• Thriller

Světová invaze (2011) odpad!

Tvůrci filmu srovnávají tohle s dalším odpadem a to Den nezávislosti. Neměli pravdu. Tenhle výtvor ve smyslu hloupého vlasteneckého patosu Den nezávislosti strčí s přehledem do kapsy. Tolik prázdných klišé na jednom místě je opravdu výkon vlastence nebo totální psychopata. Obojí se nevylučuje.

Teror (2011)

Budu velkorysý a tomuhle vyšumělému filmu s vyšumělým Nicolasem dám dvě hvězdy. Hra na Home Invasion, která se od začátku do smutného a pro film tragického konce vůbec nepovedla. Plytké dialogy, průhledné herecké výkony, primitivní scénář. Trapná past, jedině tak pro diváka.

The Divide (2011)

Zase další Time End Thriller, tentokrát ovšem mistrně psychologicky vystavěný. Bizarní koktejl zvrácených lidských vztahů, explotation, hnusných scén, který minutu od minuty graduje až po velké finále, kde se kumuluje všechno před tím. Že by se některá postav z filmu chtěla zalíbit divákovi? Pchá.... možná ale pak se všechno stejně zvrátí. Neuvěřitelně depresivní kulisy a neuvěřitelná změna postav co do chování a fyzického vzhledu. Nádherný psychodelický trip.

Válečné hry: Za prahem smrti (2011)

Tak mně se tento film líbil. Nápad samozřejmě nic moc nového, nicméně atmosféricky opravdu zdařilé a místy se napětím dýchat nedalo. Pomyslnou třešničku na dortu dělala skutečnost, že nikdo ale opravdu nikdo nepřežil.

Věc: Počátek (2011)

Triky pekelně dobře udělané, na nejvyšší úrovni. Tenhle film si klade za cíl pobavit, vydělat peníze (to asi na prvním místě) a docela se mu to daří. Atmosféra je mrazivá, jenom trošku pochybuji jestli je to s náhodně posbíranými herci nebo opravdovou zimou. Každopádně jsem se nenudil a o to tady jde.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Tak možná v Americe super. Ale mně to přišlo zdlouhavé místy liché, ploché .... herecké výkony občas hooodně pokulhávají. Na druhou sérii už to fakt nevidím :(

Vendeta (2011)

Tak nevím, herecké výkony O and O byly asi top, ale jinak příběh hodně plytký, určitě to mělo celkově na víc a z tohoto tématu by se dalo vytěžit fakt víc ... hlavně asi co do hloubky i šířky tématu. Dva body navíc k zamyšlení, co kdyby se to stalo zrovna tobě? Jednal by jsi stejně? Tuhle otázku si ale musí zodpovědět každý sám za sebe.

Vendeta (2011)

Niku Niku, buď jsi byl nadupaný celou dobu Rohypnolem nebo jsi vyspával celé natáčení pořádnou opici. Takhle unylého a utrápeného jsem tě už dlouho neviděl. Ale námět byl velmi zajímavý, to se musí nechat, ovšem Niku, sorry, zazdil jsi to.

Villa Captive (2011)

Fascinuje mě komentář pana Smaženic, která hodnotí film ne podle obsahu, ale velikosti poprsí (prý neokoukaného). Dost ubohé. Film je nesmyslný, scény hloupé, potenciál mínusový, takže vlastně chápu, že se Smaženic upne na kozy.

Všemocný (2011)

Velmi dobře řemeslně zpracovaný film. Sice se nedočkáme žádného geniálního zvratu a zápletka je až primitivně jednoduchá ale i tak velmi povedené. Nenudil jsem se ani minutu takže jsem si zapomněl vzít svoji pilulku.