• Romantický

Baby Driver (2017)

Really? Znova raz nerozumiem pozitivnemu hodnoteniu pre absolutne chatrne vystavany film s wannabe 'driver movie' atmosferou, ani ten soundtrack, ktory vraj mal byt taziskovy, nic moc. Hlavny hrdina nepresvedcivy, Jon Hamm vo svojej najotravnejsej polohe, Kevin Spacey - o co tam vlastne islo? Preslo by to mozno v 90's, ale pokus o retro to tiez at tak nebol. Jedine na co sa tam dalo pozerat bola Lily James, lebo je naozaj krasna.

Příběh služebnice (2017) (seriál)

psychologicky horor najhrubsieho zrna, na niektore sceny by som najradsej zabudla, no ale neda sa. inak zavislacina. clovek to pozera,lebo dufa, ze dobro konecne zvitazi. no ale tie vitzstva su iba ciastocne a male, dufam, ze druha sezona ich donesie viac.

Lucy (2014)

Ale ved o nic nejde, neviem preco sa tu vsetci tak rozculuju. Podla mna to bol typicky Besson. Strhujuci dej pri ktorom sa musite dat do modu potlacania pochybnosti a nechat sa prijemne unasat pristupom "kuchynskeho drezu". Ja som stravila zabavnu hodinu a pol a filozofovanie o zmysle zivota si necham k Tarkovskemu.

Orange Is the New Black (2013) (seriál)

Skoda, ze som cakala tak trochu viac. Zabalim po prvej sezone. Scenar malo prepracovany, kazdej casti dochadza ku koncu dych. Divak trochu podcenovany. Skusim iny serial. Napriklad Mad men som este nevidela, a ked to v oitnb tak chvalia...

Vykolejená (2015)

Scenaristicke pociny Judda Apatow ma povacsine velmi irituju a preto sa im radsej vyhybam. Ine to vsak je, ked je Apatow iba v ulohe rezisera alebo producenta, lebo ma nos na talentovane mlade zeny (napr Lena Dunham a serial Girls). Amy Schumer napisala povodny scenar, ktory s jeho pomocou skvele zafungoval. Bala som sa, ci jej sketchovy styl vydrzi bavit dve hodiny, ale ono to fungovalo. Nespocetne camea od znamych komikov tiez velmi potesili (Leslie Jones ako grumpy subway passenger je top:)) Humor zalozeny na uprimnosti a niekedy celkom brutalnom sebaponizovani (afera so sestnastrocnym internom, ktoreho este navyse zmlatila:)) pokracuje v dobrej tradicii Larryho Davida alebo Lennyho Brucea. A niekde som citala, ze sa chysta na dalsi film, tentokrat si prizve herecku ackarku Jennifer Lawrence, tak sa mame na co tesit.

Frasier (1993) (seriál)

tento serial viem skoro naspamat. v ramci svojej kategorie to najlepsie, ever.

Whiplash (2014)

jazz mi pulzuje v krvi a toto bolo dobre, ale cakala som viac. a neviem preco, ale ani jk simmons ma nepresvedcil. bol taky nejaky serialovy. miles teller sa mi pacil viac.

Divočina (2014)

creepy. keby som mohla film "odvidiet" tak pri tomto to spravim. technicky na tom nebolo nic zle, ale neprijemne pocity z niektorych scen ma mataju dodnes.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

asi nie som cielova skupina. stalo sa mi, ze to davali na troch odlisnych kanaloch zaroven. co na tom ludia maju?

Odbor městské zeleně (2009) (seriál)

nepodareny pilot ale o to raketovejsi vzlet. ako casto sa stava,ze sa pri pozrani serialu dusite od smiechu tycinkami? shut up, jerry.