Svět pod hlavou - 1983 (2017) (epizoda)

Super se na to koukalo, mam rad retrospektivni pohledy. Oddeleni patracky byla pochopitelne klisoidni karikatura (klasicka kriminalka byla klasicka kriminalka, nikoliv STB ci odvar gestapa), ale i tak jsem to vzal jako super serii.

Marie Terezie - Série 1 (2017) (série)

Je to na 4 ale dávám pět protože tohle bylo opravdu super na naše poměry. Více takových.

Zakladatel (2016)

Pro mě je tento film velice silným a dobře natočeným příběhem. Kroc byl jako Albert Speer, skvělý a hrozný. Bonusem je potom perfektní zobrazení USA 50/60. let plný velkých krásných aut, atompunk designu apod.

S čerty nejsou žerty (1984)

Etalon dokonalé české pohádky se spravedlivým peklem. Dokonale vyvážená, vtipná, moudrá i natočená.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Vzali Hobbita, malou velkou pohádkovou knížku a natáhli ji na 3 megafilmy. 1. Film je perfektní a nese mnoho z DNA knihy. 2. Film je blábolem na třetí pokřivený novodobou korektností v rase i genderu a 3. Film je kvalitní řežbou jenž trochu dává zapomenout na extrémně imbecilní druhý film.

Žena za pultem (1977) (seriál)

Je to agitka, ale hrají v ní špičkový herci. Seriál je pěkně udělaný, ale bohužel obsahuje politický balast. Logicky. Bohužel ho obsahuje až příliš. I přesto to mě to baví, beru to jako pohádku. Kdo zde hodnotil jako odpad, má zřejmě velký problém se srovnat s naší minulostí. Cancel culture ale nefandím tak ty dvě hvězdy.

Zloději zelených koní (2016)

Film naprosto o ničem, takové nemastné neslané, což nakonec potvrzuje konec filmu, který je nijaký. Tohle bych viděl jako levnou TV inscenaci, či jeden díl nějaké TV krimi série, ale jako film do kin je to past.

David Bowie je… (2013)

Jakožto Bowie freak je pro mě povinností dát 5 hvězd. Film mě nesmírně obohatil a byl provedený skvěle. Přesto mám dvě výhrady. 1. Chvilkama mi lezlo na nervy jak nekriticky a v přehnaných a přehnaně častých ultralativech o Davidovi mluví, což mi lehce připomínalo hymnusy kultu osobností různých vůdců apod. (zajímalo by mě jak se na to david z nebe tváří) A za 2. Čekal jsem že to bude spíš show v Bowie stylu, než dobře udělaná „klasická“ prohlídka expozice s vyprávěním a spoustu bonusy. Bylo to skvělé ANO, ale vzhledem k tomu že se jednalo o génia Bowieho, čekal jsem naprosto nekonformní styl, něco co by nemělo srovnání a bylo Bowiovské. Chápu lidi kteří známkují 4 hvězdičky. Z obrovského vděku a lásky k Bowiemu dávám pochopitelně 5 i když se bowie orgasmus nedostavil.

Toni Erdmann (2016)

Musím na ten film myslet ještě tři dny po shlédnutí. Opravdu se mi moc líbil od vtipu, tragičnosti až po kritiku kariérismu. Hlavní hrdina je navíc borec !