Poslední souboj (2021)

Last Duel je skvělá konverzačka, která nabízí jeden a ten samý příběh z pohledu třech různých osob. Co je na filmu zajímavé je, že se nejedná o žádnou detektivku kde by se příběh v každé verzi výrazně lišil a vy jste čekali na to, kdo nakonec pravdu měl a kdo lhal. Nikoliv, právě naopak. Každá z verzí je v podstatě stejná a liší se jen drobnostmi a úhly pohledu. Ridley pak nechává zcela na Vás, jestli Vám tyto drobnosti ovlivní a ospravedlní dané chování a jednání postav. A to mě právě mrzí nejvíce, že u mě tato hra v podstatě nezafungovala vůbec. Maximálně totiž budete váhat, která z postav je větší pokrytec, ale hajzl pořád zůstane hajzlem nehledě na tom, kterýma očima se na to budete dívat.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Čekal jsem dementní českou komedii pro pánské osazenstvo a dostal jsem mírnéjší verzi I Melt with You. Krize středního věku začíná být čím dál tím větší strašákem

Poslední noc v Soho (2021)

Once upon a time in Hollywood Edgara Wrighta. Rukopis Edgara je tam čitelný. Wright bohužel vždy zvládal horor pouze jako podžánr komedie a mám takový pocit, že zde se opravdu místy snažil diváka vylekat, ale prostě to nefunguje. Hodně mě také obtěžoval neustálý product placement značící, že tento film měl vůbec problémy vzniknout a možná to tak mělo být. Společně s World's End asi nejhorší Wrightův film.

Tím tvrdší je pád (2021)

V první řadě je potřeba si uvédomit, že se jedná o jakýsi "blackstern" a ne klasický western. Je to v podstatě hodně podobné Djangovi. Film sází na cool dialogy a momenty, brucewillisovské hlášky před smrtí a moderní hip hopový soundtrack podkreslující zábavný béčkový popkorňák. Za mě vlastně velká spokojenost, protože právě od Djanga jsme tu nic podobného neměli a i když to Tarantinovi nesahá ani ke kotníkům, tak se stále jedná o solidní celovečerák.

Království zombie - Série 2 (2020) (série)

Škoda toho přecitlivělého konce s rádoby jasným překvapením. Kingdeomu by slušel konec po druhé sérii a nechávat to otevřené pro případný návrat je vyloženě zbytečné.

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Prosím na tyhle céčka si sežeňte nějaké "rising stars" a zaplaťte dostatečně Harelsona, Hardyho a Grahama v kvalitní kinematografii.

Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

Čekal jsem dementní komediální koncert Kozuba a Štáfka. Kozub svůj typický humor doručuje, i když velmi zřídka, kdo mě ale velice překvapil a táhne celou tuhle maškarádu je skvělý Magnusek, u jehož charakteru jsem se řezal prakticky neustále. Zbytek tvůrčího ansámblu je však skoro tragický, snímek působí svými kvalitami spíše jako studentský film. Ozvučení je naprosto příšerné, k režii se radši nevyjadřuji.

Kaštánek (2021) (seriál)

Výborná klasická severská detektivka, která má netradičně jen 6 dílů, což divákovi přináší thrillerovější atmosféru, která má spád namísto poctivé detektivní práce. Jen škoda, že do žánru nepřináší nic nového a hlavní detektivní duo je rychle zapomenutelné. Holt Saga Norén je jen jedna.

Red Notice (2021)

Film stupidnější, než vánoční svetry.

Narcos: Mexiko - Série 3 (2021) (série)

Ač bylo posledních pár dílů kvalitních a zajímavých, tak se už bohužel nemůžu zbavit dojmu, že jde o nastavovanou kaši. Prosím další sezónu už raději ne.