Mkqp

Mkqp

okres Teplice
Jeseník/Teplice

30 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

  K Lord of the Rings jsem se dostal v době, kdy jsem hrával hru na hrdiny Dračí doupě a k fantasy žánru měl největší vztah. Knihou nepolíben, natěšený na Zemi, kde pobíhají elfové, trpaslíci a spousta dalších bytostí mě známých z výše jmenované hry, jsem byl plný očekávání a po shlédnutí onoho díla jen žasl. Pan Jackson natočil velkolepý film, který je legendou svého žánru a jen tak něco jej nepřekoná.

 • poster

  Dare mo širanai (2004)

  Dare mo shiranai je velice krutý film, který v sobě schovává spoustu krásných chvilek v podobě vztahů mezi sourozenci. Je to film o tom jak matka, která sama vychovává čtyři děti je jednoho dne opustí. a po jejím odchodu se o všechny stará 12-ti letý Akira. ■ Japonci a dramata, to je jako ryba ve vodě. Nikdo je neumí lépe. Dare mo shiranai je natočený civilně a citlivě, přičemž se nesnaží za každou cenu nikoho rozbrečet. Pouze vypráví krutý osud čtyř dětí a nechává na divákovi co s ním udělá. Po zhlédnutí Dare mo shiranai se cítím, tak přecitlivěle, neboť jsem se jen u psaní tohoto kratičkého komentáře dvakrát rozbrečel. Možná je to tím, že jsem místy viděl podobnost v mém dětství, kdy jsem byl často dlouhé chvíle sám doma.

 • poster

  Ima, ai ni jukimasu (2004)

  U Be With You jsem měl mrazení v zádech už od druhé minuty a doprovázelo mě až na konec filmu. Perfektní Drama, kde si hrdinka od začátku nic nepamatuje, aby vše mohla prožít po probuzení v nemocnici. Klidně to mohlo být vymyšlené, tak že ji sny daly impulz a odvahu, se kterou opět oslovila Takumiho. Korejci mistři dramat, by se mohli učit, jak udělat ještě lepší. Nemohu najít ta správná sova, abych vyjádřil jak moc se mi tento film líbil.

 • poster

  Bu neng shuo de mi mi (2007)

  Po delší době jsem si pustil film z Tchaj-wanu a po celý čas jen nevěřícně koukal, jak může někdo natočit tak čistý, citlivý, něžný, krásný a dojemný příběh u kterého se mi ke konci svíral žaludek. Všechny postavy seděli na svých místech, jako kdyby Secret byl realitou a ne filmem. Další věcí, která mi sedla byla hudba, jelikož miluji klasickou hudbu a té tam byla spousta:).

 • poster

  Schindlerův seznam (1993)

  O druhé světové válce toho byla napovídána spousta, takže se v tomto směru nebudu moc rozepisovat. Je smutné jak dokáží být lidé krutí a zároveň potěšující, že se najde někdo natolik odvážný, jenž dokáže pomoct takové spoustě lidí, i když zprvu čistě z obchodních důvodů. Nedokážu si představit, že jako dospělý, nebo dítě zažívám stejné životní podmínky. Schindlerův seznam doporučuji ke zhlédnutí všem, neboť se ono utrpení vyjadřuje slovy těžce. Schindlerův seznam má sice tři hodiny, ty však utečou jako voda.

 • poster

  Tělo (2012)

  Tělo se představuje jako šikovný atmosferický thriller, při němž si spousta lidí na konci řekne: "To jsem vážně nečekal" a právě takové filmy mám moc rád. Narozdíl od některých mi příběh nepřijde vůbec překombinovaný a nevidím žádný důvod proč by někomu měl. Jak jsem zmínil výše, tak Tělo stojí na úžasné atmosféře, při níž je člověk napnutý téměř po celou dobu příběhu. Herecké výkony bych přirovnal k řemeslné práci, ne na venek oslňující, za to poctivé. Jen více takových filmů. ■ S tou jeho manželkou to nebylo někdy snadné. Je to řádný troller xD.

 • poster

  Agent bez minulosti (2002)

 • poster

  Prokletý ostrov (2010)

 • poster

  Memento (2000)

 • poster

  Dokonalý trik (2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace