Za branami pekla (1997)

Co tento film povyšuje nad průměr, je skvělý herecký výkon Tima Rotha. Už jen kvůli jeho Stretchovi stojí Za branami pekla za podívání.

Vražda Jindřicha IV. (2008) (TV film)

Slušná televizka. Bohužel, díky přílišnému idealizování Jindřicha IV., působí spíš dojmem adaptace románu Alexandra Dumase, než jako historicky věrná rekonstrukce.

Víla Zuběnka (2010)

Mám rád hokej a mám rád i Rocka. Tahle rodinná podívaná je ale bohužel natolik trapná, že si ji nemůže užít nikdo, komu bylo více než 10 let.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Přes počáteční rozpaky jsem tuhle lehce předvídatelnou romantickou komedii vcelku v pohodě přežil. I když Heath Ledger mi tady opravdu neseděl.

Stydlivý polda (2000)

Naivní blbina, která za relativně slušné hodnocení vděčí tomu, že se tu místy dá něčemu zasmát. Ale opravdu jen místy...

World Trade Center (2006)

To, že Oliver Stone vyměkl by mi zase až tak nevadilo. Co je ale mnohem horší, je sotva uvěřitelná záplava blábolů o lásce k vlasti, hrdinství a odvaze, které diváka zaručeně otráví. Takhle silné téma by si zasloužilo mnohem, mnohem lepší zpracování...

Okresní přebor (2010) (seriál)

Tvorbu naší vaší televize opravdu nemusím (a Prima není o nic lepší). O to větší překvapení byl pro mě Okresní přebor. Uvěřitelné postavy, přirozené dialogy, skvělý smysl pro humor a navíc oscarový výkon Ondřeje Vetchého. Můžu jen dodat: Dobjá pjáce, hoši!

Protivný sprostý holky (2004)

Není to nic kulervoucího, ale i tak jsou Protivný sprostý holky docela příjemnou komedií s tehdy ještě nadějnou Lindsay Lohan.

Ve jménu otce (1993)

Požitek ze skvělých hereckých výkonů Daniela Day-Lewise a Petea Postlethwaitea mi kazila naprosto zbytečně přemrštěná stopáž. Být to tak o půl hodinky kratší, utrčitě dám o hvězdičku víc.

Česká spojka (2002)

Věsmes průměrná záležitost. která je pro našince zajímavá především tím, že se podstatná část filmu natáčela v Česku (ne, o Vašuta nepříjdete). Jen se tak trochu divím, že se tomu upsal herec Hopkinsova formátu.