Polibek draka (2001)

Za tohle dílko musím dát plný počet, samozřejmě přistupuju k němu s vlastním individuálním nadhledem, protože mi tenhle film prostě k srdci přirostl. Jet Liho tu můžeme, podle mě, vidět ve své nejlepší roli a choreografie bitek je proste prvotřídní.

Dexter (2006) (seriál)

Když se seriál divákovi dobře podá, tak si zamiluje klidně i vraha. A to se mi na Dexterovi líbí, je to prostě JINÝ seriál, jak už tu bylo několikrát řečeno a popravdě mě naprosto pohltil. 1. a 2. série byly fenomenální, sem zvědav, co se bude dít dál.. zatím 95% - třetí série zatím nejslabší, ostatní sou prostě neskutečný. DEXTER jako seriál pro mě za 100%

Fimfárum 2 (2006)

Nějaká snaha o poselství a kouzlo prvního dílu se vytratily, ale stále má druhé fimfárum něco do sebe. Lepší pohádky se vymýšlejí hůř a bohužel ty lepší nápady jsme viděli v prvním díle. U mě je to nahraně, ale na 4 to myslím stále má.

Fimfárum Jana Wericha (2002)

Krásných 5 uvolňujících příběhů doprovázeno medovým hlasem Wericha, které bavily a u kterých jsem se pousmál. A proto nevidím důvod se bát dát fimfáru plný počet, když nahlédnu k mé slabosti pro pana Wericha. Nevím proč jsem si tuhle originální pohádku nepustil už dřív.

127 hodin (2010)

Moc se mi to líbilo. Příběh byl bezpochyby zajímavý a originální a myslím, že se z něho o moc víc vymáčknout nedalo. Na Jamese Franca jsem se těšil a "ztroskotanec" v jeho podání se mi líbil. Na plný počet to nemá, ale po nějaké době zase trochu jiný film, který podpořila hodně dobře vybraná hudba a fakt, že to bylo podle skutečné události dokázal udržet mojí pozornost zas trochu více. 85%

Na vlásku (2010)

Bylo mi sice trošku trapně, když jsem šel v mém věku na pohádku do kina, ale vůbec toho nelituju. Naopak jsem si s ní mile zpříjemnil sobotní večer. Skvělé zpracování, sice trošku okoukatelný, ale stále roztomilý romantický příběh, pěkné písničky a aktuální humor - to všechno dělá z Na Vlásku nejlepší film, který jsem mohl zatím v roce 2011 vidět. A místo v nové "třístovce" mu myslím patří. 95%

Monty Pythonův smysl života (1983)

O této legendární sérii jsem slyšel dost na to, abych se aspoň na nějaký díl podíval. Doufám, že jsem si vybral špatně a smysl života bude jeden z těch slabších, protože bych na Monty Pythony asi zanevřel. Pro mě to byl slepenec scének s naprosto nicneříkajícím tématem a s vtipy založenými na absurditách. Smál jsem se jedině tomu, jak je to vtipně hloupé, ale scéna, kde člověk kolem sebe blije 20 minut, mi nic neříká.

Tahle země není pro starý (2007)

Při tomhle filmu sem poznal termín Coenovská režie. Fakt něco úplně jinýho a osvěžujícího. Javier Bardem v roli psychopatickýho no mercy zabijáka byl kuxusni, fakt sem se ho bál i jako divák.

21 gramů (2003)

Pro mě normální, i když hodně dobře natočené drama s nějakou určitou nutností převádět bolest postav na diváka. Nějak jsem si prostě uvědomil, co musely všechno vytrpět a jak je k nim život nespravedlivý. Ale jinak film dělá spíše zajímavý jiná posloupnost scén, u kterých bych měl být asi napnutý jak se to všechno rozuzlí, ale filmu to spíše ubírá na kvalitě, protože nedáváme pozor, o čem to vlastně celé je. Velmi mě překvapil Sean Penn a Benicio Del Toro, jejich postavy si budu pamatovat,ale zbytek už asi bohužel ne. 80%

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Nemyslím, že by si tenhle fim zasloužil být modrý. Ano, Bay se trochu utrhl ze řetězu, ale to podle mě rozhodně není na škodu. Většina diváku chce po jakémkoliv prvním dobrém filmu ještě lepší a dynamičtější film, a když ho nedostanou, tak jsou naštvaní a když dostanou ten nejlepší akční blockbsuter jako jsou druzí transformeři.. tak jsou taky naštvaní. Už to vůbec nechápu. Pro mě to byl skvělý film, u kterého jsem se vyloženě bavil, jestli jde o akci, tak nevím proč nedát tomuhle filmu 5 hvězd.