peterfriusjilek

Facebook: JilekPublic
Instagram: peter_f_rius_jilek

3 body

• 14.4.2017  04:03
    Dimenze 404 (TV seriál) (2017)

Jednoducho geniálne! 😁

• 21.3.2017  15:17

Páči sa mi, ak sa žáner reality využíva na chválihodnejšie ciele, čo sa v prípade tejto šou vydarilo. Transrodové osoby sú v queer komunite stále najstigmatizovanejšou menšinou, a preto ukázať ich bežný život, radosti aj problémy, ktorým čelia, môže pomôcť niektorým ľuďom odbúrať vlastné predsudky, nenávisť a strach z nepoznaného. Jazz chce žiť úplne normálny život dievčaťa/ženy, ale musí na to vynakladať príliš veľa energie. Treba tiež povedať, že patrí k tým šťastnejším, má vynikajúcu rodinu a dobrých priateľov. I preto sa stala hlasom detí a tínedžerov, ktorí pre svoju rodovú dysfóriu trpia, dokonca zomierajú.

• 12.7.2016  23:43
    Legenda o Tarzanovi (2016)

Najhorší film roka 2016.

• 22.6.2016  22:56

Nehodnotím kvalitu efektov, ani neprižmurujem oči v prípade Jeffa Goldbluma, ktorého roly mi boli vždy sympatické a dokonca si nikdy nenechám ujsť Emmerichovu tvorbu, pretože je to môj najneobľúbenejší režisér - učebnicový príklad kapitalistického realizmu, monumentálneho gýča a scenáristického diletantizmu. Nemám nič proti blockbusterom a oddychovkám, no nemusia sa robiť pateticky, primitívne a stále podľa tej istej šablóny osemdesiatych rokov. Jediná jeho vcelku podarená vec je Stargate, všetko ostatné chabé pokusy za premrštený rozpočet.

• 17.3.2016  22:10
    Pád Londýna (2016)

Kapitalistický realizmus. Lacný patriotický gýč.

• 2.2.2016  16:14
    Lost in Space (TV seriál) (1965)

Vedeckofantastická imaginácia šesťdesiatych rokov na popukanie, herecké výkony - až na Billyho Mumyho - psychologicky nevierohodné a teatrálne smiešne, v každom scenári sa dá napočítať toľko chýb a nelogickostí... jednoducho chcem povedať, že seriál je tak hrozne natočený, až je vynikajúci. :-)

• 28.10.2015  21:43

Slabo spracovaný dokument.

• 9.2.2014  01:27

Film so silným odkazom, aj keď hlavný herecký výkon mohol byť plastickejší.

• 6.2.2014  07:16

Film je pôsobivý, zachytáva ťažké sociálne postavenie na Sicílii začiatku dvadsiateho storočia. Avšak na začiatku deväťdesiatych rokov by som očakával iné spracovanie než kopírovanie talianskych neorealistických vzorov a teatrálne (ne)herecké výkony.

• 2.2.2014  04:37

Druhá séria zatiaľ najlepšia.

• 23.1.2014  00:20

TroiMae to vystihla.

• 14.10.2013  01:53
    Kandidát (2013)

Rozhovor s Havranom a Hečkom: http://kritickyrubrikon.jilekonline.eu/2012/09/michalhavranmarosheckointerview1.html Recenzie na román Kandidát: http://kritickyrubrikon.jilekonline.eu/2012/06/kandidat.html

• 13.10.2013  04:33

Scenár nemá ani hlavu ani pätu, ten, kto ho písal, sa v ňom úplne stratil, tak isto herecké výkony o ničom. Film bez logiky, zo začiatku máte pocit, že to niekam smeruje, ale na konci zistíte, že nikam.

• 11.10.2013  20:25

Súhlasím s používateľom Dudekom, ale snímku hodnotím ako lepší priemer, pretože pohyb na hranici fotografie a filmu mi pripadal zaujímavý, okrem toho, téma symbiotického vzťahu človeka a prírody je v dnešnej spoločnosti naliehavá. Gregorymu Colbertovi sa podarilo pekne zachytiť napríklad stádo slonov, zábery možno nie sú dych berúce, avšak vyvolávajú reflexiu. Jednoduchosť neznamená hneď povrchnosť, neoriginalia nie je vždy gýčom. Celý film je taká lyrická básnička, neurazí, neotrasie, ale zanechá jemný dotyk.

• 8.10.2013  17:27
    Ostrov pokladů (TV seriál) (1987)

V poslednej tretine osemdesiatych rokov sa natáčali technologicky oveľa lepšie vedeckofantastické filmy a seriály, ale tento prevyšuje svoje nedostatky hereckými výkonmi. A nostalgiou, veď som bol iba malý chlapec, keď to dávali v televízii.

• 7.10.2013  14:18

Film na motívy skutočných udalostí, avšak slabo zachytávajúci patologickosť únoscu a utrpenie jeho obete, skôr odporúčam film Michael.

• 3.10.2013  19:21
    Gravitace (2013)

Záver síce trošku patetický, avšak aspoň neviala americká zástava. Ináč, film plný napätia, vynikajúcich efektov a psychologicky vierohodných situácií.

• 30.9.2013  14:02

Dal by som štyri hviezdičky, keby sa to v závere nepokazilo.

• 9.9.2013  13:39

Priemerný exorcistický horor s prehnaným katolíckym odkazom. Vynikajúca kamera recyklujúca techniku sedemdesiatych rokov.

• 16.7.2013  23:53

Skoro ako Power Rangers, len o 190 miliónov drahšie.

• 13.7.2013  01:16

Teraz som to videl asi tretí alebo štvrtý raz. Hviezdičku som dal dolu.

• 6.7.2013  22:43

Nevyrovnaný hraný seriál s prvkami dokumentu, nevierohodné herecké výstupy, kulisy pôsobia v duchu inscenácií...

• 4.7.2013  02:47
    Podfukáři (2013)

Taký umelý triler som už dávno nevidel.

• 12.6.2013  12:23
    Immortalitas (2012)

Pozrel som si prvý slovenský akčný sci-fi a fantasy hororový triler :-D a môžem povedať, že napríklad herecké výkony takého Van Damma sú oproti múzicky vzdelanému Karolovi Csinovi na úrovni Kráľovskej shakespearovskej spoločnosti. Iné ani nemá cenu spomínať.

• 6.6.2013  18:32

Ak zoberiem do úvahy, ako sa za posledné roky dokašľalo množstvo sci-fi projektov, tak toto sa ešte ako-tak dá, len sa na After Earth treba pozerať ako na sci-fi pre deti a mládež.

• 1.6.2013  06:27

Milá rozprávočka s malými, takmer nepostrehnutelnými muchami v scenári a scénach, avšak dajú sa odpustiť, pretože príbeh je jednoducho úprimný.

• 23.5.2013  02:57

Nepokazilo. :-)

• 22.5.2013  03:09

Hviezdička za humor.

• 6.5.2013  08:06
    Iron Man (2008)

Akoby nemohol nosiť tričká a košele na tej blbosti, čo mu trčí z hrudníka, nie, on si na nich spraví dieru... :-) Kapitalistický realizmus.

• 2.5.2013  20:57

Jede z najlepších hororov všetkých čias.