Hněv Titánů (2012)

Na počátku stál nepřekonatelný Souboj titánů (1981). Z tohoto počinu se snaží v poslední době vytěžit něco, z čeho si máme sednout na prdel, ale nedaří se a nedaří. Kdyby se tvůrci, finance a herci z posledních 2 až 3 filmů na toto téma - Souboj titánů (2010), Válka bohů (2011) a tento film - spojili a udělali jeden pořádný, tak by to snad stálo za to....

Mezi vlky (2011)

Na jedné straně přidat trochu víc temna, pár párů svítících vlčích očí, špetku krve a rozkousaných částí těl a je z toho béčkový horor. Ubrat na druhé straně, bude z toho dokument National Geographic. Takto to bylo hodně kvalitní, vyvážené, mrazivé dobrodružství, které (asi) nikdo nepřežil. Až na nějaké detaily, jako třeba když hrdinovi nebyla po koupeli v 1°C teplém potoku a -10°C studeném povětří ani trochu zima atd. Opomenout se také nesmí dobrá atmosférická -mrazivá hudba.

Duch boje (2008)

JeeJa Yanin.....že by nový Jackie Chan? Skvělé bojové umění servírované na táci, který přinesl Jackie Chan. Mentálně zaostalá holčička žijící v sousedství školy bojových umění odkouká a dovede do dokonalosti mnoho bojových stylů. A další, přímo při souboji, se dokáže rychle naučit. Možná náhodně, tak film částečně kopíruje životní osud civilního života mladé herečky. A podobu s filmy J.Chana potvrzuje i závěr - sestřihy nepovedených scén.

Černá sobota (1960)

Otravy metanolem jak z dnešní doby vystřihnuté.....

Sama doma (1998) (pořad)

Když jsem výjimečně ve všední den v poledne doma, je toto v TV jediný zajímavý pořad ze všech stanic. Pro ženský, co sedí třeba na mateřské už několikátý rok doma, je toto pořád lepší, než 273. díl přiblblé telenovely.

Bitevní loď (2012)

Nejlepší z filmu byla hudba AC/DC. Jinak to musí být bráno s nadhledem a usměvem na rtu. Prostě taková naivní filmová parodie na PC hru.

Římané za humny! (2002) (TV film)

Populárně, tedy pro širokou veřejnost, udělaný dokument o dobách starověkých Římanů na našem území. Vkusně kombinující výklad odborníků s hraným dokumentem a s vloženými animovanými pasážemi, které celý dokument odlehčují.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

V poslední době je to jedna z mála povedených pohádek. Hudba Brzobohatého velmi dobrá. Jen role hlavní mužské postavy - Karla, mohla být uváženější. Vojtek mě tam neseděl, a hlavně to mohl být někdo mladší. Naopak Žilková skvělá.

Vlk (2008)

Skandinávský film o krásné severské přírodě, soužití s tradicemi v Laponsku, ale také o hlouposti lidských zákonů, které tradiční hodnoty ničí a zapomínají, že takto se dříve nežilo. Přehnané zákony o ochraně zvířat - vlků ničí stáda sobů, většinou jednu z mála příležitostí obživy na severu. Náhrady z fondů EU za zabitá zvířata jsou v nedohlednu a tak jedinou možností je bránit se a dravce zabít. Tresty jaou ale vysoké a policejní mašinerie je daleko větší, než jako kdyby snad šlo o vraždu člověka.

Časové pásmo bylo změněno