Bathory (2008)

Z tak dobrého námetu natočiť túto sračku, neskutočné... Asi tak zbytočný film ako môj koment.

Bažináč (2019) (seriál)

Asi najlepší seriál na motíve grafického románu, čo som videl. Nie je psychodelicky farebný ako komiks od Moorea, má fajn ponurú atmosféru a škoda, ak to už nebude vôbec pokračovať, resp. to nejako rozumne uzavrieť. Vzhľadom na situáciu vo svete, kde nás strašia skutočné vírusy a o to viac ľudská hlúposť, ktorá sa rozliala ako stoka cez virtuálnu sieť, to je asi aj isté. Kreslené DC seriály majú hnusnú grafiku, zvyšné filmy, filmové seriály tiež za veľa nestoja, ale toto sa ozaj podarilo. Nejaké muchy to má, ale... Ľudia asi na takéto veci ešte "nedorástli" a popcornový mýtus nenažraného zisku zahatal veľa dobrých seriálov už v rozpuku, ako aj filmov a námetov.

Netěhotná (2020)

Objektívne je to na 4 puntíky, ale film bavil, príjemne ubiehal. Plný počet za tému a napriek zaprdeným šukokazom, ktorí sa starajú babám do vagín, ale čo sa deje s ľuďmi potom im je ukradnuté. Obrežte si povinne radšej svojho pinďúra, vy "duchom-plný". A vyschnutým tetám z parlamentu treba kúpiť lubrikant, aby si hlavne tá konkrétna babka premazala nielen závity tam hore, ale aj niečo dole a pánom nejaké to "modré", keď im visí.

Anna a apokalypsa (2017)

Za Annu (Ella Hunt), pesničky, zaujímavý námet i prevedenie na plátno dávam 4 kostrbaté "puntíky". Cítiť, že je to (mal byť) film pre teenagerov, ale... Príjemná večerná zábava a spestrenie zombie žánru, horor ale nečakajte.

Skleněný (2019)

Pre mňa kúsok sklamanie, aj vzhľadom na dĺžku... nesplnilo očakávania, ale dalo sa. Uvidíme, či to bude najväčšie sklamanie roku :)

Vládci chaosu (2018)

Akurát si popri písaní počúvam "Vikingligr Veldi", film ma celkom bavil, hudba nebola zlá, aj keď nie autentická, určité stopy áno (Kto ju čakal v úplnosti? Ja nie, nie je to dokument.). Przdi-hnidom, ktorím sa otvára nožík vo vrecku sa pousmejem. Látka bola spracovaná dobrou kamerou, explicitne-naturalisticky, správne "brakovo", temne, občas odľahčene, ako sa na celú tu aférku dá pozerať. Samozrejme do filmu sa toho dalo "vyždímať" oveľa viac a rozviesť určité nejasnosti, vložiť viac emócii, pre ktorú tú hudbu milujeme (ako kto). Ale keďže na tom nik z účastníkov doby nechcel vraj spolupracovať, čo je pochopiteľné, to má nejaké háčiky, ktoré sa však zabodávajú hlavne do tiel fanatickým, ale v podstate povrchným, "napomádovaným", vyhladeným kvázi true blackošom, ktorí majú Varga aj na záchodíku. Dá sa povedať, že to dopadlo celkom dobre, na to, koľko mýtov sa okolo celej udalosti popísalo. A úvodná titulka "na základe pravdy, lží a toho, čo sa skutočne stalo" bolo dostatočné varovanie, že to nie je pre kronikárov. Nič viac k tomu..., kto chce pozrie/ prečíta si aj dokumenty k tejto téme. Interpretácie udalostí sa podľa toho komu sa viac nadŕža čiastočne rozchádzajú, látka bola spracovaná z tej najznámejšej (najpresnejšej?) verzie, a že chalani neboli neviniatka, to je každému jasné. To však neznižuje hudobný prínos tejto vlny metalu, o tej myšlienkovej je však treba pochybovať. Užitočný koment - Alboin, Crust.

Bohemian Rhapsody (2018)

Po vzhliadnutí filmu som mal kus zmiešané pocity... Problémom filmu je, že látka bola príliš povrchne uchopená. Zo života Mercuryho (Bulsara), jeho rodiny, osudov spoluhráčov a kapely sa toho dalo "vyždímať" určite oveľa viac. Pretože námet je viac ako sľubný. Čo oceniť? Je to celkom dobrý výber hercov - stvárňujúcich členov kapely, notoricky známe skladby a ... Takto je to na pol ceste k vynikajúcemu filmu, žiaľ, je to iba dobré... Na lepšie a kvalitnejšie spracovanie si budeme musieť počkať, tento film kultový status nedosiahne. Z úcty dávam ++++ (ináč by hodnotenie bolo o dosť nižšie).

Bumblebee (2018)

Začiatok pár minút na Cybertrone veľmi sľubných (až namakaných), už som sa tešil, že to bude ohliadnutie za animákom z roku 1986 "Transformers-The Movie" a "preští" doterajšie filmy. Nebyť Steinfeldovej, vypol by som to asi... Hudba fajn, určitým zmyslom až 80tkové klišé, ale to neurazí nikdy. Výkonom a príbehom bude toto jedným z ďalších klincov do rakvy tohto pop-kultúrneho fenoménu minulosti. Akčné figúrky asi na odbyt nepôjdu, škoda (ironia). A Steven ako výkonný producent? No "Stívn" káva na pľaci a prehrávkach asi nebola dobrá, uškodila ti a pravidelne si odbiehal na... Za Hailee, hudbu, odkazy na kultový animák i ten začiatok dávam slušné 3+. Po ďalšej projekcii (leto 2023) po rokoch, musím priznať, že je to najlepší z filmovej série o Transformeroch.

Monster Party (2018)

Bavilo ma to viac ako novy Halloween..., asi tak

Halloween (2018)

Zbytočný film, x krát prevarený sáčok čaju... Z úcty dávam jeden "puntík". Neviem o čo tvorcom a producentom vôbec šlo.