Sherlock Holmes (2009)

Možná kruté hodnocení od někoho, kdo u filmu únavou usnul, ale kdyby to bylo aspoň na 4*, tak bych přece neusla, ne? Prostředí nádherné, opravdu jsem se ocitla přímo tam po boku slavného detektiva. Zápletka poněkud slabší, dialogy až příliš dokonalé, než aby mohly působit spontánně (takový ten typ ala Gilmorova děvčata), ale co mě nejvíc naštvalo, byly ty dvě scény, kde se ze Sherlocka Holmese stal Terminátor a na plátno naskakovaly řádky s popisem slabých míst protivníka. Celkově nic moc, ani nebudu mít potřebu podívat se znova, abych zaplnila bílá místa, která mi při spaní utekla.

Spy Game (2001)

Na akční film málo akce. Od dvojice Redford, Pitt jsem si slibovala něco lepšího, proto lehké zklamání. Ale jinak příjemný film, na který by se dalo podívat i vícekrát.

Předčítač (2008)

Velmi zajímavé téma, vlastně 2 témata. Film je jakoby rozdělen na 2 úseky, z nichž každý by mohl být samostatný film. Zážitky mladíka ve vztahu se starší ženou a průběh jejího soudu a trestu ve vězení. Děj mohl být více propracovaný, mám pocit, že jsem pozorovala sled obrazů, jejichž spojitosti a pozadí si musí divák domyslet sám. Co mi však vadilo nejvíce, že prostě nedokážu pochopit, proč se hlavní hrdinka stydí za svou negramotnost tolik, že se vědomě nechá odsoudit k doživotí a že si tímto pocitem méněcennosti vlastně nechá řídit celý život.

Strážce duší (2005) (seriál) odpad!

Prostě nápad super, taková česká Akta X, ale to zpracování... Viděla jsem jen pár dílů, na to se prostě nedalo koukat. Postavy mluví až nehorázne spisovně a nejhorší na tom je, že po tom všem, co spolu ti dva prožili, si stále vykají. Rve to uši. Jinak samozřejmě i dělání velkých záhad z ničeho není úplně in, ale to by se dalo překousnout.

Studio 30 Rock (2006) (seriál)

Dá se na to dívat. V první sérii mě vyloženě štval Tracy, nesnáším typ humoru, který jeho postva zosobňovala. Jsem ráda, že jsem ho překousla. V další sérii se totiž začala mnohem více prosazovat Liz Lemon, která je mi mnohem bližší a dokážu pochopit její životní trable. I Tracy se lehce umravnil. Naopak mě začíná štvát Kenneth, ale snad ho zase překousnu.

Na hraně lásky (2008)

Autor se snaží obsáhnout příliš mnoho věcí a zároveň nepopíše pořádně vůbec nic. Strasti války vojáka na frontě, utrpení lidí v bombardovaném městě, milostný trojúhelník, odloučení, žárlivost, mateřství, svobodomyslnost, to je látka pro více než jeden film. Navíc postavy nejsou vůbec propracované, divák nedokáže pochopit smysl jejich jednání (s výjimkou střelby žárlivého manžela), typickým příkladem je role samotné Keiry, která nejdříve mladého vojáka odmítá, je zamilovaná do ženatého básníka, při odloučení od svého milence k němu najednou nepochopitelně začne pociťovat vášnivou lásku a nemůže se dočkat jeho návratu z fronty, i kdyz normálně by divák čekal, že si v jeho nepřítomnosti konečně v klidu užije se svým idolem básníkem. I když je Keira moje láska, tenhle film už je na mě příliš bez děje a nudný.

Úsměv Mony Lisy (2003)

Zajímavý pohled na rozpor žena-vzdělání x žena-matka, který je stále aktuální (i když v dnešní době mnohem skrytěji). Skvěle ztvárněny jsou postavy 3 hlavních studentek, kde každá představuje jiný přístup k životu a každá musí svůj žebříček hodnot více či méně razantně přehodnotit. Zklamala mě postava Katherine Watson (Julia Roberts), která přichází do konzervativního prostředí změnit vnímání světa, sama se však nepřizpůsobí a v závěru filmu rezignuje na své původní světoborné plány a prchá si splnit sny do vzdálené Evropy.

Děkujeme, že kouříte (2005)

Exkurze do duše člověka s "flexibilní morálkou". Příjemné podívání, ale stále nechápu, jak může někdo lobbovat pro kouření cigaret nebo právník obhajovat u soudu vraha, o kterém ví, že je vinen.

Baader Meinhof Komplex (2008)

Velice dlouhé a únavné. Pro člověka neznalého německých moderních dějin je první třetina filmu zmatená a unikají souvislosti. Druhá třetina se nese v akčním duchu, děj nabírá obrátek a divák se baví. Poslední třetina opět úmorně nudná a zdlouhavá, především scény ze soudní místnosti. Navíc hlavní hrdinové se zvráceným smyslem pro spravedlnost nevyvolávají sympatie a divák jim brutalitu policistu spíše přeje než aby je litoval.