Pátrání v čase (1987) (TV film)

Člověk se na to musí dívat, tak jako by to viděl očima diváka v 80.letech. Nápad to mělo dobrý. Efekty na svou dobu ucházející, některé mě dokonce připoměly podobné z mladších filmů. Třeba při průchodu časem rozmazaný tok hvězd, podobně jako u Hvězdné brány. Kinski nehrál špatně, dokonce jeho image, dlouhé blond vlasy, westernové oblečení z něj v 61 letech udělaly mladého pistolníka.

Staré báje vikingů (2003)

"Starověký příběh: Když slunce bylo bohem" - to je odpovídající název tohoto filmu. A ne "Staré báje vikingů". Vždyť ti tam nehráli důležitou roli, je to film o Slovanech - Polácích. Ale název nemění nic na hezkém zážitku z filmu. To, co jsem od toho čekal, se mě dostalo. Nic nebylo přehnáno, všeho s mírou - násilí, krve, politiky, lásky,.... Některé scény byly až překvapující, jako když si žena zabitého náčelníka lehla na pohřební hranici a zemřela tak se svým mužem. Nebo, když Vikingové, kteří byli poraženi v souboji jednoho muže proti jednomu muži, spáchali hromadnou sebavraždu. A hudba byla taky skvělá.

Zbraň odplaty (2008)

Zbytečně zdlouhavý film. První hodina a půl je o hledání a vyvíjení nové silné zbraně, která by měla osvobodit podrobený Korejský národ od Číny. Drobnější souboje a šarvátky nejsou nijak zajímavé. Tady jsem se musel až nutit k dívání. Až konec filmu, kde dojde hlavnímu boji, teprve dostane spád. Ochromená mnohonásobná přesila Číňanů jen překvapeně hledí na nové zbraně, které je rychle mažou z existence. Poslední akce však celkovou poslabší kvalitu filmu nezachrání.

TRON: Legacy 3D (2010)

Efekty dobrý, hudba dobrá. Ale celkem mě to nezaujalo. Prvního Trona si skoro už vůbec nepamatuji a ani nevím, jestli bych stál si to zopakovat. Stejně jako tohle.

Taneček přes dvě pekla (1982) (TV film)

Halóóó, tady je Luciper..... Tak se čerte snaž, uč se mariáš....a další nezapomenutelné songy. Jedna z nejpovedenějších hudebních "čertovských" pohádek. http://www.youtube.com/watch?v=UOEbnHGeC1o A čtveřice čertů Dvořák, Jirák, Nárožný a Preiss to jsou borci, kteří baští kyselý zelí, aby měli správný škleb.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Ani netušíte, jak jsem si tenhle film vychutnal v 10km výšce nad zemí v Airbusu 330. Díky jednoduchým dialogům a scénaři jsem neměl potíže s originálním zněním v Angličtině. Po cestě zpátky repete. V poslední době asi jeden z nejčastěji shlédnutých filmů.

Ztracený prapor (2001) (TV film)

Nejde to jinak napsat, než že, obyčejný válečný film z První světové. Masakr a boj v zákopech, kde každý metr stojí stovky životů na obou znepřátelených stranách. Po útoku a opuštění zákopů boj pokračuje v obklíčení v lese. Bohužel divně natočený. Kamera sebou cuká hned doleva, hned doprava - pohled na střílejícího vojáka, rozmazaný tah kamerou, pohled na zastřeleného vojáka. A takhle několikrát dokola. Přesto to na obrazu děsivé války nic nemění.

Osud světa (2002)

Ucházející sc-fi z japonské produkce. Třeba se mě to zdálo, ale scéna, kdy navracejí malého mimozemšťana ke svým, mě připoměla podobnou scénu z filmu Gappa. Tam nešlo o ufouny, ale prehistorické ještěry... Triky byly taky obstojné, třeba proměna maskovaného Boeingu na mimozemskou loď. Konec už ale zbytečně natáhli o dobrých 10 minut, na ropné plošině to mělo skončit.

Obávaný bojovník (2006)

Skvělý Jet Li se skvělým bojovým uměním Wu Shu. Krásné souboje, do detailu provedené, skvěle natočené. Opravdu pěkný historický životopisný film, nejen o jednom člověku, ale i o konci jedné éry velkého čínského národa.

Útěk ze Sibiře (2010)

Film velmi podobný "Bílému peklu" - http://www.csfd.cz/film/90621-bile-peklo/ Až na to, že tam byl na to sám, tady je parta utečenců. Přesto Bílé peklo bylo o hvězdičku lepší, dokázalo mě více vtáhnout do putování přes celé Rusko. V tomto díle bylo celé putování nějaké nedotažené do konce, ze všeho se dostali moc rychle, ať už z věčně zmrzlé Sibiře, či Himalájí. Přesto cesta byla na tolik dlouhá, že kdyby každou její část měli popsat důkladněji, tak film asi bude mít 4 hodiny.