Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Nadupaná parodie na Bad Boys a Bayovi filmy s typickým humorem tvůrců Shaun of the Dead funguje opravdu skvěle. Rychlejší film jsem snad neviděl. Akorát úplný konec už je přece jenom trošku "přeplácaný". Skvělý ansámbl britských herců.

Tajnosti (2007)

Váhám mezi 4 a 5, ale v kině je prostě film vždy větším zážitkem. Letos české filmy opravdu bodují. Tento má zajímavé téma, milé a vtipné momenty, dobré herce, poetično a hlavně dokonale padnoucí hudbu a soundtrack. Před tím opravdu klobouk dolu.

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Role přímo na tělo šitá Hughu Grantovi mu samozřejmě více než sedla a předvádí dalšího sympatického zmatkáře, kterému láska pomohla se vymanit z doby dávno minulé kdy byl "slavná" hvězda. Parodie na Britney je také velmi trefná a nutí k zasmání. Film je pochopitelně prošpikovaný gagy a balícími dialogy, které už jsou Granotvým trademarkem. Ódy na úvodní klip nemají smysl, to je prostě nutno vidět. Celkově velmi příjemná a chytře napsaná romantická komedie z hudebního prostředí.

Potomci lidí (2006)

Naprostá vizuální paráda a ukázka skvěle zvládnutého filmařského řemesla. U pár scén opravdu jenom zíráte s otevřenou pusou a říkáte si jak to sakra natočili (hořící auto a hlavně jeden nepřetržitý záběr kdy kameraman běhá za Theem, který hledá Kee uprostřed válečné vřavy).

Stepfordské paničky (2004)

Tohle se "Yodovi" moc nepovedlo. Hlavně naprosto nesmyslný a plytký závěr, ale Nicole po proměně vypadala oku lahodně.

Hledáme Ydol (2006)

Tak tohle je veliká nadsázka od začátku do konce, ale bohužel ne příliš vtipná. Nacpat jsem x problémů Ameriky a všechny je postupně "vtipně" zkritizovat a zparodovat je dobrý nápad, ale zde ve slabém provedení. Na vině je určitě částečně nudný scénář a nebo herci (přišlo mi že takový frajeři jako Grant a Quaid jakoby nemají co hrát) i když jejich postavy jsou docela zajímavé. Bushova kritika je ale až přehnaně do očí bijící. Dějová linie Araba by ještě ušla, ale vyloženě nejhorší mi přišlo vše co se motalo okolo Mandy Moore (matka, voják, agent a hlavně ona sama) shazují snímek ještě mnohem více dolů, až někam ke snímkům typu Scary Movie.

Skála (1996)

To, co tady předvedl Connery patří k filmovým pokladům všech akčních filmů.

Protivný sprostý holky (2004)

Klasický produkt mainstreamu pro mladé o mladých a hezkých, který vtipu zase tolik nepobral a kdo fanaticky nezbožňuje Lindsay Lohan bude mít o průměrnou "zábavu" postaráno. Potěšitelné je obsazení protagonistů ze Saturday night live do vedlejších rolí (ředitel, matka).

Mlýny (1994) (divadelní záznam)

Jednooký Trojan je k popukání i když si vystačí s jedním, přesto naprosto geniálním výrazem po celou hru. Lampasákům tak vtipem vládne on, ale Hanákuv ožralý poručík - sympaťák - co vypadl z řetízkáče také kolikrát polechtá vaší bránici. K velmi groteskním figurkám patří slovenský vojín Šimak, který ztvárněn Fero Burdou v podstatě táhne celý začátek hry.

Žena ve vodě (2006) odpad!

Shyamalanova tvorba je podle mě silně na takové podivně sinusoidě která se ale bohužel stále zmenšuje. Výborný šestý smysl, nudné Znamení, relativně koukatelná Vesnice a teď jasně to nejhorší, Žena ve vodě. Asi nejsem naladěn na stejnou strunu jak tvůrce, ale tady mi to pletení tajemné pohádky s naprosto zbytečnými lekačkami šíleně vadilo a to ještě nemluvím o tom že "záporák" vlk byl dost k smíchu či pláči než aby na někom vyloudil známky strachu. Vedlejší postavy (včetně té pana režiséra) naprosto ploché, nudné. A takhle bych mohl pokračovat dál a dál.