zoze

1 bod

1 2 následující >>
    • 29.6.2017  19:10
    Dogma (1999)

Přijde mi, že prvotní filmy Kevina Smitha se od sebe téměř neliší. Nicméně jeho komedie hodnotím jako nadprůměrné. Dogma si střílí z katolické církve naprosto perfektně a odhodlaně. Z Rickmana jako božího hlasu jsem se mohl potrhat smíchy a totéž i z dvojice Jaye a mlčenlivého Boba, která je mimo jiné asi životní nápad Kevina Smitha. Přesto dvě hodiny se trochu táhnou a uvítal bych tedy o pár minut kratší stopáž.

• 29.6.2017  18:33

Nostalgie se mi vervala pod kůži a zůstala zakousnutá ještě dlouhou dobu po skončení filmu. Film se spíše vrací nazpět než aby se snažil rozvíjet svůj příběh kupředu ale to přece není dostatečný argument, který by mě měl donutit označit film jako zbytečný. Je to krásně natočené, je to vtipné, je to milé a to mi v tomto případě bohatě stačí ke spokojenosti.

• 25.6.2017  16:49
    Hledám Amy (1997)

Kevin Smith si nebere žádné servítky, bez ostychu nasazuje vražedné tempo a ještě vražednější dialogy. Jednoduchá přesto originální myšlenka, která se zas tak často ve filmech nevidí. Ale abych jen nechválil... Vyskytlo se zde několik scén, u kterých jsem si říkal, že už je to tak trochu přes čáru jako například reakce Alyssy když se Holden vyslovil. Naštěstí na kvalitě filmu moc neubraly.

• 25.6.2017  16:32
    Flákači (1995)

Co všechno se může přihodit v jednom dni v jednom obchoďáků nám ukazuje Kevin Smith téměř dokonale. Jak je většinou v jeho filmech zvykem i zde jde hlavně o dialogy, o kterých sám Smith říká, že jsou jediné co vlastně umí a i zde dokazuje že je opravdu ovládá s velkou grácií.

• 23.6.2017  16:02

Fantastický pan Lišák je kouzelná pohádka pro všechny věkové kategorie, k tomu typická andersonovská geometrická vyváženost, veselý hudební doprovod, sympatický humor a rychlé tempo vytváří nevšední podívanou, která snad musí bavit každého.

• 23.6.2017  14:30
    Aloft (2014)

Jennifer i Mélanie to zahrály na jedničku, kamera je neméně chvályhodná a příběh je dle mého názoru také velmi zajímavý. Problém v tomto filmu je vyprávění toho příběhu. Chvílemi se z toho stává nudné žvatlání o ničem nebo o sokolnictví u kterého netuším, zda mělo nějaké poselství, či mělo za úkol jen hezky vypadat. Film se tváří trochu mysteriózně a snaží se diváka udržovat zmámeného, ale v mém případě jsem byl spíše zmatený. Přesto koukání na Aloft bych neoznačil jako ztrátu času ale žádný transcendentální zážitek, který by mi nutil přemýšlet o velikosti myšlenky, se také nedostavil.

• 20.6.2017  18:05

Drama o vymývání hlavy jedno malého kluka, který je rád že ho konečně někdo začal brát. Film si po celou dobu udržuje svoji objektivnost, což je super. Příběh se sympatickým začátkem začne příjemně gradovat do předem očekávaných končin ale to v tomhle případě není na škodu. Výborný hudební doprovod a skvělé herecké výkony.

