Muž z Toronta (2022)

Tak čím strávit večerní čas u Vaší televize? No přeci akční jednohubkou. Tím je akční komedie Muž z Toronta, kde se setká ukecaný Kevin Hart s vážným Woody Harrelsononem. Režisérem je filmový režisér Patrick Hughes, který se k velkofilmům dostal v rámci série Zabiják & bodyguard a jeho pokračování. Režisér má zkušenosti s akcí a s humorem, tak film není nudný ani v akci ani v humoru. O humornou akci se stará černošský komik Kevin Hart, který se v posledních filmech stále více a více proslavuje v „ukecaných“ filmech. O akční akci se stará Woody Harrelson, který zase bere dost dobrý filmy, aby se projevila jeho akční stránka. Obě dvě části filmu jsou naprosto vyrovnané, a tak film Muž z Toronta je jednoduchou zábavnou dvouhodinovou komedií, kde si užijete jak ukecaných částí, tak akčních. Příběh je velice jednoduchý, ukecaného nešťastného manžela (Hart) si při jeho nešikovnosti spletou s akčním agentem. A tak se člověk baví, humorné scény se vrší a akcí je je dost. Je to správná komedie na večerní sledování, vtipů není nikdy dost a akce taky ne.  70 %

Westworld - Auspicia (2022) (epizoda)

Je tomu dva roky, co šla třetí série Westworldu. Dolores, „počítačový mozek lidstva“... lidé... počítače byly zničeny. A po sedmi seriálových letech se vracíme do světa technologie budoucnosti, kde místo terminátoři apokalypsy vyhráli tentokrát lidé. Jako v každé sezóně je hlavním příběhem osud Dolores. Tentokrát je to nová ale postava, kterou hraje znovu Evan Rachel Woodová. Už to není blondýnka Dolores, ale je to Christina, která si žije svůj život jako spisovatelka, která žije samotářsky a dělí svůj život pouze mezi prací a životem se svojí spolubydlící. Jako každý rok se znovu vrátil William, který má znovu svůj příběh, jež se určitě neobejde bez krveprolití, zatím jenom koupil (zdarma) starou vodárnu s počítačovým zázemím. Je to jenom otázka, zdali je to „klon“ nebo ještě žijící Muž v černém. Také se v příběhu znovu vrací dvojice Maeve a Caleb, kteří se příběhových sedmi let snaží žít svůj život naprosto normálně.   První díl je opravdu překvapivý tím, že se seznamujeme s postavami (novými i starými). Jak je život změnil a jak reagují na svojí novou hrozbu. První padesát minut je opravdu poklidných a tajemných. Nic se v nich nedozvíme. Jde pouze o to, že se znovu kolečka osudu začali otáčet k tomu, aby se hlavní postavy znovu vrhly do centra dění, způsobily apokalypsu, buďto přežili nebo byly umlčeny navždy.   V dalších dílech samozřejmě očekáváme další návraty, vrátí se Angela Sarafyan, Luke Hemsworth a samozřejmě i Jeffrey Wright. A můžeme započíst i návrat Jamese Marsdena, který momentálně hraje tajemnou postavu, kterou určitě blíže poznáme v dalších dílech. Hodnocení: 70 %

Včela na mušce (2022) (seriál)

Mě se seriál bohužel tolik nelíbil, bylo to až moc trapné a radši bych, opravdu rád, kdyby se Rowan Atkinson vrátil k Maigretovi, jehož 4 dílům schází pokračování. 40 %

Poslední žoldák (2021)

Pokud máte rádi Van Damma a očekáváte oddychový film, který prostě sledujete večer z Netflixu, tak vás film nezklame. Je určitě lepší než české filmy poslední doby, je samozřejmě lepší, než nekonečné seriály. Je to prostě film na večer, kdy už nedávají nic lepšího. Van Dammovka je prostě film, od kterého nic nemusíte čekat, máte v sobě pár piv, vín…a kouknete se na něco, co dávají online. 40 %

Válka zítřka (2021)

Dokáže Chris Pratt opravdu utáhnout celý film? Nemůže, bohužel ve filmu nevystupuje jako hlavní hvězda a jeho herectví, zejména u vztahu ocet-dcera-dědeček, dosahuje limitů. Stále je to prostě „ňouma“, kterému nelze věřit jeho válečné zkušenosti, a bohužel mu nelze věřit ani to, že má svou rodinu tak rád. 70 %

Armáda mrtvých (2021)

