Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Komedie
  • Krimi

plakát

The Matrix Resurrections (2021) odpad!

Za delší dobu jsem neviděl horší film. Výběr herců, scénář, choreografie, kostými, práce s příběhem ... všechno špatně. Místy dost divné až parodické výjevy. Je mi líto Keanu, že se upsal takové nesourodé slátanině.

Dezertér (2021) (seriál)

Už několik měsíců jsem zaseknutý u 4. dîlu a u něj také dropuju.

Pařba v Pattayi (2016)

Po druhém zhédnutí, kdy jsem byl ve střízlivém stavu, musím jít dolů.

Vincenzo (2021) (seriál)

Po 5. díle končím. Opravdu jsem chtěl vydržet kvůli ději, ale obsažený humor jsem musel natolik trpět, až jsem došel k závěru, že bude lepší se dějem proklikat.

Luka (2021) (seriál)

První polovina je převážně o tom, že se všichni snaží chytit Z-0, přičemž se pomalu rozkrývá jeho minulost a propojení s Gu-Reum. Tahle část je díky způsobu zpracováni mírně nadprůměrná záležitost, která sice neurazí, ale ani výrazně nenadchne. Překvapením je však druhá polovina, která přinesla zajímavé myšlenky a příjemnou práci s dějem, zakončenou více než dobře. Obvykle korejci nezvládají druhou polovinu a po skvělé první pak do cíle dojíždí jen rozpadlá ruina, nicméně tady se finalní část opravdu povedla.

Qi hun (2020) (seriál)

Delší dobu ve mě panovala obava se do seriálu pouštět, a to hlavně z důvodu, že Anime považuji za můj nejoblíbenější seriál ze všech. Po 18. díle musím uznat, o žádný propadák se sice nejedná, i přesto dropuju. Pro svůj nekomfort mám neustále potřebu srovnávat, přičemž číňané si některé charaktery a části upravují dle obrazu svého, nejspíš aby zapadly do jejich kultury, ale pro mě to znamená změnu k horšímu. Nejradši mám na Anime verzi nekonfliktně vyobrazenou rivalitu a kompetetivní stránku, barvité charaktery, napínavé momenty při hrách, i když jim člověk nerozumí :D , a v neposlední řadě padnoucí soundtrack, který ze všech scén tahá maximum. Naopak, zde je spousta herců bez charisma, obrovské množství konfliktních situací, zápasy nemají to pravé kouzlo a Akira s jeho otcem je také jedno z velkých bolístek. Mrzí mě to, protože seriál začal skvěle a ten první klučina, který hrál Shinda mi tam sedl jako prdel na hrnec. Nejvíc mě však mrzí místy zbytečné přeúpravy děje, tvorba konfliktů,  zprznění některých mých oblíbených postav.

plakát

Dobrej detektiv (2020) (seriál)

Tomu říkám pecka. Opravdu velké překvapení a opět o důvod navíc proč se babrat tou "břečkou" prostě a šablonovitě napsaných JK doram, které mnohdy vytvaří tak odfláknuté pólovité postavy, až to pěkné není. Zde však smekám, jelikož snad jediná postava není vyloženě odfláknutá, herecké výkony až na pár vyjímek viz sestra hlavního policisty, nepřipomínají divadelní dramatické etudy a příběh je ukončen skvěle, což je taky jedna z věcí kde korejci často selhávájí. Nebudu, ale tvrdit, že by se mi nelíbilo víc, kdyby celý seriál skončil o cca půl hodiny dříve, těsně po tom nejlepším. Za největší klady celého seriálu bych označil vývoj postav, řešení vzniklých situací a konverzace mezi postavami. Jednoduše, oku a uchu lahodící slast :D. Na to, že se zde nenachází zrovna nejprofláknutější herecké tváře, tak téměř většina z nich má neskutečné charisma, přičemž pro hlavní hrdinku mám absolutní slabost, protože je to můj absolutní typ ženské :D. Nicméně její herecký výkon byl taky úžasnej, kde smutné scény dokázala uhrát nenuceně a neafektovaně. Určitě si dám někdy v budoucnu rewatch.

plakát

Sisyfos: Mýtus (2021) (seriál)

Chápu hate na přehnanost, těžkou stupiditu a nelogičnost při chování kontrolního úřadu, které je i na poměry JK seriálů příliš, ale nechápu, že někdo něco hodnotí, aniž by to dokoukal do konce. Mimo zmiňovanou nelogičnost je další negativní věcí v seriálu  podkopávání vážnosti bojových scén barevným vizuálem zbraní., které vypadají jak z nějaké hry. Je škoda, že zase museli zprznit jinak zajímavý příběh těmito absurditami typickými pro JK. Občas mi přijde, že na některých částech nechávají pracovat děti ze školy.

plakát

Apache: Carlos Tevez a jeho život (2019) (seriál)

Ach ty dialogy, leckterá dramata by se mohla učit. Už dlouho jsem nebyl z ničeho tak nadšený. Brát to jako životní příběh Teveze, tak jdu s hodnocením asi níž, ale v tomto případě jsem si pouze užíval seriál s vynikajícími hereckými výkony a úžasným scénářem. Opravdu radost pohledět a velmi příjemné překvapení.

Euisayohan (2019) (seriál)

Jako celek seriál funguje dobře, ale některé scény a pasáže jsou strašně meh. Ji Sung opět předvádí kvalitku a s klidným srdcem ho považuju za jednoho z nej Korejských herců a žádného fanmade Kpopera, kterých je v JK seriálech nepřiměřeně dost. Dále se mi líbil Lee Kyu-Hyung, který má v poslední době zajímavé role a Hwang Hee. Silnější 3*.