Blízko (2022)

Virtuozita na plátne. Úchvatný filmový zážitok.

Soft & Quiet (2022)

Film presne o osôbkach, ktoré na tomto webe často v komentároch vyjadrujú svoju nenávisť k ľuďom inej farby pleti alebo rodovo-sexuálnej identity. Ani sa však veľmi nečudujem, veď ide o česko-slovenskú platformu... Ale bolo by na čase, aby ČSFD začalo väčšmi kontrolovať xenofóbne drísty, ktoré sa tu zamieňajú za divácke hodnotenia. Mimochodom, tento režisérsky debut je veľmi vydarený a trefný – formou i témou.

Starodávné apokalypsy (2022) (seriál) odpad!

Ak sa cigarety predávajú s upozornením, že spôsobujú rakovinu a iné vážne ochorenia, tento akože dokument by mal byť zasa povinne označený, že prekrúca fakty a šíri nezmysly. Súdny človek si pozrie a zasmeje sa a nemusí mať doktorát z histórie, hlupákovi nepomôže ani učebnica dejepisu pre základné školy.

Vychovatelka (2022)

Stačilo, keby sa film držal reality (migrácia; podhodnotená práca pre kvalifikovaných; postavenie nebielych žien) a bola by to solídna intersekcionálna sonda do problematiky. Ten magický (spirituálny) rozmer však pôsobil trochu nadbytočne a plnil by si lepšiu funkciu, keby bol do deja vložený viac integrovane ako v His House (2020). A mimochodom, je mi na grc, keď čítam na ČSFD komentáre o hnutí woke a podobné homofóbne a rasistické čecháčikovsko-slováčikovské žvásty. Vždy si predstavujem ich autora, ako doma sedí v naprdených tepláčikoch a hrozí sa celého sveta, lebo v ňom žijú aj ľudia inej farby pleti, inej orientácie, inej rodovej identity či iného vyznania. Zrejme sa vo svojej neprevetranej a naprdenej izbičke niekto priotrávil vlastnými prdmi.

Wednesday (2022) (seriál)

Doteraz žiadna adaptácia neprekonala pôvodný sitkom The Addams Family. A táto tínedžerská harrypotteroidná záležitosť je aj sklamaním, keďže sa na nej podieľal i Tim Burton. Posledné dva diely som ani nevidel.

Pobřeží moskytů (2021) (seriál)

Seriál ma v čase svojej premiéry chytil a pozrel som si ho v priebehu jedného víkendu. No po roku a pol čakania, keď sa konečne dostala do streamu druhá séria, som to vzdal už po jej prvej epizóde. Jednoducho som medzitým stratil záujem o to, ako bude príbeh pokračovať ďalej a čo sa vlastne stane s jeho postavami.

Sweet Tooth: Chlapec s parožím (2021) (seriál)

Bez ohľadu na to, že dej seriálu je pútavý, najviac mi na ňom prekážala nepodarená snaha posunúť sa do rodinného žánru a zároveň si zachovávať temnejšie prvky, ktoré sú v pôvodnom komikse. Taktiež považujem masky hybridov za katastrofálne, až sa mi v niektorých prípadoch zdalo, že pozerám Spievankovo. Christianovi Converymu však rola Gusa sadla a azda asi kvôli jeho profesionalizmu a charizme či cuteness je táto produkcia pozerateľná. Ináč, je to strašný gýč.

Voyeuři (2021)

Prvá takmer poldruha hodina filmu na štyri hviezdičky, od druhej smrti veľmi zlé spracovanie, ale úplný záver bol vtipný.

Away (2020) (seriál)

Oveľa viac sci-fi a oveľa menej vzťahov a mohlo to mať tri hviezdičky. ;)