Mzda strachu (1953)

Tak tohle bylo napínavé víc jak třicet moderních hororů dohromady. Kritizovaný zdlouhavý začátek mi ani moc nevadil, člověk si aspoň mohl udělat obrázek o tom, jak se tehdy žilo a v okamžiku, kdy na plac přijely dva náklaďáky, už člověk od bedny prostě odejít nemohl.

Galaktický expres 999 (1979)

Těžko hodnotit. Animovaná forma mi u tohoto příběhu nesedla, což ovšem neznamená, že je to v pořádku a chyba je na mojí straně.

Piráti ze Silicon Valley (1999) (TV film)

Pro ajťáka jako já povinnost. Dám přednost raději takovýmto střízlivým jednoduchým polodokumentům, než hollywoodským megaspektáklům.

Spravedlnost pro Selvina (1968) (TV film)

Tak na tenhle film jsem se těšil a přišlo zklamání. Pořád jsem čekal, kdy mě to chytí, kdy začnu být zvědavý, ale ono nic. Myslím jsem se ani nedodíval do konce. Těžko říct, kde se stala chyba. A kdo ví, možná je ten film dobrý a jenom mně uniká.

Provdám svou ženu (1941)

Já zase tak nadšený nebyl. Film jsem si připomenul po bůhvíkolika letech a nadšení se nekonalo. Několik fórků dobrých, ale jinak jsem se nudil.

Doktor z vejminku (1982) (seriál)

Není to špatné, ale čouhá z toho taková nějaká nedodělanost... nevím, jak to říct. Možná to chtělo větší výpravu, jinou kameru, těžko říct.

Zločin na poště (1980) (TV film)

Takovéto jednohubky úplně stačí. Vezmeme si Čapka, k tomu pár dobrých herců, pojistíme to Menšíkem, natočíme to za tři dny a máme tu perličku, která vždy potěší.

Svědek umírajícího času (1990)

Ach jo. Určitě je to na plný počet, ale ten seriál, ne tenhle sestřih. Ovšem i v tomto slepenci vynikne kvalita Čepkova herectví. Snad někdy nasadí ten seriál.

Povídka malostranská (1981) (TV film)

Prakticky tam toho děje moc není, spíše se film točí kolem charakterů jednotlivých figurek. A ono, když je to kvalitně natočeno a hercům se daří, tak to úplně stačí. Tak krásně žlučovitého Hrušínského jsem snad ještě nikde neviděl.

Odcházení (2011)

Jako divadlo to není špatné, ale mělo to zůstat na jevišti. Velké plátno tomu nic nepřidalo, spíše naopak.