Noční můra v Elm Street (1984)

Dlouho jsem váhal, zda dát čtyři či pět hvězdiček, protože tomu do dokonalosti něco málo chybí ... ale pak jsem si uvědomil, že takhle dobrý horor už asi nikdo nenatočí, a takhle originální nápad už se bude taky těžko vymýšlet. a když si vzpomenu jak mi poprvé zaskřípaly Freddyho nože v uších, musím dát pět, abych mohl klidně spát ...

Transformers (2007)

Film na jedno použití. je to docela zábavné, ale pak zjistíte, že je to jedno klišé za druhým,hlavně proslovy Optima musí chytnout za srdce každého správného Američana. pak tu máme klasickýho samohoniče, který je nakonec předurčen dokázat veliké věci po boku dívky, o které sní každý uhrovitý pubert'ák a spoustu akce, ze které mě bolely oči ještě týden, nebot' to je jeden barevný bordel míhající se na plátně či obrazovce. dopadlo by to hůř, nebýt otřesné dvojky, takhle přihazuju bodík za snesitelnost, která dvojce chybí.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Tak tohle je průser. totálně přeplácaná sračka, místy až do obludných rozměrů a ještě k tomu i děsivě dlouhá. film je vážně stupidní, nemá cenu to vypisovat, všechno je špatně, od dialogů přes scénář až po totálně dementní konec, kde už se filmaři dostali do úzkých a když nevěděli jak z toho ven, nechali si snad poradit od nesvéprávného imbecila z ústavu. trojku už bych nemusel, ale jsem si jistý, že vznikne... satanžel.

Star Trek (2009)

Fenomén Star trek mě nikdy nechytnul, kouknul jsem se jen ze zvědavosti a byl příjemně překvapen. velmi zábavná akční sci-fi se zajímavým dějem a podařenými vtipy. mladá krev filmu prospěla a potěšila mě účast Simona Pegga.takhle nějak si představuju space operu v moderním hávu. doporučuju, užijete si dvě dobře nadupaný hodiny.

Mamas & Papas (2010)

další nudný a zbytečný český film ... herci se topí v mozaice trapných až dementních situací na hranici únosnosti ... téma není špatné, ale příšerně zpracované ... režisérka vytvořila obrazy mužských chcípáků a otravných žen. nechtěně tak postavila diváka do situace, kdy musí nesnášet snad všechny postavy příběhu.

Van Helsing (2004)

Tohle fakt nevyšlo. podivná splácanina s hloupým příběhem a špatnými triky. škoda, mumie od Sommerse se mi líbila, klasický film dokázal přenést do moderní svěží podoby, u natáčení van helsinga ale asi dostal křeč nebo kopanec do koulí a už se z toho nevyhrabal.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Jsem trochu zklamán, očekával jsem od filmu mnohem víc. Wolverine je na můj vkus málo hustej, občas mi přijde nějak moc sentimentální. postrádám i více nadupanější akce a závěrečná bitka se zbraní 11 byla docela rychle zfouknutá a najednou je konec a já mám hořkou pachut' na jazyku, nezachránil to ani Hugh Jackman.