Temná legenda (1998)

No logic or brains. That's how I would describe all the characters along with their scriptwriter and director. Best performance goes to a gas station worker in the beginning, poor mumbling fella. Kinda hard to believe there is a second and third part to this. I think I'll pass on that.

Vyjednavač (1998)

Stará dobrá old-school krimi-dráma, ktorá výborne padne po dobrom nedeľnom obede :).

Jackie Brown (1997)

Neviem prečo niektorý tento snímok považujú za sklamanie od Tarantina. Nemôže byť každý jeho film ďalší Pulp Fiction, takže trocha porozumenia. Naopak treba vystihnúť, že napiek ''killer'' stopáži je to scenárovo a réžijne skvelo zvládnuté. Film neubíja a núti vás premýšľať.

Trainspotting (1996)

Skvelo zrezirovany snimok o 'krase' drog, proti drogam. Zahrat to uz snad ani neslo lepsie. Ewan tymto postupil na novu uroven herca. + uzasny soundtrack.

Halloween: Prokletí Michaela Myerse (1995)

Rozporuplné pocity. Na začiatok treba povedať, že filmy o priekliatí Myersa sú v podstate dva, druhá verzia vyšla nelegálne s prívlastkom ''Producer's Cut''. Synchrónne som odpozeral oba verzie naraz (čo bolo dosť zaujímavé :) ), aby som hneď nachádzal rozdiely. A že je ich mnoho, od ''extended scenes'' cez ''alternative scenes'' až po úplne odlišných scén v závere. Ťažko povedať, ktorá je lepšia celkovo, každá má niečo, čo tej druhej chýba. V 88 min. verzii sú lepšie gore scény, ''Producer's Cut'' má zasa komplexnejší a lepšie vysvetľujúci príbeh. Ani jedna verzia nie je pre mňa uspokojivá, navyše každá zvlášť v závere ponúka svoju verziu objasňujúci Myersovo šialenstvo, čo je dosť zásadný rozdiel pre diváka. A ani s jednou verziou som nebol spokojný :). Ale aspoň ako taká rozlučka s Dr. Loomisom.

Obvyklí podezřelí (1995)

Singer vytvoril ukazkovu krimi dramu s inteligentnou zapletkou. Film sliape presne ako ma, kamera a sikovny strih vam rychlo pomozu dostat sa do centra diania rovnako ako rozpravanie pribehu Kevinom, co bola viac nez dobra volba. Samozrejme skvelo mu asistoval Palmiteri, ale aj tak, Spacey je pan herec. 100%

Rob Roy (1995)

Liam nesklamal.

Smrtící epidemie (1995)

Perfektná ukážka katastrofického filmu, mimoriadne vhodná na ''gaučové'' pohodlie:).

Soudce Dredd (1995)

Teraz to nebudem hodnotit podla vykonov, ci celkovej kvality ako obvykle. Vysoke hodnotenie davam za to, ze mi tento film prirastol srdcu uz v detstve.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Kto nepozna tento film, posobi na mna ako keby nevidel ziaden. Prave taketo filmy urcuju kriteria kvality vo svete kinematografie. Originalny vo vsetkych smeroch. Aj ked ho uvidim tisickrat, budem mat stale na neho chut. Nezabudnutelne hlasky, dialogy a monology su tu vo vacsej koncentracii ako v ktoromkolvek inom diele. Tarantino je boh a vytvoril bozske dielo.