Už od včerejška se můžete kochat u dalšího Snydera, který se vrátil ke zombie filmům a po strastiplném natáčení (i dotáčkám) Ligy spravedlnosti si oddychl u akční krvavé řežby. Začneme tím, že je vidět, že nejen režiséra ale i herce natáčení bavilo. Na filmu je to vidět, že je dělán s láskou a radostí. Hlavní roli, akčního, svalnatého a brýlatého šéfa zahrál Dave Bautista, který už je hereckou stálicí všech možných filmů. Jeho partu doplňují další zkušení herci, od kterých víme, že jsme je určitě už někde ve vedlejších rolích viděli, ale vůbec si je nepamatujeme - Ella Purnell (Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti), Ana de la Reguera (Kovbojové a vetřelci), Garret Dillahunt (Živí mrtví: Počátek konce) a další… Příběh je jednoduchý, tým, v čele Dave Bautistou, se snaží ukrást v Las Vegas, které je obsazeno nemrtvými zombíky, 100 miliónu dolarů v bance. Úkol je to jednoduchý, ale to provedení je těžší, když jste ve městě obsazeném tvory, co touží po krvi a pouze zabíjejí. Do toho ještě musíš vylepšovat vztah mezi otcem a dcerou a samozřejmě zachraňovat několik slabých žen (ze záchranného tábora), co si chtěli nahrabat ve ztraceném městě pár peněz, aby se měli líp až opustí záchranný tábor. Mně ten film bavil, je sice typicky Snyderovský, dlouhý až běda, plný zpomalovaček a charakteristických záběrů, ale postupné umírání týmu, ze kterého přežije na konci pouze jeden člověk, je zábavné. Není to jen tak jednoduchá vyvražďovačka hlavních postav, každá smrt je úplně jiná. Od důležité oběti, po hrdinské sebeobětování. Snyder prostě umí natáčet, je ale svůj, a proto se některým lidem prostě jeho filmy nelíbí. Ale když dostane 100 % volnost, je na filmu vidět, že jej tvořil sám s radostí a láskou k danému tématu. Za kameru si sedl i sám režisér, tak je Snyderovský tvůrčí proces opravu vidět. V kinech by možná Armáda mrtvých už tak úspěšná nebyla, je to přeci film o zombících, je plný krve a kostí, ale pro Netflix a večerní sledování na válendě je dost vhodný a doporučuji ho. 80 %

Westworld - Žánrovka (2020) (epizoda)

První epizoda druhé půlky třetí sezóny nám přinesla trip k pochopení zničeného světa moderní  budoucnosti, kde si ani člověk nemůže sám ani zavázat tkaničku, aby ho někde někdo nesledoval (alespoň počítače). Dolores pokročila stále blíže ke svému cíli a její cíl se k ní i sám postupně přibližuje. Jde stále ale o to, jak je její protivník silný a jak se ona dokáže poradit s tím, že se z ní stala jedna z nejhledanějších osob na světě a její největší přítel je nejmocnějším člověkem na světě, dalo by se říct až „bohem“.Po dlouhém přemýšlení jsem se rozhodl, že to je nejlepší díl, co jsem zatím viděl. 95 %

Westworld - Parce Domine (2020) (epizoda)

Vím, že se jedná o první díl z pouze osmi a tak určitě nesmím hodnotit jako dokonalé dílo, ale určitě svých 80 % dostane, protože jsem dostal úvodní představení osmi-dílné série, jak jsem čekal.

Bez vědomí - Epizoda 1 (2019) (epizoda)

Myslím si, že na českou produkci jde o velký seriál, který dostane mnoho ocenění. Oproti ČT a komerčním televizím jde HBO o autenticitu a divácký zážitek, který není jenom o penězích. Talentovaní lidi se našli a tvůrčí tým kolem Ivana Zachariáše + HBO opravdu přinesl ve správný čas správný seriál, který zanechá na lidech ne moc pozitivní vzpomínku. - 100  %

Terminátor: Temný osud (2019)

Myslím si, že Terminátoří pokusy o restart byly špatné. Tento film sice přímo navazuje na film z roku 1991, ale kvality nedosahuje. Je, dle mého názoru, i horší než Terminator Salvation, který nám přinesl budoucnost Terminatorů a lidí po jaderné válce. Bohužel kvalitou je až na pátém místě, a tak bych docela rád, kdyby se buďto za režii vrátil sám Cameron nebo už se producenti nesnažili o návrat do známých vod temné budoucnosti. 60 %