• 20.6.2017  12:35
    Mexičan (2001)

Mexičan není zas až tak špatný, nemusel by mít tedy dvou hodinovou stopáž. Dle popisu by to mělo být akční-romantická-krimi-komedie. Na všechny tyto žánry se film snaží hrát ale bohužel se to tam nějak tak tříská, že nakonec žádný z těchto žánrů pořádně nefunguje. Brad Pitt hraje takového ňoumu a hraje ho docela povedeně a podle mě ta jeho postava film tak trochu zachraňuje. No což, dokáži si představit hůř strávené dvě hodiny, něž koukáním na Mexičana…

• 14.6.2017  12:08
    Mistr (2012)

Co si z tohohle filmu vzít? Asi jediné… Když Phoenix hraje magora, dokážete se na to koukat i dvě a půl hodiny i když vše ostatní je totální blábol. A že toho magora hraje opravdu bravurně. Film se opravdu táhne a jeho stopáž je pocitově ještě 5krát delší. Chvílemi jsem opravdu nechápal, co chce básník říct a často si kladl otázku PROČ PROBOHA PROČ?! Celkově jeden až dva koukatelné herecké výkony, občas zajímavá kamera. Podrženo, sečteno… 60% ať nežeru.

• 7.6.2017  20:32
    Kráska dne (1967)

Film o ženě, co by se raději rozdala mužům, kteří s ní zachází co by s kusem hadru, než by sdílela lóže se svým milujícím manželem. Severine si po každém odpracovaném dni v bordelu prohlubuje důvěru a lásku ke svému milému a taky nejspíš i vědomost toho že je pěkná mrcha. Zřejmě mi chybí, jak se říká, ten jemnocit abych ji neodsuzoval a místo toho viděl její vnitřní utrpení, které by mě mělo přivést k lítosti. Catherine Deneuve je ve filmu krásná, křehká a vypočítavá mrcha, které by jste ze vší lásky nejraději dali pár facek.

• 2.6.2017  15:10
    Barton Fink (1991)

Slušný nástup, po začátku jsem měl takové tušení, že to bude nejspíš pecka film. V půlce filmu se tušení začalo vytrácet, ale díky povedenému konci se vyplnilo. Po zhlédnutí filmu se v mé hlavě začalo vytvářet více otázek než odpovědí a až po přečtení obsahu a několika zdejších komentářů, si dokáži na pár z nich odpovědět. Coenovi bratři mi vždy bavili a je tomu tak i v případě Bartona Finka.

• 27.5.2017  20:13
    Stážisti (2013)

Žádná hitparáda se zde nekoná….

• 27.5.2017  20:12

Nedovedu si představit jak pracné muselo být natáčení “neviditelnosti“. Ani po tak dlouhé době film neztratil na své kráse. I přesto, že jsem téměř po celý film byl příjemně hororově napjatý, chvílemi jsem se i s chutí zasmál. Kam se na tyhle staré horory hrabou dnešní „lekačky“.

• 27.5.2017  13:08
    Průšvih (1992)

Krásná nezávislovka, super příběh a občas až magické scény na které budu dlouho vzpomínat. Jako například scéna kdy létalo peří nebo když se Adolpho učil tančit. Prostě nádhera!

• 14.5.2017  20:34
    Tygří oči (2012)

Žádné srdceryvné drama se zde nekoná. Tu a tam se objeví krásný záběr na krajinku a do toho nějaký indián občas žbleptne nějaké to životní moudro. Ale i přes pomalé tempo a ne moc originální příběh je film docela sympatický a myslím že 60% si zaslouží.

• 4.9.2014  23:09

Poté co jsem si přečetl komentáře k filmu, rozhodoval jsem se, jestli do kina jíti či nejíti. Nakonec jsem rád, že jsem šel, pač bych si velice vyčítal, že jsem si nechal propásnout tuhle stylovou podívanou mezi prsty. Co se týče grafického provedení, není co vytknout. Jednotlivé detaily tvoří celek super-drsného města a ty „buchty“ tam také krásně zapadají. Celý film, i když podle mého dosti krátký jsem byl uvelebeně zařezaný do křesla a hltal jsem jednu scénu za druhou. Mickey Rourke je naprosto skvělý a pokerová partička tatíčka se synáček nemá chybu… Jasnejch 5 hvězd, dlouho jsem se tak nebavil…

1 2 následující >>