“ je ukázkou toho, že tvůrci přesně věděli, co chtějí natočit, a tomu přizpůsobili svou snahu. A vyšlo jim to. Natočili revenge snímek, který má ducha 70. let, není na první pohled vizuálně kvalitní, ale jinak má všechny atributy toho, co divák očekává. A je to pěkně krvavé. Tady dostanete, co máte dostat. Tvůrci vám dali, co chtěli a uměli si s tím poradit.

Smrt přichází v bílém (2003)

Jestli jste snímek „Smrt přichází v bílém“ neviděli, rozhodně mu dejte šanci, protože tohle je hororová komedie, kterou hned tak neuvidíte. Je velmi dobrá, a i když se příběh zdá jednoduchý, rozhodně to není na škodu, protože tenhle scénář je promyšlený a ke konci vás může překvapit. Ten závěr není vyloženě novinka, ale přesto na vás může zafungovat jako správný úder na solar.

Amityville: Počátek (2018)

Americký horor „The Amityville Murders“ tak nějak kvalitativně zapadá do toho, co série „Amityville“ představuje. Nutno ale přiznat, že tohle není vyloženě odpadový film, jen v sobě prostě nemá nic, díky čemuž by vynikal. Je to příliš předvídatelné, jede se na příliš jasné linii. A ta linie prostě nikam nevybočuje. Nečekejte nečekané a možná se nebudete nudit. Ale možná i tak ano.

Návrat neviditelného muže (1940)

Americký snímek „The Invisible Man Returns“ je ukázkou toho, že pokračování nemusí být tak dobré jako originální film, ale přesto v sobě má něco, co dovede diváky zaujmout. A to i hodně dlouho po premiéře filmu. Ty triky jsou parádní a Vincent Price roli nepodcenil. Tady si tvůrci skutečně vyhráli, a to je dobře. Ten film není vyloženě temný, i když má pár dobrých scény, ale hravost z něj dělá snímek zábavný. Jeho sledování si užijete.

The Devil Complex (2016) odpad!

Britský snímek „The Devil Complex“ je jednoduše řečeno ztráta času. Nedostanete nic jiného než pobíhání v zasněžené krajině, navíc v obrazu, který nemá zrovna moc velkou kvalitu. Ale ono to přece má být syrové, realistické, ne? Jenže není! Je to stokrát omletá slátanina, která ani zatvrzelému fanouškovi nedokáže přinést nic nového. Snad jedině tomu, kdo žádný podobný horor ještě neviděl.

Varan vs. Kobra (2005) (TV film)

Pokud se u většiny filmů, kde jsou obrovská monstra, těšíte na scény, kde se monstrum objeví, a nebaví vás scény, kde není a kde se jen kecá, snímek „Varan vs. Kobra“ je přesný opakem. Zde vás nebudou bavit scény s monstry a budete si užívat scény, kde jsou je lidé a kde se snaží herci trochu hrát. Ani tak vás ale snímek moc nenadchne, protože je to prostě slabé. Hodně slabé.

Siembamba (2018)

Jihoafrický horor „Siembaba“ vzal téma, které je celkem jasně dané, a tak přesně víte, jak se to celé bude odvíjet. Už je jen na tvůrcích, jestli to, co se odehrává, bude nadpřirozené, nebo to bude dáno šílenstvím hlavní hrdinky, anebo to až do konce zůstane nevysvětleno. Záleží na vašem vkusu, jestli vás zvolený průběh nakonec uspokojí. Ale Jihoafričané rozhodně nezklamali, stejně jako vyloženě nenadchli.