Mkqp

Mkqp

okres Teplice
Jeseník/Teplice

31 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Agent bez minulosti (2002)

 • poster

  Memento (2000)

 • poster

  Dokonalý trik (2006)

 • poster

  Prokletý ostrov (2010)

 • poster

  Schindlerův seznam (1993)

 • poster

  Dare mo širanai (2004)

  Dare mo shiranai je velice krutý film, který v sobě schovává spoustu krásných chvilek v podobě vztahů mezi sourozenci. Je to film o tom jak matka, která sama vychovává čtyři děti je jednoho dne opustí. a po jejím odchodu se o všechny stará 12-ti letý Akira. ■ Japonci a dramata, to je jako ryba ve vodě. Nikdo je neumí lépe. Dare mo shiranai je natočený civilně a citlivě, přičemž se nesnaží za každou cenu nikoho rozbrečet. Pouze vypráví krutý osud čtyř dětí a nechává na divákovi co s ním udělá.

 • poster

  Bu neng shuo de mi mi (2007)

  Po delší době jsem si pustil film z Tchaj-wanu a po celý čas jen nevěřícně koukal, jak může někdo natočit tak čistý, citlivý, něžný, krásný a dojemný příběh u kterého se mi ke konci svíral žaludek. Všechny postavy seděli na svých místech, jako kdyby Secret byl realitou a ne filmem. Další věcí, která mi sedla byla hudba, jelikož miluji klasickou hudbu a té tam byla spousta:).

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

  K Lord of the Rings jsem se dostal v době, kdy jsem hrával hru na hrdiny Dračí doupě a k fantasy žánru měl největší vztah. Knihou nepolíben, natěšený na Zemi, kde pobíhají elfové, trpaslíci a spousta dalších bytostí mě známých z výše jmenované hry, jsem byl plný očekávání a po shlédnutí onoho díla jen žasl. Pan Jackson natočil velkolepý film, který je legendou svého žánru a jen tak něco jej nepřekoná.

 • poster

  The Limit of Sleeping Beauty (2017)

  Jeden velký spoiler. Číst pouze na vlastní nebezpečí. Aki je dívčina, která přišla o milovanou osobu a nezvládá se s tím psychicky dostatečně vyrovnat. Díky tomu ztratila schopnost rozeznat realitu od fikce, načež si v hlavě vytvořila spoustu různých iluzí. Na konci můžeme sice vidět, že onu iluzi dokázala odhodit a s bolestí se vypořádat, jenomže to co tomu předcházelo byl pro mě čistý filmový, umělecký, filozofický a kdo ví co ještě za zážitek. Ty scénické přechody či přímo sekvenční střihy v jediné scéně, to prolínání skutečných vzpomínek a smyšlených iluzí je jedna obrovská audiovizuální bomba navozující tolik emocí od úzkosti až po euforii, že to není až možné. Obvykle filmům s tímto druhem zpracování neholduji, ale tohle si mě získalo na plné čáře. Děj je už od počátku úzce spjat s dějem Hamleta a jejich vzájemné proplétání po čas celého filmu je bezesporu a bez diskuzí jedinečné. Postava hluboce raněné Aki by se dala popsat jako mix Ophélie a Hamleta, jelikož její šílenost je opravdová jako u Ophélie, jenomže „monology“ vedené se svým druhým já připomínají spíše uvědomělého Hamleta. Nicméně neznám Hamleta tak dobře, abych si mohl vše přiřadit. Navíc text hlavního soundtracku Hummingbird od Kyla La Grange působí z části jako scénář pro film, protože některé jeho úryvky, můžeme ve filmu opravdu spatřit. Dále herecké výkony od jejího druhého já (ztvárněné Niino Furuhata) až po nejméně potřebné postavičky jsou víc než pěkný nadstandard. Niino Furuhata je však jednoznačně TOP. Miluju takové psycho charaktery xD. Ty jeho grimasy a herecký projev při jedné konverzaci autě jsem si musel pouštět x-krát dokola xD.

 • poster

  Ima, ai ni jukimasu (2004)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace