Profesionál (1981)

Nejlepší "Belmondovka". Co víc dodat.....

Osvícení (1980)

Za mě NE King, NE Kubrick, ale JACK NICHOLSON!

Nosferatu - Fantom noci (1979)

Parádní film, Kinsky byl předurčen pro roli hraběte Draculy. Veškeré jeho gesta jsou zahrána 100%, sledovat jeho grimasy, třeba když zasažen slunečními paprsky umírá. Kolikrát stačí jen vidět jeho stín s nataženými dlouhými prsty. Celá atmosféra filmu je podmalována nákazou moru a invazí krys. Některé scény jsou skoro až dekadentní, jako poslední večeře Páně pořádaná v záplavě krys. Stejně tak i působí vtipný dialog ke konci filmu: "Zatkněte ho! Jak ho mám zatknout? Zavolejte policii! Všichni policisté zemřeli."

Stíhán a podezřelý (1978)

Opravdu poslabší kousek. Postavy, děj i záplatka jsou celkem nezajímavé. Jiří Lábus jako vyšetřující kriminalista je hrozný. Tahle role mu nesvědčí.

Soupeři (1977)

Velmi dobrá kamera a výběr prostředí - pohled na rozvodněnou řeku podmalovaný barevnou oblohou, zmrzlé planiny Ruska. Bohužel je zde jen pár soubojů dvou důstojníků, které se vlečou skoro celou první polovinou 19.století. Jinak se film více zabývá jejich osobními životy. Čekal jsem něco více akčního s větší dávkou válečných scén, což bych od filmu z dob napoleonských válek očekával. Jako první Scottův celovečerní film je to ucházející.

Žena za pultem (1977) (seriál)

Po čase jsem musel z 1* zvednout na 2*. Pořád je to v televizi lepší, než všechny seriály typu Kriminálka "odněkud" a podobný odpadový hovadiny.

Náš dědek Josef (1976)

Krásný a moudrý film s plejádou nej.... českých herců. O víně, životě a umírání.

Svatý rok (1976)

...dej pokoj, já už jsem přispěl :-) Tohle jediné mě utkvělo v paměti asi z před 20 roků, kdy jsem to viděl. Ani název ne. A dnes jsem měl možnost, to vidět znovu.

Pacho, hybský zbojník (1975)

Veselá podívaná, spíše ztřeštělost. Pro Slováky možná otázka cti, pro mě (ostatní) trošku hloupost...

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

110% humor. Tady snad není jediné minuty, ne-li sekundy, kdy není nějaký humorný záběr. Pokaždé vždy najdu něco, čeho jsem si ještě nevšiml. Blázinec....b, bl, bl, blatníky viz. mototechna :-)