Ted Lasso - Série 1 (2020) (série)

Gratulace Americe a hlavně Apple TV, že objevili sílu charakteru prostého vojáka Švejka, což je v západním světě vlastně pole neorané. Ted Lasso je velice jednoduchý, ale silně optimistický zážitek, který možná spoustu lidí potřebuje.

Zelený rytíř (2021)

Trošku artověji zpracovaná verze bajky ( / legendy či co to vlastně je ) o Gawainovi a Zeleném rytíři. Občas z toho jdou vibrace klasických českých pohádek ala Zlatovláska, ale pojetí je samozřejmě daleko temnější a symboličtější. Škoda, že je film natáhlý na zbytečně dlouhou stopáž. Mrtvé momenty mají tendenci uspávat.

Reminiscence (2021)

Film by hrozně chtěl být noir sci-fi detektivkou, ale ve skutečnosti je jen obyčejným romantickým filmem ( a to špatným ). Zaplavený svět není, kromě občasných CGI záběrů na zaplavené město, absolutně nijak využit a kdyby se děj odehrával v současném světě, nemělo by to na děj a vývoj filmu vůbec žádný vliv. Hrátky s návratem do vzpomínek zavánějí nějakým mindfuckem ala Inception, ale rovnou Vám prozradím, že využitý potenciál je opět nulový. Pokud Vás bere pohled na neustálý tupý výraz Fergusonové a brečícího Jackmana, tak možná ve shlédnutí naleznete nějaký smysl.

Zaklínač: Vlčí sen (2021)

Proti skloubení animované formy se Zaklínačem nic nemám, co mi nesedí, je vybraný japonský anime formát, který se pro mě dost těžce míchá se světem Witchera a slovanskou mytologií. Příběh Vesemira a bitvy o Kaer Morhen je však zpracován bravurně na důstojné úrovni Zaklínače samotného. Ani se mi nechce věřit, že se opravdu nejedná o příběh od Sapkowského, ale o "obyčejný" scénář z netflixových vod. Fanoušci dostanou vše co Zaklínače čekají, snad to nebyl poslední pokus o rozšíření ságy a příště už prosím jinou formou.

Clarksonova farma (2021) (seriál)

Jeremyho farma jede v podstatě v zajetých kolejích Grand Touru, i když je tématem zcela jinde. Naštěstí byl formát zvolen dobře, protože top gearovský humor nestojí na autech a je aplikovatelný i zde. Částečně edukační, ale hlavně humorná reality show pobavila, určitě bych se podíval na další série, ale myslím, že se Jeremy po roce na farmě vrátí do městského stylu života a dalšíích řad se tak nedočkáme. Hvězdu navíc bych dal za naprosto legendární postavu Geralda, která se bohužel objevovala málo, takže k plnému počtu se neuchýlím.

Žádné prudké pohyby (2021)

Film měl ambice stát se dobrou kriminálkou, minimálně scénář na to měl, ale tentokrát si troufnu říct, že to zabil Soderbergh svou nezáživnou režií. Filmu by také prospělo stáhnout casting na polovinu, protože osob figurujících v příběhu je skutečně mnoho a jako divák se v zápletce nemáte šanci zorientovat. Je to velká škoda, tohle mělo určitě na víc.

Beckett (2021)

Skvělá komorní žánrovka, kterou zbytečně kazí vyhajpovaný akčňácký překombinovaný konec, který na postavu Becketta vůbec nesedí.

Zabijákova žena & bodyguard (2021)

Zbytečné tlačení na pilu a snaha být každých 30 sekund vtipný posílají tento film bohužel do kytek.

Sebevražedný oddíl (2021)

4,5* Warneři prostě po minulém průšvihu neměli co ztratit, a tak do toho šli hop nebo trop. Úspěch dopadnul skoro na jedničku, o to víc mě mrzí, že film je komerční propadák. Gunn natočil komiksové veledílo, které strká do kapsy i jeho Strážce Galaxie, bohužel poplácání po zádech za to asi nedostane.

Expedice: Džungle (2021)

Dobrodružných filmů je jak šafránu, a tak každý pokus o novou vysokorozpočtovou Mumii cením. Bohužel to celé dopadlo přinejlepším velice průměrně. Dwayne je do takového blockbusteru jistota, ale ač mám Emily hodně rád, tak tato odlehčená role ji prostě nesedla a celý film mi vyloženě kazila. Z všudypřítomné přeplácané CGI džungle za chvilku začne spíše bolet hlava a film občas působí až moc dětinsky. Jasně, je to Disney, ale Piráti z Karibiku zvládli být mnohem vtipnější a občas i vážnější, oproti nim je Jungle Cruise vyloženě pohádkou.