O chytrém Honzovi (1985) (TV film)

"Princezna Kardanka, nejmladší dcera slavného a mocného krále Klaksona ze Saabu a Volva..... " veselá pohádka plná podobných bláznovin a blábolů.

Kronika mutantů (2008)

Hvězdné obsazení v docela obstojném béčku. Zajímavý pohled do apokalyptického světa v roce 2707, kde proti sobě bojují světové korporace. Pohled ale trochu retro. Zákopová válka, uniformy, tanky, zbraně, bojový plyn, to vše mě silně připomělo 1. světovou válku. Kosmické lodě evakující lidi na Mars jsou poháněny uhlím, resp. párou. Na 28. století trošku "předpotopní", přesto v obraze tohohle filmu přijatelné.

Partička (2011) (pořad)

Za hodně dlouhou dobu je to zase pořad, kdy mě bránice smíchy nestíhá. Nic složitého, jen troška improvizace a hrstka dobrých herců.

Živí a mrtví (2007)

Hodně povedený válečný film. Prolínají se zde 2 linie. Jedna se odehrává za Balkánského konfliktu v 90.letech a druhá za 2. světové války. Dvě jednotky putují ve stejném prostředí, prakticky prožívají stejný příběh a osud. Jen v jiných dobách. Pojítkem je zde tabatěrka, kterou předal jediný přeživší z 2WW svému vnukovi, který nyní bojuje v další válce. Velmi temná atmosféra je podmalována prostředím hřbitova.

Somrák s brokárnou (2011)

Jedna z největších a nejkrvavějších vyvražďovaček, co jsem viděl. Kdyby hodinu a půl trvající film snesl ještě více brutality, tak by krev a vnitřnosti vytékaly z filmového plátna. A jak pěkně začínal - romantickou projížďkou ve vlaku americkou krajinou, až jsem se zasnil. Brzy jsem byl ale ze snu vyrván a hozen do mlýnku na maso. Tohle si prostě zaslouží 5*

Zakázaná zóna (2010)

Dobrý námět, ale zprasený film. Hned na začátku jsem se zhrozil, když jsem viděl jen nazelenalé světlo nočního vidění, napadlo mě, že to rovnou vypnu. Nakonec jsem to vydržel, ale s těžkým přemáháním. Jak by to vypadalo, kdyby tam divák uviděl aspoň jednou něco ve dne. Je pro mě těžko překousnutelné vidět zmatené záběry v noci, sem tam blikající světlo, pár stínů a nějaký ten křik.

Templář (2011)

Pěkná podívaná do 13.století na obléhání hradu Rochester v Anglii. Hlavní hrdinové - hrstka templářů branící tuhle pevnost proti mnohonásobné přesile armády krále Jana. Nedopoporučuji přitom obědvat nebo večeřet, zaručeně si zkazíte chuť k jídlu - s pohledy do rozpolcených hlav si tvůrci moc starostí nedělali a je jich tady požehneně. Celkem pěknou a nemalou roli měl i český herec Vladimír Kulich, byl zde od začátku do konce, ikdyž na špatné straně a je samozřejmě zabit.

Svět zítřka (2004)

Obstojná sci-fi parodie, do které tvůrci namíchali vše, co je snad napadlo. Přemodernizované 30. léta v New Yorku, špetka nacistické ideologie, trocha tibetské filozofie v Šangrile, šílený vědec, který chce spasit svět tím, že ho zničí a vyšle do vesmíru archu. Šílený natolik, že je už vlastně mrtvý a celé jeho počínámí řídí jeho "děti" - roboti. Hlavní hrdina létá ve Spitfiru, který má vlastnosti Batmana a občas se z letadla stane i ponorka. Prostě takový bláznivý chaos, až stojí za zhlédnutí....

Hvězdná pěchota (1997)

Krásná humusoidní mela, plná vnitřností hmyzu velikosti rodinného domku, prošpikovaná kusy lidských údů. U mě dobrý.....

Krvavá legenda Bang Rajan (2000)

Asi snad první Thajský film, co jsem viděl a nebyl jsem zklamán. Ve filmu se prakticky jen střídají bitvy o zemědělskou vesnici a pak melodramatické chvilky idylické vsi a lásek místních obyvatel mezi krvavou řeží. Bitvy jsou povedené, žádné masakry, semtam nějaké useklá hlava, noha, trochu krve.... Upoutal mě i vzhled domorodých obyvatel, určitá zvláštnost, která je ještě pro mě neokoukaná. Konec očekávaný - umřeli všichni.