Jako ty (2015)

Dystopická sci-fi tématika je mojou achillovou pätou, a v súčasnom filme je dosť častým problémom nájsť vyvážený prienik medzi nápadom, scenárom a samotnou realizáciou bez toho, aby jeden vrchol trojuholníka kríval. Nestalo sa! Som premilo prekvapená nielen obsadením (Stewart bola výborná voľba, rola jej dokonalo padne, antiutopistická v tragike krásne femme fatale) (Pearce snáď ani nevie hrať zle) (Hoult po zombieparódii konečne na správnej strane). Priznám sa, že Equals je moje prvé stretnutie s Doremovou tvorbou, a dúfam, že nie posledné, dva ľúbostné filmy, ktoré nevyzerajú ako moja šálka kávy asi neplánujem pozerať, ale ak by k tomu prišlo nebudem sa cítiť zahanbene. Kamera! Nemožno mi vynechať očividné prirovnanie k Mallickovmu naratívu skrz detailné zábery na dotyky, pohľady a dlane či Tarkovského poňatiu Solarisu. Práca s farbami, ktoré dotvárajú rozvoj SOS, nejdem spoilovať. Nie vždy sa pri vyobrazeniach budúcnosti typ kolektívna práca podarí skĺbiť postfuturizmus a minimalizmus do znesiteľnej podoby aby to malo funkčný význam a zároveň nenásilne dotváralo atmosféru. Neviem povedať, nakoľko je to podmienené rozpočtom a nakoľko to bol zámer ale pre mňa okulahodiaci pohľad, šetrne dávkované emócie, a o to lepšie zahraté. Moje srdco piští, že sa takéto filmy nielen napíšu, ale aj zrealizujú a keby som mohla, idem na to bez najmenšej pochyby do kina. Hudba, zvuky prírody, šramot halúzok v prírodnom komplexe. Minimalizmus par excellence! Kritika spoločnosti šialeným náhľadom do budúcnosti, kde sa na anomáliu, ktorá infikuje čoraz viac ľudí pozerá ako na niečo, čo je treba eliminovať medikáciou a neskôr potichu asistovanou samovraždou. Nepripomína vám to niečo? Nie je dôvod na strach,liek je už za rohom.

Rohy (2013)

škoda extra cheesy prevedenia a nekonečného konca. a dokonca pohľadný daniel radcliffe

Gravitace (2013)

prvá tretina má skvelý nápad, vizuálna stránka je opojná, kamera inovatívna až do takého bodu, že mám knedlík v krku a akútnu potrebu zvracať zo závrate. 5* keby to tam skončilo, tak by to bol značný posun v kinematografii, oprostený od hlúpych a zbytočných záberov z kokpitov xyz lodí a staníc. c mon! zvyšok je americká predimenzovaná superhero story, možno bude Sandra v nových Avengereoch, dobyvateľka opustených kozmických staníc a sakafander namiesto obleku. 2*

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

menej plaču hlavnej hrdinky, (alebo aspoň nájsť herečku, ktorej sa dá uveriť, že má 17) a desivá atmosféra propagandy by vynikla bod viac

Hostitel (2013)

Niccolovu gattacu som si užila a nebudem klamať, keby sa vyhli patetickému koncu s emily browning, ktorá je proste raz nedobrá herečka (aj keď predloha asi nepustí), tak by som si tento film užila rovnako. Ako postapokalyptické znázornenie sveta nie tak zlé ako som čakala. Vizuálne viac než uspokojivé, a pravdepodobne ani z kina by som neodchádzala sklamaná. Také milo patetické sci-fi.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

určite nadpriemer, avšak prejavy amerického filmového priemyslu, rovnako ako americkej produkcie viac než zreteľné. Neurazí, avšak viem, že keby som tento film nevidela v žltom autobuse na 5 hodinovej ceste, už by som sa k nemu nevrátila. Prečo aj, po prvom pozretí cca 20 minút ničoho a vypínanie som aj zabudla, že jestvuje......A nielen kvôli naťahovaniu poviedky na 166 minút.

Dvojník (2013)

Úprimne, tento film je elégia na obyčajnosť a óda na neobyčajnosť.A ešte noirovský, kafkovský, existencialistický, expresionistický...... Mňa osobne nadchol vizuál, hudobná stránka a herecký výkon Eisenberga. Mia však ako herečka rozhodne nezaostávala. Rovnako ako detaily a také tie malé odkazy na veci, ktoré si potom so zasvätencami vymieňate a tešíte sa z nich ako malé deti. Napriek pôvodnému podozreniu, že téma bola už tisíckrát obohraná, veľmi príjemné prekvapenie.