Nemrtví (2009)

Film je rozdělen na dvě nevyrovnané poloviny. Ta první je kupodivu mnohem lepší, i když se v ní objevují prakticky jen dva herci a je mnohem komornější. Možná i proto má film docela zajímavou atmosféru a i několik lekaček se tvůrcům povedlo. Bohužel, v druhé půlce se ve filmu objevují nové postavy a děj začíná být mnohem akčnější. Akční scény ale nejsou žádný zázrak a vrcholem všeho je postava Franka, jehož herecký představitel si patrně myslel, že když se bude do kamery šklebit jak největší frajer, tak bude působit dojmem strašnýho drsňáka. Opak je pravdou, výsledek je naprosto k smíchu. Je to škoda, protože v první polovině měl fim docela slušně našlápnuto. Takhle jsou to jen 2 hvězdičky.

Až tak moc tě nežere (2009)

Docela by mě zajímalo, kterej dobrák rozhodl, že tuhle romantiku natáhne na téměř 130 minut. Zvlášť v první polovině je naprosto ubíjející sledovat hlavní postavy, jak nekonečně řeší naprosté nesmysly v úmorných dialozích o ničem. Pravda, druhá polovina je o něco lepší, ale na víc než na 2 hvězdičky to není.

Bílá smrt (2009)

Už dlouho jsem neviděl film, který by mě tak děsivě nudil. A to i v akčních scénách, které jsou jedny z nejhorších jaké jsem kdy viděl. Logika tu nemá místo, čaj při venkovních teplotách okamžitě zamrzá, hlavní hrdinka si to ale venku špacíruje s nezahaleným obličejem. V jedné scéně hlavní hrdince venku spadnou rukavice a okamžitě ji přimrznou ruce ke dveřím. V dalších scénách je venku bez rukavic ještě několikrát, tentokrát se to ovšem obejde bez následků... A to ani nemluvím o megadebilním finále a "šokujícím" odhalení, které divák musí odhalit asi o hodinu dříve. Nejlepší na celém filmu je tak scéna, kdy se Kate Beckinsale sprchuje. Vzhledem k tomu, že toho ale moc neukáže a že film má skoro 100 minut, je to po čertech málo.

Sekretariat: Příběh šampiona (2010)

V podstatě klasický film ze sportovního prostředí o outsiderovi, který to všem nakonec natře. Tři věci ho ale výrazně povyšují nad průměr. Jednak fakt, že byl natočen podle skutečných událostí, potom krása závodních koní a nakonec skvěle natočené dostihy, které diváka dokážou strhnout. Celkově se jedná o velmi příjemné překvapení.

Otec rodiny (2000)

Už se pomaličku smiřuju s tím, že už nikdy neuvidím Nicolase Cagea v nějakém trháku. Pravda, tahle moralitka není špatná, jen je zoufale neoriginální a lehce zaměnitelná s jakýmkoliv podobným filmem.

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Na české poměry celkem solidní pohádka. Ondřej Vetchý opět nezklamal a Tomáš Klus docela mile překvapil. Jen tu scénu, kdy si hlavní hrdinka při sekání dřeva uvědomí, že jí rostou prsa si opravdu mohli odpustit. Je zbytečná a hlavně trapná.

Saltová (2010)

Slabota. V první polovině to ještě jde, ale pak už mi bylo za dění ve filmu až trapně. Postavy naprosto nepřehledně a nelogicky mění strany, akční scény taky nejsou nic moc a hlavně, film se bere naprosto vážně, což by až tak nevadilo, kdyby paní Saltová nebyla taková superhrdinka. A Angelině jsem její špiónku absolutně nevěřil. Škoda, no...

Anděl Páně (2005)

Jednoznačně nejlepší česká pohádka od S čerty nejsou žerty. Skvělý Ivan Trojan, spousta známých tváří v menších rolích a hlavně fungující smysl pro humor, který pobaví nejen děti, ale i dospělé. A jde to i bez pitvořících se vodníků a šišlajících čertů...

Protektor (2009)

Na Protektora jsem se opravdu hodně těšil. A můžu říct, že jsem z něj byl nakonec docela zklamaný. Nejvíc mi vadilo, že je zbytečně dlouhý, hodina by na odvyprávění celého příběhu bohatě stačila. Nemluvě o podivné hudbě, která mi místy rvala uši. Největší pozitivum na celém filmu je tak pozoruhodný herecký výkon Jany Plodkové, před kterým smekám. Jinak se v případě Protektora nejedná o žádnou převratnou filmovou událost.

Kuky se vrací (2010)

Smekám před fantazií autorů, protože každý obyvatel lesa je originál. Za co si Kuky zaslouží poklonu je i výborný dabing v čele s panem Svěrákem. Přes to všechno se mi ale film postupem času začal přejídat, punc originality se vytratil a zůstal jen nadprůměrný rodinný film, který mě sice neurazil, ale ani nijak zvlášť nenadchl.