REC (2007)

Na tomhle hororu mě nazujalo vůbec nic. Film točený stylem reportážní kamery se mě vůbec nelíbí. Kamera neustále cuká, chvíli pohled do tmy, jindy se dívá do země. Možná tak, jak by to asi ve skutečnosti vypadalo. Ale mě to kazí jakýkoliv zážitek.

Sluha Jeho Veličenstva (2007)

Parádní historický film z ruské produkce. Jde opět vidět, že Rusové mají velký potenciál. Skvěle zahraný s pěknou hudbou a obstojnou výpravou. Film vystihuje svou dobu - počátek 18.století - ve Francii vládne "Král Slunce" Ludvík XIV., v Rusku car Petr Veliký. Zhlédneme tak zde rozmařilý dvůr Francouzského krále, šermířské souboje, popravy, velkou švédsko-ruskou bitvu. Řekl bych, že zde nechybělo nic, co historický film může nabídnout.

Tajemství (2007) (divadelní záznam)

Hodnocení 5* dávám za zhlédnuté live představení. A díky tomu bych tohle už nechtěl vidět v jakékoliv televizní adaptaci, záznamu nebo z DVD. Nerad bych si zkazil zážitek. Live je prostě Live.... A nejlepší výkon, i u mě, předvedla Lucie Vondráčková

Zemřít pro Japonsko (2007)

Film ukazuje poslední dny života mladých pilotů - kamikadze. Poslední pitka s přáteli, rozloučení s rodinou apod. Za války byli uctívání jako božští hrdinové a ti, kteří přežili se staly opovrhovanými. Film se snaží být emotivní, ale typické japonské toporné pózy mě moc neseděly. Válečných scén poskrovnu, ikdyž hlavní bitva - útok na spojenecké lodě nebyla špatně natočena.

Živí a mrtví (2007)

Hodně povedený válečný film. Prolínají se zde 2 linie. Jedna se odehrává za Balkánského konfliktu v 90.letech a druhá za 2. světové války. Dvě jednotky putují ve stejném prostředí, prakticky prožívají stejný příběh a osud. Jen v jiných dobách. Pojítkem je zde tabatěrka, kterou předal jediný přeživší z 2WW svému vnukovi, který nyní bojuje v další válce. Velmi temná atmosféra je podmalována prostředím hřbitova.

1612: Kronika smutných časů (2007)

Osobně bych řekl, že to byl skvělý historický film. Pokud by se zde mluvilo o prvcích fantasy, tak to byly jen scény s jednorožcem, ale to byly jen sny Hispánce, který měl jednorožce ve znaku a jeho roh jako amulet. Jinak film měl skvělou výpravu, kostýmy, parádní kompars, takže bitvy byly opravdu velkolepé. Dobývání pevnosti byla asi zatím nejlepší scéna tohoto druhu, co jsem viděl. Film mě držel více jak 2 hodiny v napětí, ani chvilku jsem se nenudil. Byla to podívaná.

Boj o Jeruzalém (2006)

Žid zabije Araba. Arab zabije Žida. Krev přinese další krev. Bolest bolest..... tak, jak je to od vzniku Židovského státu do dnes. Nezúčastněný se jenom diví "PROČ?" Velmi dobře natočené, hudba podmanivá. Ani já jsem toho ještě moc neviděl na tohle téma a můžu říct, že mě to celkem zaujalo.

Černý štír (2006)

Historický film, se skvěle zvládnutými souboji, skoro až někdy s baletní přesností a vizualizací, doplněný zpomalenými výstřiky krve (je to u těchto filmů v poslední době hodně oblíbené a není to vůbec ke škodě). Ale ze 130 minut délky filmu je jich tam zatraceně málo (3). Melodramatický konec á la Shakespeare, kdy se vzájemně otráví snad celá vládnoucí dynastie, už trochu pokulhává. Vyzvednout by se ale dala povedená epická hudba.

Faunův labyrint (2006)

Označit tuhle krásně smutnou pohádku jako horor bych si netroufal. Maximálně jako hodně temnou fantasy pohádku. Velmi pěkně udělaná, ikdyž trochu zvláštní formou. Prolínání skutečnosti - Španělské občanské války a fantastického světa je trochu netradiční. Dokonce bych řekl, že zde byly vkusně sešity dva filmy - jeden válečný a druhý pohádkový příběh plný hodných víl, princezen a jiných zlobivých potvůrek.