Soft & Quiet

Tento film sa odohráva v reálnom čase. Sleduje partiu žien, ktorá sa vo voľnom čase stretáva a diskutuje o témach, ktoré sú na verejnosti tabu. Pri návšteve obchodu zažijú nepríjemnú udalosť, ktorá navždy zmení ich životy. (Marceloo)

*CARNIFEX*

Hodnotenie medzi "odpadom" a "päticou", snáď nikdy nebalansovalo na tak tenkej hrane, pričom pri tejto myšlienkovej sračke šírenia (polo)právd, pochopím akýkoľvek názor v hodnotení. Režisérka si pri svojom debute berie do papule tému, ktorá nie je až takým tabu, ako sa môže zdať, no zároveň je podaná tak absurdným spôsobom v kabáte rôznych subžánrov, že človek vlastne ani nevie, či to má brať celé vážne. Kadejaké emócie sa človeku honia hlavou, no ten najvýstižnejší dojem, ktorý v človeku tento film zanecháva, je zrejme nedokonalé zachytenie niečoho, čo si zaslúži ďaleko väčšiu pozornosť, no najmä obavy. A dajte do piče ten žáner "mysteriózny".  ()

PeterFLJilek

Film presne o osôbkach, ktoré na tomto webe často v komentároch vyjadrujú svoju nenávisť k ľuďom inej farby pleti alebo rodovo-sexuálnej identity. Ani sa však veľmi nečudujem, veď ide o česko-slovenskú platformu... Ale bolo by na čase, aby ČSFD začalo väčšmi kontrolovať xenofóbne drísty, ktoré sa tu zamieňajú za divácke hodnotenia. Mimochodom, tento režisérsky debut je veľmi vydarený a trefný – formou i témou. ()

J*A*S*M

Odporný film o odporných lidech. Intenzivní, ale na žádné úrovni příjemný zážitek, vlastně si ani nepamatuju, kdy naposled jsem měl z filmu tak hnusný pocit. Určitě to nikdy nechci vidět znova. Tohle real-time dobrodružství se "slušnými lidmi" je zkrátka moc reálné, dejte mi moje démony, duchy a vlkodlaky. Každopádně řada uživatelů se v tom asi pozná, heh. ()

TheEvilTwin

Vcelku nápaditý a dusný režijní debut, který se zpočátku jeví jako komorní konverzačka, ale časem se přehoupne o stoosmdesát stupňů a do finále dojiždí jako úplně jiný film. Rasismus, xenofobie, namyšlené nány, home invasion, torture a mnohem víc, a to vše v jednom filmu - čím méně prozradím, tím lépe, no každopádně takový mix v mých očích asi úplně na stoprocent nefunguje dokupy a ačkoliv jde o nepříjemný a pamatovatelný zážitek, nejsem si úplně jistý, co chtěl film přesně předat. ()

borec999

Úvodné posedenie usmievavých paničiek v strednom veku sa mi zdalo mierne divné a znepokojivé. A keď som zazrel názov spolku, tak mi hneď všetko docvaklo. Rozpočet nebol ani milión a na filme to poznať. Avšak i napriek poloamatérskemu spracovaniu ma Soft Quiet znepokojil viac než väčšina hororov za milióny. Tématika filmu je totiž zásahom do čierneho a reálne ukazuje čo sa môže stať, keď sa zíde skupinka FB šíriteľov nenávisti a odborníkov na všetko, začnú sa vzájomne utvrdzovať vo svojich chorých názoroch a všetko vygraduje keď prejdú od slov k činom. Vyhováranie sa, zvaľovanie viny, neochota prijať zodpovednosť za svoje činy a spackaný život, nájdenie vinníka... Z hercov vyčnieva (a to nie len svojim vzhľadom) Olivia Luccardi u ostatných je to zmes slabších a lepších výkonov, ale keďže tipujem že väčšina sú amatéri, tak som nemal problém tento fakt prepáčiť. Celkovo som rád, že Jason Blum podporil i takýto low budget projekt. Aj keď mám kvôli nemu o niečo nekľudnejší spánok. 70% ()