Smash Cut (2009)

tohle mě fakt nenadchlo. film se tváří jako odpad ale myslím si, že tvůrci tak trochu čekali, že by z toho mohl být kult. doufám že nebude, na legendární trash to nemá, ani ta očividná nadsázka není upřímná, dávám bod za pár dobrých nápadů ( asi za dva nebo tři, abych to upřesnil ) a sashu grey .

Komando (1985)

tady nehledejte umění. v tomhle filmu není děj, pouze hodně akce, mrtvol a hlášek. proto je tak zábavnej :-)

Vlkodlak (2010)

neříkám že je tenhle film nějaký zázrak, ale já se nenudil, hlavně kvůli atmosféře, na kterou já hodně dám. docela jsem si chrochtal v té krásné anglické temnotě, takhle nějak si představuju ve zmíněné anglii konec 19. století. herecké výkony jsou o trochu horší, del toro i hopkins mně přišli nějak unavení, ale zachránil to hugo weaving, aspon' podle mého laického dojmu a ani emily blunt nic nezkazila. brutalita je taky pěkně nadávkovaná a má to i slušnej spád, nevidím důvod nedat 4 hvězdy.

Wrestler (2008)

podařenej filmek, hlavně díky mickey rourkeovi, který se na tyhle postavy životem okopaných postav hodí. příběh klasika, starej kozel pochopí, že dny jeho slávy jsou v hajzlu a tak se snaží odejít aspon' trochu s hrdostí, ale myslím že stallone v rocky balboa to zvládnul líp. ale příběh je zpracovanej hezky, marisa a evan rachel rourkovi hezky sekundují a člověk se s osudem starýho wrestlera dokáže sžít a přihazuju bodík za rockovou muziku.

Rocky Balboa (2006)

stallone mě tímhle filmem příjemně překvapil, protože dosáhl podobného výsledku jako u prvního filmu. myslím tím, že je to příběh o muži který se nikdy nevzdává, ale je to život, který je tím největším soupeřem. souboj s dixonem je v pozadí. film je natočený s citem, nic není přehnaný, i návrat do ringu je uvěřitelný a konec je zvládnutý na jedničku, rocky odchází se vztyčenou hlavou.

Rocky IV (1985)

Jak by člověk mohl nefandit Rockymu, který poctivě trénuje v sibiřské divočině aby rozbil hubu zlému Rusovi? Je to podáno tak nabušeným způsobem a korunováno parádní závěrečnou bitkou.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

v porovnání s původním filmem pro mě tenhle remake nedopadl vůbec špatně. není tam taková napjatá atmosféra jako v původním filmu, nový masakr se snaží šokovat hektolitry krve a nechutností a myslím si, že se to podařilo. je to prostě tentokrát jen o tom, se zabavit na dvě hodiny a tenhle filmek to v pohodě utáhne. dokonce jsem se přistihl, že si ho s chutí pustím raději než originál. zastánci původního kultu po mně asi půjdou s motorovou pilou, snad jim dojde benzin.

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

od tohoto filmu jsem čekal opravdu hodně, ale musím říct, že jsem mírně zklamán. je tam spousta dobrých nápadů, ten strach je tam taky cítit, i bez brutálních scén vás mrazí po zádech, ale tak nějak se nemůžu zbavit dojmu, že to nedrží pohromadě. i když finále s rodinnou večeří je hustá úchylárna.

Smrtelné zlo 2 (1987)

jak jsem se dočetl v jiných komentářích, hodně lidí neskouslo odlehčené pojetí filmu. podle mě raimi namixoval luxusní koktejl krve, brutality, humoru a nadsázky, a ještě k tomu přihodil hromadu nápadů ( upilovaná brokovnice a motorová pila na pahýlu ruky, to je přece jeden z mnoha příkladů za všechny ). atmosféra taky sedí jak prdel na hrnci, takže pro mě jasně za pět.

Proč? (1987)

na československý film z roku 1987 docela odvážný a netradičně natočený. polodokumentární forma filmu dodává na autentičnosti, sice občas herci svoje výstupy v rádoby drsných pasážích neustojí, ale dá se to vydržet. myslím že požadovaný účinek na diváky to mělo.