Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Animovaný
  • Akční
  • Komedie
  • Dokumentární

Recenze (277)

plakát

Rod Draka - Série 1 (2022) (série) 

Vážně nerozumím místnímu nadšení. Do doby než Criston Cole rozdrtil hlavu milenci Laenora se příběh vyvíjel zajímavě, poté ale působyl pouze dojmem, jako by někdo náhodně vytahoval kartičky se scénami z latinskoamerické telenovely a skládal je za sebe, charaktery postav se měnily jako nálada osoby s bipolární poruchou a tak jako u nového LOTRa spousta z nich postrádala charisma. Do toho navíc mnohdy přetmavenené díly, tak jako u konce GOT, ze kterých mě upřímně boleli oči. No, druhou sérii asi nemusím vidět.

plakát

Thor: Láska jako hrom (2022) 

1* za Christiana, ktery je skvelej snad ve vsem co hraje, jinak je to i na Marvel strasna slatanina.

plakát

Stranger Things - Season 4 (2022) (série) 

Čtvrtá série je jedna velká audiovizuální bomba, kterou umocňuje vynikající ambientní soundtrack, jenomže nebýt skvělého záporáka, tak jdu s hodnocením mnohem níž, protože se opět pracuje s obrovskou naivitou a stupiditou při jednání různých složek (viz Ruská armáda, vláda USA …). Chápu, že tento přeliv mezi naivitou, pohádkou, komedií, thrillerem, hororem a dramatem je doménou Stranger Things, nicméně v mých očích pak tato hojně zastoupená stupidita, shazuje všechny scény, kterým bych bez váhání vpálil 10/5 a nakonec nemůžu Stranger Things brát vážně. Za Henryho (001) vývoj, spolu se stvárněním obráceného světa, jsem však spokojenej hodně, protože na konec vše do sebe krásně zapadlo a příběhová linka tak nepůsobila jako nesourodá směs. Bojím se však, že už Stranger Things nemá co nabídnout a další série bude či budou velký průser, ale nechám se překvapit.

plakát

Contratiempo (2016) 

Vynikající thriller s jediným mínusem, že už od poloviny jsem z 90% přišel na to co se stalo a jak film skončí.

plakát

Matrix Resurrections (2021) odpad!

Za delší dobu jsem neviděl horší film. Výběr herců, scénář, choreografie, kostými, práce s příběhem ... všechno špatně. Místy dost divné až parodické výjevy. Je mi líto Keanu, že se upsal takové nesourodé slátanině.

plakát

Dezertér (2021) (seriál) 

Už několik měsíců jsem zaseknutý u 4. dîlu a u něj také dropuju.

plakát

Vincenzo (2021) (seriál) 

Po 5. díle končím. Opravdu jsem chtěl vydržet kvůli ději, ale obsažený humor jsem musel natolik trpět, až jsem došel k závěru, že bude lepší se dějem proklikat.

plakát

Luka (2021) (seriál) 

První polovina je převážně o tom, že se všichni snaží chytit Z-0, přičemž se pomalu rozkrývá jeho minulost a propojení s Gu-Reum. Tahle část je díky způsobu zpracováni mírně nadprůměrná záležitost, která sice neurazí, ale ani výrazně nenadchne. Překvapením je však druhá polovina, která přinesla zajímavé myšlenky a příjemnou práci s dějem, zakončenou více než dobře. Obvykle korejci nezvládají druhou polovinu a po skvělé první pak do cíle dojíždí jen rozpadlá ruina, nicméně tady se finalní část opravdu povedla.

plakát

Qi hun (2020) (seriál) 

Delší dobu ve mě panovala obava se do seriálu pouštět a to hlavně z toho důvodu, že Anime považuji za můj velmi oblíbený seriál a tudíž jsem se bál velkého zklamání. Po 18. díle musím uznat, o žádný propadák se sice nejedná, i přesto dropuju. Pro svůj nekomfort mám neustále potřebu srovnávat, přičemž číňané si některé charaktery a části upravují dle obrazu svého, aby zapadly do jejich kultury, ale pro mě to znamená změnu k horšímu. Nejradši mám na Anime verzi nekonfliktně vyobrazenou rivalitu a kompetetivní stránku spolu s barvitými charaktery, nicméně zde je spousta herců bez charisma, obrovské množství konfliktních situací, zápasy nemají to pravé kouzlo a Akira s jeho otcem je také jedno z velkých bolístek. Mrzí mě to, protože seriál začal skvěle a ten první klučina, který hrál Shinda mi tam sedl jako prdel na hrnec.