Edith Piaf (2007)

Geniální. Možná právě proto, že vyvolává natolik rozporuplné pocity, že jsem měla pořád o čem přemýšlet. Celý film jsem uvažovala, jestli je mi ta ženská aspoň trochu sympatická. Nejdřív ji litujete, pak opovrhujete a nenávidíte, poté opět litujete. A ona se pořád chová jak nevychovaný "vrabčák". Krutý život od začátku do konce, protože se prostě nedokázala vymanit z předurčení svého původu. K jejímu životu neodmyslitelně patřil alkohol, drogy, neomalenost, tvrdohlavost, namyšlenost, ale nad tím vším nekonečná láska k muži a ke zpěvu. Dokonalý herecký výkon, úžasná hudba a to vše podkreslovalo originální francouzské znění. Mnohými diváky tolik nenáviděné skoky v čase a celkem minimalistické seznámení s důležitými postavami jejího života mi nevadilo, kdybych chtěla znát přesně její životopis, přečetla bych si ho na wikipedii.

Bratři (2009)

Nádherné psychologické drama se skvělými hereckými výkony. Především oceňuji Tobeyho Maguira, ve srovnání se Spidermanem mnohem lepší herecká příležitost a také se mi moc líbil výkon malé Bailee Madison. Celkově film, do kterého se člověk vžije, všechno je naprosto uvěřitelné, živé a surové až na kost.

Muži v naději (2011)

Na český film obdivuhodně dobré. Scénář sice místy přitažený za vlasy, což je vystupňováno především v závěru, ale většina filmu rozverně vtipná, milá, něco k zamyšlení a některé momenty silně emotivní. Mě dostala scéna, ve které Bolek pěchuje polštář pod peřinu, aby nebyl po smrti manželky v posteli sám.

Na odstřel (2009)

Celkem pěkný thriller s příliš překombinovaným závěrem. Oceňuji napětí a detektivní charakter děje, také kombinace protřelého novináře Russela Crowa a dychtivé žurnalistické začátečnice Rachel McAdams se mi moc líbila. Vadilo mi, že Ben Affleck vypadá děsně mladě takže Robin Wright po jeho boku působila spíš jako jeho matka, vůbec se mu nedivím, že ji podváděl.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Seznamování s kouzelnickým světem je plné překvapení. Ano, sice podívaná pro dětské duše, ale krásná a nevinná. Super efekty, skvělá hudba a až na Radcliffa, kterej se tváří pořád stejně i pěkné herecké výkony.

Muž ve stínu (2010)

Nuda, nuda a zase nuda. Nudný scénář a nudná režie, žádné napětí, skoro žádné akční scény, žádné emoce (dokonce i sex mezi 2 hlavnimi postavami vyzněl tak divně, že jsem se sama sebe ptala, proč to vůbec dělali?). Líbil se mi konec, vyzněl stejně beznadějně jako celý film, prostě to k té ponuré atmosféře sedlo.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

O hodně lepší než jednička. Mnohem více akčních scén, romantika i napětí. Jen mi teda opravdu hodně leze na nervy Anakin. Jak mohli udělat Jediho z takoveho umanutého nafrněnce? (Což teda není problém filmu, ale knižní předlohy)

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Totální nuda. Polovina filmu je zaplácnutá závody kluzáků na Tatooinu a ve zbytku se neděje už úplně nic. Pokus o humor, jehož nositelem je Jar Jar Binks, vyznívá velmi trapně. Jediné, co film zachraňuje je fakt, že jsou to prostě Hvězdné války.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

V tomhle filmu se prostě každý najde, každá v sobě máme kus Vicky, nebo kus Cristiny, nebo obou dohromady. Každý z nás hledá v životě ten správný cíl a často se necháme svést z cesty okouzleni hudbou, podmanivým pohledem charismatického umělce nespoutaného konvencemi... Film o lásce, vášni, žárlivosti, temperamentu, zmatenosti a hlavně hledání. Hledání toho, co v životě doopravdy chceme.

Zack a Miri točí porno (2008)

Naprosto jednoduché a geniální, neotřepané, originální. Dokonalý soulad romantiky a erotiky, komedie a pikantnosti. Dokonce ani "porno" scény nevyznívají vulgárně, vše natočeno s obdivuhodným citem a zlehčeno přiměřenou porcí nadsázky.